Paskelbtas Krepšinis

Dar viena Jonavos krepšininkų pergalė

Pirmadienis, 18 December 2023 11:23 Parašė

2023-2024 metų Nostra.lt-RKL čempionate buvo žaidžiami eilinių turų susitikimai. Regionų lygoje vienos ekipos sužaidė po vienerias, kitos – po dvejas rungtynes. Praėjusią savaitę Edvino Zinio treniruojama Jonavos sporto centro komanda B diviziono A grupėje savo vieninteles savaites rungtynes žaidė Trakuose su KK „Trakai“ komanda.

Nors tik antrąją susitikimo  minutę jonaviečiai įstengė pelnyti pirmuosius taškus, bet vėliau komandos vedliu tapęs Vytautas Kružikas tempė sporto centro ekipą į priekį. Pirmieji septyni taškai priklausė būtent šiam žaidėjui. Į. V. Kružiko taškų seriją dar įsiterpė Šarūnas Dambrauskas ir Tadas Žūtautas. Pirmajame kėlinyje jonaviečiai turėjo ir nežymią persvarą, bet aikštelės šeimininkai pabaigoje persvėrė rezultatą (20:21).

Prasidėjus antrajam kėliniui Jonavos krepšininkai atvėrė tritaškių skrynią ir du kartus iš toli pataikė Matas Baniulis, taip pat V. Kružikas ir Š. Dambrauskas. Baigiantis ketvirčiui į tritaškininkų gretas įsirašė Vincas Daškevičius. Po šio žaidėjo taiklių baudos metimų Jonavos SC komanda jau buvo priekyje dviženkliu skirtumu (40:29). Vėlesni V. Daškevičiaus taiklūs metimai dar labiau padidino skirtumą (44:29). Tik baigiantis pirmajai rungtynių pusei šeimininkai sušvelnino atsilikimą (51:39).

Prasidėjus antrajai žaidimo pusei T. Žūtautas leido jonaviečiams jau pirmauti 16-os taškų skirtumu (55:39). Tuomet varžovai pamėgino priartėti, o iki trečiojo kėlinio pabaigos vyko daugiau taškų lenktynės. Dar vienas taiklus V. Kružiko tritaškis išsaugojo Jonavos ekipos dviženklę persvarą (70:59).

Iki mačo pabaigos likus keturioms minutėms, Jonavos komandoje vėl pasižymėjo V. Kružikas bei T. Žūtautas ir Sporto centro ekipa išlaikė gan saugų tą patį šešiolikos taškų pranašumą (85:69). Pelnę 87-ąjį tašką Jonavos krepšininkai visiškai stabtelėjo. Trakų žaidėjai greitai ėmė naudoti jonaviečių spragomis gynyboje ir persvara labai greitai ėmė tirpti. Prasidėjus paskutinei minutei Jonavos komanda pirmavo jau tik penkiais taškais (87:82). Š. Dambrauskas pelnė taip reikiamus taškus, bet likus 18 sek. skirtumas dar labiau sumažėjo (89:85). Intriga išliko iki pat susitikimo pabaigos. Varžovai patys mėgino pelnyti taškus, o jonaviečius tik baudavo. Pastarieji stojo prie baudų metimų linijos. Čia prireikė didelio šaltakraujiškumo. Visas keturias baudas pataikė Aroldas Bičiužas. Šeimininkai nepataikė tolimų metimų, o V. Kružikas dar dvejomis taikliomis baudos pergalingai baigė mačą (95:87).

Jonavos SC gretose V. Kružikas pelnė net 31, Š. Dambrauskas – 19, T. Žūtautas – 12, M. Baniulis ir V. Daškevičius – po 9, A. Bičiužas – 8, N. Pankratjevas – 5, Mantas Miliukas – 2 taškus.

B diviziono A grupėje užtikrintai pirmauja Utenos „Juventus-Užpaliai“, kurių sąskaitoje visos 12 laimėtą rungtynių. Jonavos SC (7 pergalės ir 4 pralaimėjimai) su dar dvejomis komandomis dalinasi 3-5 vietas.

Gruodžio 21 d., ketvirtadienį, Jonavos SC sporto centro salėje (Vasario 16-osios g. 1A) susitiks su Vilniaus VKM-NAPC ekipa. Rungtynių pradžia 19.30 val.