2019 metais Lietuva pateko į daugiausia alkoholio vartojimą sumažinusių šalių penketuką. Nuo 2015 iki 2019 metų vienam 15 m. ir vyresniam Lietuvos gyventojui tenkančio gryno alkoholio kiekį pavyko sumažinti net 17 proc., iki 12,8 litro. 2022-aisiais rodiklis nukrito iki 11,2 litro, kaip praneša Valstybės duomenų agentūra. Anot laikinosios Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamento vadovės Gražinos Belian, tai lėmė šioje srityje subalansuota politika, gyventojų sąmoningumo didėjimas, jaunimo švietimas ir prevencinė veikla.

Redakcijai paskambino senjoras Steponas P. „Jau seniai turiu problemų dėl prostatos. Pablogėjus sveikatai kreipiausi į valdišką gydymo įstaigą. Man pasakė, kad reikalinga prostatos operacija, už kurią turėsiu sumokėti apie 300 eurų. Norėčiau sužinoti, ar pensininkams, gerokai įžengusiems į devintą dešimtį, už operaciją privaloma mokėti? Už ją sumokėjęs, krematoriumui pinigų pritrūksiu“, – atsisveikindamas liūdnai pajuokavo senolis.

Penktadienis, 08 September 2023 10:02

Ar galime į mitybą žiūrėti „pro pirštus“?

Parašė į Sveikata

Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) duomenimis, mityba yra kone pagrindinis sveikatą lemiantis ir ligų riziką mažinantis veiksnys. Dėl to susimąstyti apie sveikos mitybos ir gyvensenos įpročių formavimą turėtų ne tik norintys sulieknėti ar išsigydyti nuo tam tikrų ligų, bet ir tie, kurie siekia visapusiškai pagerinti savo gyvenimo kokybę.

Penktadienis, 18 August 2023 09:15

Atmink, tu niekada nesi paliktas vienas

Parašė į Sveikata

Vienišumas – tai jausmas, apibrėžiamas kaip ryšio nejautimas su kitais žmonėmis. Tai reiškia, kad vienišumą galima jausti net ir aplink save turint daug žmonių, tačiau neturint su jais gilesnio ryšio. Žmonės su negalia, kaip ir kai kurios kitos visuomenės grupės, gali būti pažeidžiami ir dažniau jausti vienišumą dėl to, kad visuomenėje vis dar vyrauja įvairios stigmos, kurios neretai skatina atstūmimą, trukdo kurti gilesnį ryšį.

Tikriausiai sutiksite, kad dantų praradimas nėra malonus įvykis. Metams bėgant ir technologijoms tobulėjant, vienas iš populiariausių ir efektyviausių dantų atkūrimo būdų yra dantų implantacija. Šiame straipsnyje, Šv. Kristoforo odontologijos klinikos specialistai pasidalins įžvalgomis, apie tai, kodėl verta rinktis dantų implantaciją 2023 metais ir kokie didžiausi jos privalumai.

Demencija yra viena dažniausių vyresnių žmonių negalios priežasčių. Tai lėtinis pažinimo funkcijų sutrikimas, kuris paveikia kasdienę žmogaus veiklą, buitinį, profesinį ir socialinį gyvenimą. Liga dažniausiai pastebima atsiradus kognityvinių funkcijų – atminties, kalbos, dėmesio, planavimo, sprendimų priėmimo ir kt., sutrikimams.

Puslapis 1 iš 17