Paskelbtas Miesto naujienos

Jau vasarą Jonavos laiškininkai važinės elektriniais dviračiais

Penktadienis, 24 May 2019 10:25 Parašė 

Gegužės 28 d. į 14 Lietuvos miestelių gatves su elektriniais Lietuvos pašto dviračiais išvažiuos 31 laiškininkai, birželio 4 d. į 18 miestelių – dar 59. Jonavos laiškininkus dviračiai turėtų pasiekti liepos pradžioje. Ta proga laiškininkai išklausė Lietuvos policijos ir Lietuvos pašto atstovų vedamus specialius dviračio eksploatacijos ir saugaus eismo kursus, buvo aprūpinti dviračio šalmais, atšvaitais bei ant dviračių montuojamais korespondencijos krepšiais. Tai antras laiškininkams numatytų 210 elektrinių dviračių projekto etapas.

„Lietuva – pirmoji iš Baltijos valstybių, kurioje laiškininkai važinės tarnybiniais elektriniais dviračiais, nors tai jokia naujovė kitose šalyse: Lenkija, Vokietija, Slovėnija, Vengrija, Kroatija, Belgija, Šveicarija, Ispanija, Švedija – tai šalys, kuriose vietinis paštas bando įsigyti arba jau yra įsigijęs dviračių laiškininkų darbui palengvinti. Kiekvieno į projektą įtraukto miestelio pėsčiajam laiškininkui paskyrėme personalizuotą elektrinį dviratį. 

Dviračiai yra pritaikytas laiškininko ūgiui ir svoriui, be to, dviračiais važinėsiantys mūsų darbuotojai gauna atšvaitus ir specialius dviračio šalmus, kurie atitinka jų galvos dydį, todėl kelyje jie bus matomi ir saugūs. Svarbu paminėti, kad visi laiškininkai, kurie gavo elektrinius dviračius, prieš tai išklausė specialius dviračio eksploatacijos ir saugaus eismo kursus, kuriuos vedė Lietuvos pašto ir policijos atstovai“, – sako Lietuvos pašto Tinklo direktorius Jonas Sadauskas.

Pagal Lietuvos pašto užsakymą dviračius pagamino „Baltik vairas“. Dviračių ir specialių krepšių vertė – 311 tūkst. Eur. 

Elektriniai dviračiai pagaminti taip, kad jais būtų galima važiuoti saugiai per lietų ar spaudžiant šaltukui, be to, jie pritaikyti ir sunkiai pravažiuojamiems keliams, todėl laiškininkams kasdieniame darbe nereikės didelių fizinių pastangų. Be to, ilgapirščiams sudrausminti dviračio krepšiuose įmontuota signalizacija, o jie patys yra įregistruoti specialiame daiktų registre www.pazymetas.lt, kuris gerokai palengvins dviračio paiešką jo vagystės atveju.

„Kiekvienais metais atšilus orams ir į gatves išriedėjus dviračiams ar šiuo metu itin populiariems elektriniams paspirtukams, padaugėja ir šių transporto priemonių vagysčių. Kad šios nepigios transporto priemonės netaptų gana lengvu ilgapirščių grobiu, rekomenduojame jas užregistruoti elektroninėje  asmeninių daiktų žymėjimo ir registracijos sistemoje Pazymetas.lt, kurios duomenimis tyrimo tikslais gali naudotis ir policijos pareigūnai. Specialus ID lipdukas, kuriuo pažymėti Lietuvos pašto dviračiai – puiki prevencinė priemonė nuo vagysčių. Pažymėti daiktai komplikuoja vogtų daiktų pardavimą juodojoje rinkoje“, – sako Pazymetas.lt įkūrėjas Vitalijus Ežerskis.

„Alio Jonavos“ inf.