Paskelbtas Renginiai

Jonavos sporto arenai – vieneri

Antradienis, 27 February 2018 11:32 Parašė 

Jonavos sporto arenai sukako vieneri metai. Modernus daugiafunkcis kompleksas buvo atidarytas 2017 m. vasario 22 d. Nuo to laiko arenoje jau įvyko per 100 įvairių renginių, daugiausia – sporto varžybų. Lietuvos sporto federacijų sąjungos (LSFS) organizuojamuose rinkimuose Jonavos sporto arena pripažinta praėjusių metų sporto infrastruktūros objektu.

Jonavos sporto arenoje sezono metu nuolat vyksta NKL, Futsal A lygos, moterų tinklinio čempionatų varžybos. Jonavos kūno kultūros ir sporto centras (JKKSC) arenoje padėjo surengti ne vieną LTOK ir kitų organizacijų bei sporto klubų renginį.

Netrukus po atidarymo arenoje vyko Lietuvos moterų krepšinio lygos (LMKL) „Visų žvaigždžių“ diena ir moterų taurės finalas, kuriame pergalę šventė Marijampolės „Sūduva“, pranokusi Vilniaus „Kibirkšties“ ekipą.

Vasarą draugiškas krepšinio varžybas su vietos komandomis Jonavos sporto arenoje žaidė NATO pajėgose tarnaujantys kariai ir svečiai iš JAV bei Australijos – Pasaulio lietuvių žaidynių dalyviai.

Ypač didelio pasisekimo sulaukė pernai rudenį net tris dienas arenoje vykusios tarptautinės Lietuvos aerobinės gimnastikos varžybos „LTU Open Cup 2017“, kuriose varžėsi 200 sportininkų. „Mums malonu, kad Jonava turi tokią puikią sporto areną ir būtent arenos dydis, visos erdvės labai pritaikytos tokiai sporto šakai. Europos ir pasaulio čempionatai vyksta panašiose arenose, talpinančiose panašiai žiūrovų. Mums ji tinkama ir manau, kad buvome pirmą kartą, bet tikrai, ne paskutinį“, – tąsyk kalbėjo Lietuvos aerobikos federacijos (LAF) prezidentė Roma Aleksandravičienė.

Praėjusių metų gruodį JKKSC arenoje pasitiko visos Lietuvos vaikų globos namų auklėtinius, kurie susitiko Jonavoje surengtose Kalėdinėse žaidynėse.

Daugiau nei du šimtai šachmatų entuziastų šių metų pradžioje varžėsi tradiciniame šviesaus atminimo trenerio Richardo Banaičio vardo turnyre, kuris pirmą kartą vyko arenoje. Buvo pagerintas šio turnyro masiškumo rekordas, o turnyre dalyvavę didmeistriai renginį įvertino aukščiau, nei Lietuvos čempionatą.

„Arenos užimtumo tvarkaraštis rodo, kad ir šiemet arenoje netrūks sporto renginių ir varžybų. Pastebime, kad Jonavą, kaip sporto miestą, dėl patogios mūsų geografinės padėties ir puikios infrastruktūros, atranda vis daugiau sporto federacijų. Man asmeniškai labai džiugu, kad pildosi ir kita mano svajonė – arena yra atvira jonaviečiams, čia lankosi šeimos su vaikais, organizuojami specialūs renginiai šeimoms“, – pasakojo JKKSC direktorė Regina Stupurienė.

Artimiausias didelis sporto renginys arenoje vyks jau šį šeštadienį – Jonavoje susitiks Baltijos šalių MMA kovotojai. Vėliau pavasarį arenoje bus surengtos Lietuvos moksleivių žaidynių berniukų ir mergaičių finalinės futbolo varžybos, NKL finalo ketverto varžybos, Lietuvos tinklinio čempionatų finalinės rungtynės.

2 tūkst. vietų Jonavos sporto arena yra lengvai pritaikoma ne tik įvairių sporto šakų varžyboms, bet ir kultūriniams renginiams, koncertams.

Lygiai prieš metus vykusiame atidarymo renginyje žiūrovams koncertavo Linas Adomaitis su Lietuvos valstybiniu simfoniniu orkestru, Iglė Bernotaitytė, teatralizuotą pasirodymą surengė įvairių sporto šakų atstovai.

Jonaviečiai arenoje pernai taip pat išvydo Ingos Valinskienės, grupės „Bavarija“ koncertus, klausėsi choro „Bel Canto“. Net kelis kartus arenoje dainavo Vaidas Baumila, čia taip pat pasirodė Irūna Puzaraitė ir Marius Jampolskis, Leon Somov, Donatelo, The Sneekers. Jonavos sporto areną jau spėjo aplankyti ir atlikėjai iš užsienio: Vokietijos, Olandijos, Latvijos ir Estijos.

„Koncertų arenoje bus ir šiais metais, tačiau jų dažnumas priklausys nuo jonaviečių aktyvumo“, –  sakė R. Stupurienė.

Jonavos sporto arenoje taip pat vyksta uždari įmonių renginiai, čia įrengtos penkios VIP ložės, pirmame arenos aukšte nuolat veikia restoranas, trečiame aukšte renginių metu dirba VIP baras.

Arenoje įrengta 40 vietų konferencijų salė, erdvios patalpos sportininkams ir atlikėjams, sauna ir masažinė vonia. Bendras Jonavos sporto arenos plotas – daugiau nei 6800 kv. metrų.

Evaldas UTYRA

Renginių vadybininkas