„Jonava“ metė iššūkį lyderiams, bet „Sūduva“ atsilaikė

Ketvirtadienis, 16 November 2017 13:17 Parašė

Priešpaskutinėse sezono rungtynėse „Jonavos“ futbolininkai po dviejų pirmoje pusėje praleistų įvarčių atsitiesė ir antro kėlinio pabaigoje užkūrė tikrą pirtį. Visgi laiko išlyginti rezultatą pritrūko, o sunkią pergalę 2:1 (2:0) šventė dėl aukso kovojanti Marijampolės „Sūduva“.

„Sūduva“ iš karto pradėjo vartų apgultį, kelis kartus išėjo į greitas atakas. Jonaviškiai, kuriems dėl kortelių negalėjo padėti Laurynas Stonkus ir jau anksčiau traumą patyręs Tomas Salamanavičius, visas jas sėkmingai atrėmė iki 14 min., kai Marijampolės klubas kaip jau ne kartą šiame sezone sėkmingai realizavo standartinę situaciją. Po kampinio kamuolį į vartus nukreipė Semiras Skerla – 0:1.

Po kelių minučių „Sūduvos“ bosnis galėjo pasižymėti ir antrą kartą, tačiau jo smūgis galva skriejo virš vartų. 25 min. jonaviškiai praleido dar vieną įvartį, kai greitos kontratakos metu prie vartų iššoko ir sėkmingai kamuolį į vartus nukreipė Josipas Tadičius – 0:2

32 min. Tado Simaičio vartams grasino tolimas Jeremio Manzorro smūgis, kuris savo tikslo nepasiekė. Mindaugo Čepo auklėtiniai bandė nuo gynybos eiti link Ivano Kardumo vartų, visgi jų bandymus sėkmingai neutralizuodavo „Sūduvos“ gynyba.

Kėlinio pabaigoje baudos aikštelėje po kampinio griuvo Luka Peričius, tačiau teisėjas pražangos neįžvelgė.

Antros rungtynių dalies pradžioje vaizdas mažai kuo keitėsi: A lygos aukso siekianti „Sūduva“ toliau nemažino spaudimo, kūrė progas. Pavojingu išpuoliu atsakė ir „Jonavos“ futbolininkai, bet po smūgio galva kamuolys atsidūrė I. Kardumo rankose.

74 min. „Sūduvos“ vartininkas turėjo gelbėti savo ekipą nuo Maksimo Marusičiaus ir Mindaugo Grigaravičiaus sukurtos aštrios atakos. I. Kardumas numušė kamuolį į užribį, o 75 min. po Tautvydo Eliošiaus pakelto kampinio vienu lietimu kamuolį į vartus pasiuntė ir skirtumą sušvelnino Klaudijus Upstas – 1:2.

Po įvarčio rungtynės apsivertė aukštyn kojomis: „Jonava“ visiškai perėmė iniciatyvą, įsidrąsino, o ARVI stadione tribūnas kaip reikiant pritildė Tv. Eliošiaus aštrus prasiveržimas. Aikštės šeimininkai atrodė sutrikę, o ryžtingus veiksmus toliau demonstravo M. Marusičius, M. Grigaravičius.

Paskutinėmis rungtynių minutėmis svečiai toliau ieškojo progų ir stengėsi lyginti rezultatą. Dar kartą iniciatyvos ėmėsi K. Upstas, kurio pasiųstas kamuolys skriejo virš vartų. Visgi jonaviškiams laiko pasiekti įvartį neužteko ir teisėjo švilpukas užfiksavo sunkią „Sūduvos“ pergalę.

„Sūduva“  2–1 „Jonava“ (2:0)

„Sūduva“: I. Kardumas, R. Abu Bahras, S. Kerla, A. Švrljuga, V. Slavickas, A. Jankauskas, P. Leimonas, E. Veliulis, J. Manzorro (nuo 67 min. P. Janušauskas) , O. Verbickas, ir J. Tadičius (nuo 72 min. R. Vėževičius).

FK „Jonava“: T. Simaitis, L. Peričius, A. Ževnerovas, A. Tručinskas, A. Osipovas, M. Dapkus, Tv. Eliošius, K. Upstas, M. Grigaravičius, M. Marusičius ir M. Ganusauskas (nuo 84 min. K. Siličius).

Įvarčiai: S. Kerla (14), J. Tadičius (25), K. Upstas (75).

A lygos turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, lygiosios, pralaimėjimai, įvarčiai, taškai):

1. Marijampolės „Sūduva“ 32 20 8 4 70:31 68
2. Vilniaus „Žalgiris“ 31 19 7 5 57:26 64
3. Trakų „Trakai“ 31 17 10 5 50:26 61
4. Jonavos „Jonava“ 32 10 7 15 38:51 37
5. Klaipėdos „Atlantas“ 32 8 11 13 37:41 35
6. Utenos „Utenis“ 31 8 9 14 27:48 33
7. Kauno „Stumbras“ 28 4 10 14 23:42 22
8. „Kauno Žalgiris“ 28 3 6 19 19:56 15