Ketvirtadienis, 29 February 2024 10:58

Dailininkės Zitos Virginijos Tarasevičienės paroda

Parašė į Renginiai

Jonavos kultūros centro Meno galerijoje veikia dailininkės Zitos Tarasevičienės personalinė tapybos darbų. Per 20 metų tapytoja yra surengusi pusšimtį parodų Lietuvoje ir užsienyje, dalyvauja grupinėse parodose ir pleneruose su kitais menininkais. Šioje parodoje  matoma Zitos Tarasevičienės kūryba yra atspindžiai vis kitų emocijų. Paveikslai skirtingi savo abstrakčiomis formomis.

Jonavoje gyvenančios novelistės ir dailininkės Eitvydės Pranevičienės pjesės „Valentino ragai“ premjera sulaukė didelio vietos gyventojų susidomėjimo. Renginio vakarą Jonavos kultūros centro Didžiojoje salėje buvo užpildytos visos sėdimos vietos. Spektaklyje vaidino penki aktoriai – dvi mėgėjos ir vienas profesionalas iš Jonavos: Ernesta Legienė, Kristina Adukaitė ir Gediminas Gutauskas. Du vaidmenis atliko Panevėžio Juozo Miltinio dramos teatro aktoriai Marius Cemnickas ir Jolita Skukauskaitė. Spektaklio „Valentino ragai“ režisierius – M. Cemnickas.

Trečiadienis, 28 February 2024 12:54

Kūrėjo svajonė – legendos apie tėviškę

Parašė į Laisvalaikis

Kadaise patikėjęs  lietuviško žodžio skambesiu ir galia, tuo iš kažkur atklystančiu ir juodu ant balto užrašytu dailiu sakiniu, Vytautas Ilonis tarnauja jam iki šiolei. Panašiai su medžio drožyba. Pajutęs rankose vėjų nublokštą, dar gyvą liepos ar pušies nuolaužą, pasitelkia savo išmonę, kad tą medgalį paverstų grakščiu šaukštu, mentele, ornamentuota druskine ar rankšluostine ir pats nustemba, kad tokią išdrožinėjo...

Trečiadienis, 28 February 2024 12:50

Sveikatos ieškojo edukacinėje kelionėje

Parašė į Renginiai

Neįgaliųjų rajono draugijos keliautojai lankėsi Ukmergės rajone, netoli Veprių plytinčioje sodyboje, vadinamoje Lukenskų namais. Kelionės tikslas – prisiminti senąsias valstietiškas virtuvės tradicijas, suvokti, kaip galima derinti šiuolaikinio ir senovinio stalo skonius, puoselėti savo aplinką ir stiprinti tėviškės ryšį su savimi.

Puslapis 1 iš 135