Kelių policijos tarnyba informuoja, ką vairuotojams paruošė lapkritį

Ketvirtadienis, 02 November 2017 15:51 Parašė 

Iki lapkričio 19 d. policijos pareigūnai vykdys pėsčiųjų, dviračių vairuotojų, vadeliotojų kontrolę (atšvaitų, kitų šviesą atspindinčių elementų naudojimas tamsiuoju paros metu; elgesys prie pėsčiųjų perėjų; eismo reguliavimo signalų, kelio ženklų, ženklinimo reikalavimų, eismo tvarkos automagistralėse laikymasis).

Lapkričio 6–12 d. ir lapkričio 27–gruodžio 3 d. vykdys privalomų saugos priemonių (saugos diržai, vaikų vežimo automobiliuose tvarkos taisyklių laikymasis, saugos šalmai) naudojimo ir naudojimosi mobiliojo ryšio priemonėmis vairuojant neturint laisvų rankų įrangos, taip pat įspėjamųjų signalų (posūkių, žibintų šviesos perjungimo, stabdžių šviesos ir t. t.) rodymo kontrolę.

Lapkričio 13 d. (pirmadienį) vyks transporto priemonių vairuotojų blaivumo patikrinimai.

Lapkričio 13–19 d. pareigūnai vykdys pavojingo ir chuliganiško vairavimo, transporto priemonių važiavimo greičio kontrolę.

Lietuvos kelių policijos tarnybos duomenimis, šiais metais (iki spalio 31 d.) šalies keliuose jau išaiškintas 304 751 Kelių eismo taisyklių pažeidimas. Tarp pažeidėjų – 7552 neblaivūs vairuotojai, 4202 jų nustatytas daugiau nei 1,5 prom. girtumas. Policijos pareigūnams „įkliuvo“ ir 5714 neblaivių asmenų, važiavusių dviračiais.

Policija primena:

nuo lapkričio 1 d. (iki kovo 31 d.) ne gyvenvietėse leidžiama važiuoti lengvaisiais ir krovininiais automobiliais, kurių didžiausioji leidžiamoji masė ne didesnė kaip 3,5 t, motociklais ir triračiais automagistralėse ir greitkeliuose ne didesniu kaip 110 km/val. greičiu. Keliuose su asfalto ar betono danga – ne didesniu kaip 90 km/val. greičiu, kituose keliuose – ne didesniu kaip 70 km/val. greičiu;

vadovaujantis Kelių eismo taisyklėmis, nuo lapkričio 10 d. (iki kovo 31 d.) draudžiama eksploatuoti motorines transporto priemones, išskyrus mopedus, motociklus, triračius, visų rūšių keturračius ir priekabas su vasarinėmis padangomis;

Minėtu laikotarpiu (nuo lapkričio 10 d. iki kovo 31 d.) lengvųjų automobilių (M1 klasė) padangų protektoriaus rašto gylis turi būti ne mažesnis kaip 3 mm.

pasirūpinti transporto priemonės technine būkle: šviesos žibintais, signalizacija, stabdžiais, stiklo valytuvais ir plovikliais, užpakalinio vaizdo veidrodėliais, vairavimo sistema;

būti matomiems kelyje: neapšviestuose keliuose tamsiuoju paros metu (ar esant blogam matomumui) turėti prie drabužių prisisegus kitiems eismo dalyviams matomoje vietoje atšvaitą arba vilkėti ryškiaspalvę liemenę su šviesą atspindinčiais elementais, arba neštis kitą šviesą atspindintį elementą.

Policija prašo visų dalyvaujančiųjų eisme būti atsakingiems ir drausmingiems, gerbti ir saugoti vieni kitus.

Policijos inf.