Paskelbtas Miesto naujienos

Jonavos viešoji biblioteka prisideda prie Jonavos rajono gyventojų saugumo

Antradienis, 31 March 2020 08:25 Parašė 

Jonavos viešoji biblioteka prisideda prie visoje Lietuvoje vykstančios akcijos ir nenutrūkstamai visu šiuo laikotarpiu gamina apsauginius skydelius naudodama 3D spausdinimo technologiją. Skydelis naudingas tuo, jog jis dengia veidą ir taip padeda apsisaugoti nuo lašeliniu būdu plintančio koronaviruso, tad mažina galimybę užsikrėsti.

Siekdama patenkinti augantį apsaugos priemonių poreikį Jonavos rajone, Jonavos viešoji biblioteka nedelsiant kibo į darbus ir jau šiandien pristatė pirmąją skydelių siuntą – VšĮ „Jonavos ligoninei“, Juodmenos šeimos klinikai bei Jonavos globos namams.

Prie šios iniciatyvos prisidėjo Jonavos rajono savivaldybė padėjusi įsigyti papildomus apsauginius skydelius. Taip pat į šią akciją įsitraukė bibliotekos savanoris Evaldas Panceras, kuris spausdino rėmelius skydeliams savais resursais.

Skydeliai 3D spausdintuvais bus gaminami ir toliau. Jie bus teikiami ne tik medikams, bet ir savanoriams, kitų profesijų atstovams, dirbantiems didesnės rizikos zonose.

Apsauginių skydų dizainą sukūrė Robotikos mokykla kartu su savanorių ir bendrovės „3DCreative“ komanda. Lietuvos nacionalinė biblioteka, įgyvendindama projektą „Gyventojų skatinimas išmaniai naudotis internetu atnaujintoje viešosios interneto prieigos infrastruktūroje“ (VIPT), didžiosioms šalies viešosioms bibliotekoms 2019–2020 m. yra nupirkusi 58 naujus 3D spausdintuvus.  

Dėl koronaviruso plitimo nuo kovo 16 d. šalyje paskelbus karantiną, šalies bibliotekos uždarytos. Bibliotekos supranta, kokia svarbi ir reikalinga tokia paslauga, todėl savanoriškai ėmėsi šių darbų savo lėšomis ir medžiagomis. 

Jonavos viešosios bibliotekos inf.