Baku – Azerbaidžano sostinė ir didžiausias miestas šioje šalyje. Nors jis gerai žinomas dėl išvystytos naftos, dujų ar tekstilės pramonės, taip pat jis turi, ką pasiūlyti ir turistams, norintiems artimiau susipažinti su Azerbaidžano kultūra. Kaip tik šiame straipsnyje pateiksime pagrindinius patarimus, ką rekomenduojama čia nuveikti ir pamatyti kiekvienam.

Dumsiškių k. (Šveicarijos sen.) šiltą periodą leidžiantis technikos mokslų daktaras, Vilniaus Gedimino technikos universiteto profesorius Jonas Butkevičius, prieš dešimtmetį gyvenimą paskyręs tapybai, šiemet parengė ir išleido  tapybos darbų albumą „Pranas ir Jonas Butkevičiai. Skambančios spalvos“, kuriame apžvelgiamas tėvo ir sūnaus kūrybinis kelias. Naujo leidinio pristatymas buvo surengtas rugsėjo 9 d. Viešojoje bibliotekoje ir įsikomponavo į Jonavos 273-iųjų metų sukakčiai skirtų renginių ciklą. Atėjusieji į susitikimą galėjo apžiūrėti abiejų šeimos narių eksponuojamų paveikslų parodą..

Trečiadienis, 20 September 2023 12:42

Meniniai eksperimentai meno galerijoje

Parašė į Renginiai

Rudens sezoną Jonavos kultūros centro meno galerija pradeda, Lietuvos kultūros tarybos dalinai finansuotu, projektu „Kūrybinės jungtys“. Projekto tikslinė grupė – 22 Jeronimo Ralio ir Senamiesčio gimnazijų vyresniųjų klasių moksleiviai, turintys meninių gebėjimų dailės srityje.

Pabėgėlių priėmimo centre Rukloje rugsėjo 14 d., įvyko Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmų Jonavos filialo verslo bendruomenės susitikimas, kuriame dalyvavo net 14 verslo įmonių atstovų iš Jonavos ir Kauno, Lietuvos Indonezijos verslo rūmų ir Užimtumo tarnybos atstovai. Susitikimo tikslas ir pagrindinis akcentas - pabėgėlių integracija šalies darbo rinkoje.

Ketvirtadienis, 14 September 2023 12:09

Dainos ir Artūro Rimkevičių paroda

Parašė į Renginių kalendorius

Jonavos kultūros centro meno galerijoje rugsėjo 8 d. buvo atidaryta Dainos ir Artūro Rimkevičių Lietuvos istorinių karinių uniformų rekonstrukcijų fotografijos ir stiklo objektų paroda. Menininkų šeima tokią savo kūrybos parodą surengė pirmą kartą, norėdami pasidžiaugti vienas kito sėkme ir supažindinti Jonavos miesto meno mylėtojus su savitu kūrybos stiliumi ir raiška.

Šešioliktą kartą  Šveicarijos seniūnijos centro aikštėje nuvilnijo tradicinė bendruomenės šventė „Rudens mozaika 2023“, skirta  Aukštaitijos metams paminėti. Šiemet ji pasipildė naujais meno, kultūros akcentais, juostų audimo užsiėmimais, NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinės grupės demonstruojama karinės technikos, ginkluotės ir asmeninių apsaugos priemonių paroda, Meškonių žirgininkai pristatė „Dailiojo jojimo mokyklos“ parodomąją programą, netrūko edukacijų įvairaus amžiaus gyventojams, iki vėlumos skambėjo nuotaikinga muzika.

Puslapis 1 iš 123