Pogimdyminė depresija yra dažniausiai pasitaikantis psichikos sveikatos sutrikimas po gimdymo. Naujausi tyrimai atskleidžia, kad depresija suserga maždaug 19 procentų pagimdžiusių moterų, tačiau panašus skaičius jų pagalbos nesikreipia.
Veido serumai ir jų sąveika su kitais kosmetikos produktais
Parašė Alio Jonava į SveikataVeido serumai yra itin koncentruota kosmetikos priemonė, kurioje yra didelis kiekis veikliųjų medžiagų, skirtų spręsti įvairias odos problemas. Tačiau, norint pasiekti geriausių rezultatų – svarbu žinoti, kaip tinkamai juos naudoti kartu su kitais kosmetikos produktais.
Ekranų įtaka didėja. Kada vertėtų sunerimti?
Parašė Alio Jonava į SveikataGreitas gyvenimo tempas ir tobulėjančios technologijos itin neigiamai veikia šiuolaikinių tėvų ir vaikų tarpusavio santykius. Mat neretai tėvai, norėdami pailsėti ar atlikti svarbius darbus, leidžia vaikams naudotis ekranais, nė nesusimąstydami apie tai, kaip neribojamas laikas ir nekontroliuojamas turinys gali paveiktų jų fizinę ir psichinę sveikatą.
Ar kada pastebėjote, kad būdami prastos psichologinės būsenos neretai jaučiate fizinius kūno skausmus ir simptomus? Taip yra dėl to, nes emocinę ir fizinę sveikatą sieja tiesioginis ryšys – smegenys perduoda signalus į kūną, todėl prasta psichologinė būklė turi didžiulę įtaką žmogaus fizinei sveikatai.
Žindymas: svarbiausia – nepasiduoti
Parašė Alio Jonava į SveikataŽindymas yra natūrali nėštumo tąsa, kurios meno gali išmokti daugelis moterų. Dažniausiai sunkumų kyla dėl netinkamos vaikelio maitinimo technikos, žinių trūkumo ar tam tikrų fiziologinių iššūkių. Tačiau padedant kompetentingiems specialistams visa tai galima išspręsti.
SKAITYTOJAS KLAUSIA. Galimos kelios situacijos
Parašė Alio Jonava į Sveikata„Alio Jonavos“ redakcijai paskambino skaitytoja ir prašė atsakyti, ar galioja medicininis draudimas vykstant savarankiškai dirbti į užsienį? Ar reikia papildomai draustis, ar užtenka, kad esi draustas „Sodroje“ privalomuoju sveikatos draudimu? Ką daryti, jeigu sutriktų sveikata dirbant užsienyje?
SKAITYTOJAS KLAUSIA. Nei patvirtino, nei paneigė
Parašė Alio Jonava į SveikataRedakcijai parašė skaitytoja Angelė S.: „Į FB „įkrito“ filmuotas siužetas, sukėlęs smalsumą. Demonstruojamas pusės litro stiklainis su vandeniu, į jį dedamas gabalėlis arbūzo. Po kiek laiko skaidrus vanduo susidrumsčia iki purvo spalvos. Aiškinama, esą, jei arbūzas pertręštas, po pusvalandžio vanduo tą ir parodo. Norėčiau sužinoti, ar šis siužetas melas, ar sakoma tiesa. Gal galėtų pakomentuoti Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba? Kaip yra iš tikrųjų?“
Dažniausiai traumas patiria vaikai ir vyresnio amžiaus žmonės. Vaikai – šiltuoju metų laiku, vyresnieji – šaltuoju, kai slidu.
Turiu fizinę negalią: kaip stiprinti savo sveikatą?
Parašė Alio Jonava į SveikataPastebima, kad vertindami savo sveikatą žmonės neretai kalba tik apie fizinę būklę ir pamiršta psichologinę savijautą bei psichinės ir fizinės sveikatos ryšį. O Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) sveikatą apibrėžia kaip bendrą fizinę, psichinę ir emocinę gerovę.