Paskelbtas Sportas

Diskgolfo taurės varžybose Barborlaukyje paaiškėjo naujasis čempionas

Pirmadienis, 23 July 2018 08:51 Parašė 

Dar balandžio viduryje buvo duotas startas šių metų Lietuvos diskgolfo taurės varžyboms. Antrojo sezono tikslas – kuo daugiau Lietuvos žaidėjų suteikti turnyrinės praktikos ir malonumo žaisti bei populiarinti diskgolfo parkus ir patį žaidimą. Šių metų turas susidėjo iš keturių vienos dienos PDGA-C kategorijos varžybų, į kurias buvo kviečiami ne tik aukšto meistriškumo ir pažengę, bet ir niekada turnyruose nedalyvavę žaidėjai.

Pirmasis taurės etapas vyko Pavilnių regioniniame parke (Vilnius), antrasis – Nedožinkoje (Zarasų r.). Šių metų taurės „vinis“ buvo būtent šiame antrajame etape, kai vyko „Women‘s Global Evant“ dalis. Visų jame dalyvavusių moterų rezultatai buvo įtraukti į tądien įvairiose pasaulio parkuose vykusio pasaulio moterų turnyro įskaitą. Lietuvos žaidėjos galėjo pasijusti viso pasaulio moterų turnyro dalyvėmis.

Gegužės pabaigoje vyko trečiasis taurės etapas. Šios varžybos kartu buvo inauguracinis turnyras tik šiemet suprojektuotame ir kol kas laikinai įrengtame Jonavos Joninių slėnio diskgolfo parke. Šio parko atsiradimu Jonavoje pasirūpino ir turnyrą organizavo Šveicarijos diskgolfo klubo vadovai Mireta ir Miroslavas Jurgelevičiai su pagalbininkais.

Paskutinis – ketvirtasis – taurės etapas liepos viduryje vyko Survilų sodybos diskgolfo parke Jonavos r. Iki pat šio etapo pabaigos išliko intriga, kas taps didžiosios taurės laimėtoju, nes po trijų etapų į nugalėtojų titulą pretendavo net keturi šios sporto šakos lyderiai Lietuvoje.

Barborlaukyje gana gausiai susirinkę žaidėjai kovojo ne tik dėl geriausiojo vardo, bet ir dėl prizinių vietų atvirajame, moterų, jaunimo ir meistrų divizionuose.

Kaip po varžybų teigė taurės varžybų organizatorius, VšĮ „Vilniaus diskgolfo klubas“ vadovas Skirmantas Bikelis, Lietuvos diskgolfo taurės varžybos pateisino visus lūkesčius, nes per visus keturis etapus varžėsi arti šimto entuziastų, ir kaip ir pernai, taip ir šiemet, intriga varžybose išliko iki paskutinio disko švystelėjimo. Klubo vadovas pasidžiaugė, kad pastaruoju metu išryškėjo naujasis šios sporto šakos talentas – 19 m. Linas Strelkauskas iš Paryžiaus k. (Jonavos r.), kuris įsiterpė į tituluotų varžovų kovą dėl didžiosios taurės. Jaunuolis jau antrajame etape parodė savo pajėgumą, tapdamas Nedožinkos etapo antros vietos laimėtoju. Jonavos etape L. Strelkauskas pakartojo savo pasiekimą. Tam, kam iškovotų Lietuvos taurę, L. Strelkauskui buvo būtina nugalėti visus savo varžovus, taip pat ir galingąjį trejetą iš Vilniaus – Jonavos etapo nugalėtoją Aurelijų Zinkevičių, 2017 m. taurės laimėtoją Mindaugą Pošių ir penkiskart šalies čempioną Gabrielių Gricių. Lemiamajame etape L. Strelkauskas užėmė trečią vietą, M. Pošius – antrą, etapo nugalėtoju tapo A. Zinkevičius. Pergalė šiam diskgolfininkui garantavo šių metų Lietuvos diskgolfo taurės laimėtojo vardą – tai kol kas didžiausias laimėjimas jo asmeninėje šios sporto šakos karjeroje.

