Iki vasario mėnesio Jonavos kultūros centro Krašto muziejuje veikia keramikos darbų paroda. Dviejose salėse eksponuojami  VšĮ „Deko Resto“ darbuotojų ir Ruklos globos namų gyventojų rankomis pagaminti kūriniai. Šių projektų iniciatorė – viešosios įstaigos vadovė, Lietuvos meno terapijos asociacijos narė Oksana Eitminavičienė, kurios pagalbos neretai prašo kultūrinius renginius organizuojančios rajono kaimų bendruomenės.  

Praėjusių metų pabaigoje išleistame 2-ame (16)  Jonavos krašto kultūros ir istorijos metraštyje „Taurosta“ publikuojama medžiaga kviečia atsigręžti į svarbiausius rajono įvykius, iš arčiau susipažinti su jubiliatais, prisiminti Išėjusiuosius. Žurnale gausu įvairios informacijos, svarbios kiekvienam smalsiam gyventojui. Pasklaidykime leidinio puslapius ir pažvelkime į straipsnių turinį.

Ketvirtadienis, 26 January 2023 15:06

Gamtos puslapis. Paukščiai šalia mūsų

Parašė į Laisvalaikis

Paukščiai yra vienas nuostabiausių gamtos tvarinių. Su jais mes susiduriame kone kasdien.Tikėtina, kiekvienam yra maloni didžiosios zylės giesmė, pasigirstanti giedrą, nors dar šaltoką vasario ar net sausio rytą. Kartu šio paukštelio giesmė – vienas pirmųjų pavasario ženklų, skelbiančių apie atbundančią gamtą. Sunku įsivaizduoti kaimą ar viensėdį be varnėno švilpimo, lakštingalos suokimo, pempės klyksmų. Ne taip jau lengva einant miesto gatvėmis praleisti pro ausis paslaptingą  juodojo strazdo giesmę, skardžias kikilių daineles ar žymiai pagausėjusių kovų kolonijos klegesį.

Puslapis 1 iš 110