Paskelbtas Futbolas

Futsal rinktinė gavo pamokų draugiškame turnyre Jonavoje

Pirmadienis, 22 April 2024 09:52 Parašė 

Balandžio 13-16 dienomis Jonavoje šurmuliavo aukščiausio lygio salės futbolas – čia įvyko tarptautinis keturių komandų turnyras, kuriame lietuvių varžovais buvo pajėgios Europos ir futsalo rinktinės. Sirgaliai Jonavoje galėjo mėgautis Lietuvos rinktinės rungtynėmis su aukščiausio lygio varžovais, mat į Lietuvą atvyko Prancūzijos, Ukrainos ir Brazilijos rinktinės.

Sirgaliai Jonavoje galės mėgautis Lietuvos rinktinės rungtynėmis su aukščiausio lygio varžovais, mat į Lietuvą atvyksta Prancūzijos, Ukrainos ir Brazilijos rinktinės. Pirmąkart istorijoje su trimis pasaulio dešimtuko rinktinėmis turnyre dalyvavusi Lietuvos futsal rinktinė patyrė tris pralaimėjimus: 2:5 – prieš Ukrainą, 0:5 – prieš Prancūziją ir 0:8 – prieš būsimo planetos čempionato favoritę Braziliją.

Nepaisant tokių rezultatų, vyriausiasis Lietuvos rinktinės treneris Dentinho teigia, kad praūžęs turnyras – milžiniška pamoka prieš 2026-aisiais Lietuvoje ir Latvijoje vyksiantį Europos futsal čempionatą.

„Akistatos su tokiais varžovais visada parodo tavo silpnybes. Man atrodo, futbolininkai puikiai suprato, kaip tokio lygio komandos išnaudoja tavo klaidas. Kitaip tariant, klysti tiesiog negali, kitu atveju – būsi nubaustas. Be abejo, į aikštę visada eini tam, kad laimėtum, tačiau mes puikiai suprantame, koks varžovas stovi prieš mus. Reikia nepamiršti, kad visiems mūsų varžovams šis turnyras buvo paskutinis išbandymas prieš pasaulio čempionatą. Mums, savo ruožtu – pirmas pasirodymas šiais metais. Įvertinus tai, galiu pasakyti, kad pačiu turnyru likau visiškai patenkintas“, – pasibaigus turnyrui kalbėjo Dentinho.

Jonavos sporto arenoje vykusiame turnyre tik pirmosiose rungtynėse su Ukrainos rinktine lietuviai pelnė įvarčių. Apskritai pirmąjį šio turnyro įvartį pelnė jonavietis Paulius Osauskas. Rinktinė rungtyniavo ir dar vienas jonavietis Gytis Vasylius.

Artimiausiu metu Lietuvos futsal rinktinei bus sudarytas kalendorius, pagal kurį komanda ieškos geriausio varianto pasiruošti būsimam Europos čempionatui.

„Dar kartą peržiūrėsime visas rungtynes, išstudijuosime klaidas, išanalizuosime turnyrą ir žiūrėsime, kokiu keliu eisime toliau. Kol kas noriu padėkoti sirgaliams, kurie Jonavoje buvo neįtikėtini. Noriu pabrėžti, kad dėl jų su štabu dirbsime sunkiai, kad Europos čempionate būtume konkurencingi“, – reziumavo treneris.

KĘSTUTIS PUTELIS