Paskelbtas Futbolas

FK „Jonava“ ruošiasi naujajam A lygos sezonui

Pirmadienis, 01 February 2021 08:37 Parašė 

Po trejų metų sugrįžti į A lygą nusiteikę ir „Jonavos“ futbolininkai pernai Pirmos lygos pirmenybėse iškovojo trečiąją vietą. Praėjusiame sezone „Jonava“ išsiskyrė gana lygia sudėtimi, ir savo laimėjimus pasiekė labiau komandiniu darbu. Labai ryškių lyderių ekipoje viso sezono metu gal ir nebuvo, tačiau netrūko žaidėjų, kurie atskirose rungtynėse galėdavo tapti lyderiais.

 Sausio 11 dieną komanda susirinko į pirmą sezono treniruotę, kuriai vadovavo naujasis strategas iš Serbijos Draganas Djurdjevičius. Šio 39-erių specialisto paskutinė stotelė buvo Tailando „Samut Sakhon“ klubas. Pernai „Jonavos“ žaidimui dirigavęs Eisvinas Utyra ir toliau dirba trenerių štabe.

Šiuo metu komandoje treniruojasi tik vietiniai futbolininkai, dauguma kurių „Jonavai“ atstovavo ir praėjusį sezoną. Tiesa, peržiūroje dalyvauja keturi nauji futbolininkai – du jauni jonaviečiai ir du žaidėjai iš Vilniaus.

Praėjusį savaitgalį Jonavos futbolininkai pradėjo savo draugiškų rungtynių maratoną. Marijampolės „Hikvision“ arenos manieže vykusiame susitikime FK „Jonava“ varžėsi su „Panevėžys“  vienuolike. Pirmą pusvalandį aikštėje akivaizdžiai dominavo panevėžiečiai, o antroje kėlinio pusėje žaidimas išsilygino. Poilsio komandos išėjo esant rezultatui 0:0.

Visgi, antroje žaidimo pusėje panevėžiečiai išnaudojo Jonavos futbolininkų klaidas. „Jonavos“ komandos treneriai šiame kėlinyje atliko daug keitimų ir leido pasireikšti jauniems žaidėjams. Varžovai tuo pasinaudoję įmušė tris įvarčius. Pirmąsias draugiškas rungtynes FK „Jonava“ pralaimėjo rezultatu 0:3.

Šiuo metu komandoje treniruojasi tik vietiniai futbolininkai, dauguma kurių „Jonavai“ atstovavo ir praėjusį sezoną. Tiesa, peržiūroje dalyvauja keturi nauji futbolininkai – du jauni jonaviečiai ir du žaidėjai iš Vilniaus. Iš praėjusio sezono komandoje nėra Jono Ulberkio ir Beno Spietinio, kuris ko gero prisijungs vėliau.

Pasak trenerio asistento Eisvino Utyros, pirmose draugiškose rungtynėse svarbiausias yra pažintinis tikslas.

„Pirmose rungtynėse tiesiog norisi vaikinams duoti pajusti žaidimą. Be to, tai proga naujam treneriui pasižiūrėti ir įvertinti, kaip vietiniai žaidėjai atrodo rungtynių režime. Geriau susipažinti su žaidėjais, kurie šiuo metu yra. O žaidėjams tai pirmas išbandymas įrodyti treneriui, kad gali ir A lygoje žaisti“, – sakė E. Utyra.

Pasak jo, jau kitą savaitę į peržiūras atvyks pirmieji legionieriai. „Kiekvienoje pozicijoje sieksime turėti bent po du lygiaverčius žaidėjus, kad būtų konkurencija ir profesionalus darbas. Labiausiai galbūt gynybinio plano žaidėjų trūksta, bet dairomės į visas pozicijas“.

E. Utyra sako, kad apie tikslus ir ambicijas A lygoje su treneriu iš Serbijos dar daug nekalbėta – norisi pirmiausia pabaigti komandos komplektaciją. „Bet tikrai galiu pasakyti, kad tikslas bus eiti ir laimėti kiekvienas rungtynes. Kad eisime kautis, tai tikrai. Jonava toks miestas – niekad nebūna lengvas varžovas“.

Šią savaitę FK „Jonava“ pratęs draugiškų rungtynių ciklą ir vasario 6 d., šeštadienį, Vilniuje varžysis su Baltijos futbolo akademijos (BFA) komanda.

GYTIS RAMANAUSKAS