Finaliniame etape tik septintas buvo G. Gricius, tačiau to jam užteko, kad iškovotų galutinę antrą vietą, kadangi taurės varžybose skaičiuojami tik trys geriausi žaidėjo rezultatai. Kaip ir paskutiniajame etape, taip ir bendroje įskaitoje, ant trečios prizininkų pakylos laiptelio užlipo naujoji Jonavos krašto ir visos Lietuvos diskgolfo žvaigždė L. Strelkauskas.

Jaunimo divizione (MJ15) į pirmą poziciją buvo nusitaikę net trys žaidėjai. Jaunieji Lietuvos diskgolfo lyderiai atkakliai ir dažnai taškas į tašką kovoja jau bent 5 m. Kova Barborlaukyje vėl užvirė tarp zarasiškio Motiejaus Navicko, Vėjo Ūselio ir Aido Stončiaus iš Vilniaus. Tiesa, į ją pirmą kartą įsiterpė ir bene jauniausias Lietuvos talentas – 7 m. Survilų sodybos diskgolfo parko „šeimininkas“ Ąžuolas Survila, nusileidęs tik 12 m. V. Ūseliui, kartu su 14 m. M. Navicku užėmę antrą vietą. Finaliniame etape geriausiai pasirodė V. Ūselis, bet jo varžovui M. Navickui užteko užimtos antros vietos, kad taptų taurės nugalėtoju šiame divizione.

Moterų (FPO) divizione po trijų etapų trejas pergales buvo iškovojusi jonavietė M. Jurgelevičiūtė, kuri dėl traumos negalėjo dalyvauti paskutiniajame etape. Vis dėlto mergina jau iš anksto buvo užsitikrinusi pirmą vietą tarp moterų. Dėl kitų prizinių vietų žaidėjoms teko rimtai pakovoti. Šio etapo nugalėtoja tapo Ieva Navickaitė iš Zarasų, dalyvavusi tik antrajame iš keturių taurės etapų ir dėl to bendroje įskaitoje į prizininkes nepretendavusi. Antra buvo parko „šeimininkė“ Austėja Survilaitė, trečią vietą užėmė vilnietė Svetlana Kobec. Bendroje įskaitoje šios žaidėjos apsikeitė vietomis: S. Kobec iškovojo antrą vietą, o A. Survilaitė – trečią.

Meistrų (MP40) gretose į paskutinį etapą vilnietis Tadas Ūselis rungtyniauti atvyko jau užsitikrinęs nugalėtojo titulą šiame divizione, todėl užimta ketvirta vieta Barborlaukio etape vietos nepakeitė. Tik šiame etape paaiškėjo kitos prizinės vietos. Namų sienos laimėti etapą padėjo šveicariškiui M. Jurgelevičiui, ir tai jam garantavo trečią vietą galutinėje šio diviziono įskaitoje. Kaunietis Raimondas Mikalkėnas iškovojo antrą vietą ne tik etape, bet ir šiame sezone tarp meistrų.

Survilų sodybos diskgolfo parko šeimininkas Tadas Survila, pats į rankas paimantis diską ir sudarydamas žaidėjams konkurenciją, džiaugiasi šios sporto šakos populiarumo augimu ir dėkoja prie šio etapo organizavimo prisidėjusiems rėmėjams: VšĮ „Vilniaus diskgolfo klubui“, Kauno „Chili diskgolfo klubui“, Leono Mirinausko įmonei.

Sezono kulminacija – dešimtasis Lietuvos diskgolfo čempionatas, liepos 28–29 d. vyksiantis Nedožinkos parke (Zarasų r.), Navickų sodyboje. Rugpjūčio viduryje Pavilnių regioniniame parke (Vilnius) vyks atsakomasis Lietuvos ir Latvijos diskgolfininkų mačo etapas, į kurį vėl rinksis tiek geriausi, tiek dar neseniai susižavėję ir įsitraukę į šią sporto šaką Lietuvos diskgolfo žaidėjai.