Paskelbtas ELTA

Žiniasklaida: L. Lubienė parduoda kontrolinį koncerno „Achemos grupė“ akcijų paketą

Šeštadienis, 04 May 2024 09:44
Žiniasklaida: L. Lubienė parduoda kontrolinį koncerno „Achemos grupė“ akcijų paketą Dainiaus Labučio (ELTA) nuotr.

 Trąšų koncerno „Achemos grupė“ valdybos pirmininkė Lyda Lubienė parduoda kontrolinį įmonės akcijų paketą vengrų energetikos įmonei „MET Group“, penktadienį skelbia portalas delfi.lt, remdamasis savo šaltiniais.

Kaip skelbia portalas, galimą pirkėją labiausiai domina ne trąšų verslas, bet grupei priklausanti įmonė „Klaipėdos jūrų krovinių kompanija“ (KLASCO). Taip pat teigiama, kad akcijos perkamos pigiau nei galėtų būti iš tikrųjų tokio sandorio vertė.

L. Lubienės pavaduotojas Gintaras Balčiūnas Delfi šios informacijos teigė nekomentuosiąs. Smulkusis „Achemos grupės“ akcininkas Adomas Žadeika portalui taip pat sakė, kad žinių komentuoti negali, tačiau informacijos nepaneigė.

Anot Delfi, apie akcijų pardavimą kitą savaitę turėtų būti paskelbta biržoje.

Kaip skelbiama, „MET Group“ yra integruota Europos energetikos įmonė, kurios būstinė yra Šveicarijoje, veiklą vykdo gamtinių dujų ir energijos srityse.

Kontrolinį „Achemos grupės“ akcijų paketą (apie 52 proc.) valdo Nepriklausomybės akto signataro Bronislovo Lubio žmona Lyda Lubienė ir dukra Viktorija Lubytė. Kitas akcijas dalinasi 13 smulkiųjų akcininkų.

Ūla Klimaševska (ELTA)