Prie Upninkuose gyvenančios Laimutės Šatienės namų slenksčio artėja jubiliejinė sukaktis. Anot jubiliatės, gyvenime buvo ir džiaugsmingų, ir liūdnų akimirkų, kurios sudėliojo visos kelionės mozaiką. Moteris yra aktyvi Upninkų bendruomenės veikėja, vietos kultūros centro folkloro ansamblio „Lietaukėla“ ir liaudiškos kapelos „Širvinta“ dalyvė, rajono poezijos klubo „Šaltinis“ narė, išleidusi du eilėraščių rinkinius, laisvalaikį skirianti rankdarbių, atvirukų ar paveikslų kūrybai.

Antradienis, 21 September 2021 11:23

Samulevičių mūzos aukštins kūrybą ir meną

Parašė į Renginiai

Rugsėjo 5 – 10 dienomis Samulevičių memorialinėje sodyboje vyko skulptorių pleneras „Samulevičių menininkams atminti". Čia kūrę skulptoriai siekė įamžinti rašytojo, dramaturgo Raimundo Samulevičiaus, žaislų kūrėjos Stasės Samulevičienės ir vieno talentingiausių XX a. Lietuvos tapytojų Antano Samuolio atminimą. Pleneras buvo atviras visiems, norėjusiems stebėti skulptorių darbą bei skulptūrų pastatymo darbus.

Trečiadienis, 15 September 2021 11:30

Nuotraukų ekspozicijoje – fotografo likimas

Parašė į Laisvalaikis

Jonavos kultūros centro Krašto muziejus prasmingu akordu įsiterpė į visoje Europoje minimas žydų kultūros dienas. Praėjusį ketvirtadienį čia atidaryta paroda, prikelianti iš užmaršties vieną pirmųjų mūsų krašto fotografų Tuvijų Joffę. Sutikime, ne vienos šeimos stalčiuose, senuose albumuose dar „slepiasi“ prieš šimtmetį fotografuoti mūsų senoliai, kurie pozavo prieš šio fotografijos meistro objektyvą.

Saulė jau buvo sulig horizontu, o aš kieme skubėjau rinkti segtukus nuo sausų skalbinių, kai virš galvos išgirdau sparnų šlamesį ir švelnų cypsėjimą. Pažvelgus aukštyn, danguje išvydau skrendant gervių virtinę. Stovėjau kaip įbesta, o jos, skrido visai neaukštai ir tokiu gražiu trikampiu, tiesiog fotogeniškai. Joms nutolus, vienas paskui kitą pasirodė dar du pulkeliai ir klegėdami nuskubėjo tolyn. Jau neminint įspūdingų paukščių pasirodymo, vis tik smagiausia  buvo pirmą kartą išgirsti skrendančių jauniklių cypsėjimą ir tie švelnūs balseliai pranoko net suaugusiųjų skardžius pavienius trimitus.

Puslapis 1 iš 78
Web Analytics