Pirmuosiuose Lietuvoje mokytojams-elektronikos entuziastams skirtuose apdovanojimuose už kūrybiškumą ir ypatingus pasiekimus buvo apdovanoti 10 geriausių šalies mokytojų, viena iš jų – tai Jonavos Jeronimo Ralio gimnazijos ekonomikos, fizikos ir inžinerinių technologijų mokytoja Rūta Strumilienė.

Birželio 14-oji – Gedulo ir Vilties diena, primenanti tragiškus 1941-ųjų Lietuvos istorijos įvykius, žmonių trėmimą į tolimojo Sibiro platybes. Tądien visoje šalyje organizuojami renginiai, kuriuose pagerbiami toli nuo tėvynės žuvę tremtiniai, iš lagerių nebesugrįžę politiniai kaliniai. Birželio 14-ąją Jonavos kultūros centras pakvietė jonaviečius susitikti prie rezistentams sukurto memorialo Panerių gatvėje, pasidalyti prisiminimais, perskaityti pavardes tų, kurie patyrė tremties likimą.

Penktadienis, 14 June 2024 16:34

Praūžė „Valio 2024“ apdovanojimai

Parašė į Renginiai

Jonavos Senamiesčio gimnazijoje praūžė tradicija tapusi „Valio 2024“ šventė, kurios metu buvo pagerbti patys geriausi, protingiausi, šauniausi, sportiškiausi, visuomeniškiausi mokiniai. Šventės tikslas apmąstyti besibaigiančius mokslo metus, pasidžiaugti mokinių laimėjimais ir pasiekimais, padėkoti mokytojams, tėvams, gimnazijos bendruomenei, visiems, kurie padėjo, rūpinosi, skatino ir nuoširdžiai stengėsi. O pastangų ir triūso šiemet įdėta kaip niekada daug – beveik 160 gimnazistų už įvairius laimėjimus ir nuopelnus buvo apdovanoti padėkos raštais ir atminimo dovanėlėmis.

Jonavos rajono poezijos klubas „Šaltinis“ ketvirtą dešimtmetį tęsia respublikinės poezijos pavasario šventės tradiciją, tapusią Jonavos bendruomenės laukiamu renginiu. Birželio pradžioje poezijos žanrui skirtas vakaras „Gyvenimas – tai gebėjimas palikti jame savo pėdsakus“ buvo surengtas Grigorijaus Kanovičiaus bibliotekoje, kurioje Lietuvos  garsių poetų eiles skaitė aktorius Petras Venslovas, o savo kūryba dalijosi Jonavos, Elektrėnų, Kėdainių, Pakruojo bei Ukmergės eiliuoto žodžio puoselėtojai.

Penktadienis, 14 June 2024 09:48

Творчість в умовах війни

Parašė į Laisvalaikis

Про Віолетту Солонецьку, членкиню художньої спілки «Творча Слобожанщина», говорять як про майстриню, креативність якої не знає меж. Що голка з мереживом, що шурупокрут – усе стає слухняним у її руках.

Ketvirtadienis, 13 June 2024 16:17

Devintinių vainikėliai

Parašė į Laisvalaikis

Devintinėmis baigiasi pavasario švenčių ciklas. Galima jį vadinti velykiniu, nes kiekviena šventė seniau buvo skaičiuojama nuo šv. Velykų datos. Baigiasi bažnytine Dievo Kūno ir Kraujo švente, pažymima devintosios savaitės po Velykų ketvirtadienį. Ją įvedė popiežius Urbonas IV apie 1264 metus. Šia švente pagerbiamas švč. Sakramentas, paliktas žmonėms Eucharistijoje.

Vobleriai yra dirbtiniai žvejybos masalai. Įprastai jie kuriami taip, jog sugebėtų patraukti žuvų dėmesį ir padėtų šias privilioti. Visgi, pasirinkti tinkamą variantą gali būti sudėtinga, mat skirtingų voblerių rinkoje tikrai netrūksta. Geriausias masalas priklauso nuo gaudomų žuvų, žvejo įgūdžių, žvejybos stiliaus ir panašių aspektų. Kita vertus, neretai atsižvelgiama ir į prekinį ženklą. Taigi, aptarkime pačius populiariausius voblerių gamintojus.

Ketvirtadienis, 13 June 2024 09:24

Kiemo apželdinimo idėjos 2024 metams

Parašė į Laisvalaikis

Kiemo apželdinimas gali paversti jūsų erdvę ne tik gražia, bet ir funkcionalia vieta poilsiui bei pramogoms. Su kiekvienais metais atsiranda naujų tendencijų ir idėjų, kaip apželdinti kiemą, kad jis atrodytų moderniai ir būtų lengvai prižiūrimas. Šiame straipsnyje aptarsime keletą populiariausių kiemo apželdinimo idėjų 2024 metams, ypatingą dėmesį skirdami mulčio naudojimui.

Puslapis 1 iš 145