Lietuvos žvejai su jonaviečiais priešakyje – treti pasaulyje

Pirmadienis, 26 March 2018 09:09 Parašė

2018 metų kovo 16-17 dienomis Kazachstane, netoli Temirtau miesto esančioje Samarkandos vandens saugykloje, vyko 15-asis FIPSed pasaulio poledinės žūklės čempionatas. Čempionate varžėsi poledinės žūklės sportininkai iš 13 šalių. Be Suomijos, Švedijos, Norvegijos, Kazakstano, Mongolijos, Lenkijos, Baltarusijos, Rusijos, Ukrainos žvejų, varžėsi Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV) bei visų trijų Baltijos šalių sportininkai.

Lietuvos poledinės žūklės rinktinė, kurią sudarė 14 narių, į Kazakstaną išsiruošė gerokai anksčiau, prieš savaitę, kad suspėtų tinkamai pasiruošti varžybų startui. Stebėtina, kad šalies rinktinėje čempionate dalyvavo net keturi jonaviečiai: Nerijus Budrys, Igoris Gatijatulinas, Gintas Balsevičius bei geriausią rezultatą Lietuvos rinktinėje parodęs ir aštuntąją vietą asmeninėje pasaulio čempionato įskaitoje užėmęs Arūnas Koska.

Būtent Baltijos šalių atstovai įrodė, kad yra pajėgūs šioje sporto šakoje. Svariu jonaviečių indėliu Lietuvos poledinės žūklės komanda pasaulio čempionate iškovojo prizinę trečiąją vietą, aplenkusi daugelį šiame čempionate favoritais laikytų komandų. Tuo tarpu pasaulio poledinės žūklės nugalėtojais tapo Rusijos sportininkai, o amtrąją vietą iškovojo kaimynai latviai.

Lietuvos poledinės sportinės žūklės rinktinė, o ypač jonaviečiai, už paramą dalyvauti čempionate dėkingi Jonavos rajono savivaldybei, Rimanto Urnikio įmonei bei Vytauto Varanavičiaus individualiai įmonei.