Pirmadienis, 10 January 2022 08:39

Gamtos puslapis. Metų lemtys.

Parašė į Laisvalaikis

Žymi Lietuvos farmacininkė, botanikė bei vaistažolių tyrinėtoja, Eugenija Šimkūnaitė, paliko mums  gausų kiekvienam prieinamą liaudiško gydymosi lobyną, įvairių receptų bei sveikatos patarimų. Jos neišsemiamos žinios apie gamtą ir senovės tradicijas visuomet turtino mūsų savimonę, skatino, o ir iki šiol tebeskatina labiau domėtis protėvių išmintimi.

2021-ųjų pabaigoje pasirodė Jonavos  krašto kultūros ir istorijos metraštis „Taurosta“ (redaktorius Vytautas Venckūnas), kurį leidžia Viešoji biblioteka. Šiame numeryje, kaip ir visuose kituose, skaitytojui pateikiama daug įvairios ir įdomios medžiagos apie mūsų rajono praeitį ir dabartį. Kviečiame susipažinti su keliomis leidinio publikacijomis.

Pirmadienis, 27 December 2021 16:52

Baltatošiai beržai

Parašė į Laisvalaikis

Beržas karpotasis, beržas plaukuotasis, popieržievis beržas, liekninis beržas, beržas keružis – kiek skirtingų pavadinimų, tačiau medis išlieka vis tas pats. Baltaliemenis, grakštus, dailiai nuaugęs berželis mūsų kraštuose siejamas su sūneliu, broleliu,  jaunu berneliu, išvykstančiu į svetimą šalį ar tolimą karą. Vėjyje siūbuojančios liaunos svyruonėlių šakos moja iškeliaujantiems, o  sugrįžtančius pasitinka iš toli matomi baltatošiai beržai.

Puslapis 1 iš 84