Paskelbtas Miesto naujienos

Brangi poledinė žvejyba Jonavoje

Ketvirtadienis, 14 February 2019 09:28 Parašė 

Aplinkos apsaugos departamento prie Aplinkos ministerijos (AAD) pareigūnai, vasario 1–8 d. vykdydami akciją „Lydeka 2019“ ant Neries upės ledo Jonavos mieste, surašė 10 administracinio nusižengimo protokolų už žvejybą draudžiamu būdu, kuri užtraukia baudą nuo 120 iki 300 eurų kartu su pagautų žuvų ir pažeidimo įrankių konfiskavimu. Be to, pažeidėjams už draudžiamu būdu sugautas žuvis reikės atlyginti žuvų ištekliams padaryta žalą. Bendra gamtai padarytos žalos suma siekia 748 eurų.

Taip pat surašyti dar 5 administracinio nusižengimo protokolai už Mėgėjų žvejybos taisyklių ir kitų mėgėjų žvejybą reglamentuojančių teisės aktų pažeidimus. Už tokio tipo pažeidimus gresia įspėjimas arba baudą nuo 10 iki 60 eurų.

Siaurame Neries pakrantės ruože Jonavos mieste daugiau nei 50 žvejų mėgėjų ėmė žvejoti po to, kai atšilus orui ir sparčiai tirpstant ledui, Neries upėje gyvenančios žuvys rado užutėkį po neištirpusiu ledu. Dauguma mėgėjų žvejybą vykdė laikydamiesi Mėgėjų žvejybos taisyklių, bet atsirado keletas norinčių sugauti žuvį užkabinamuoju būdu, naudojant trišakį kabliuką. Būtent už tokį draudžiamą žvejybos būdą ir buvo bausti minėti pažeidėjai.

AAD inf.