Ketvirtadienis, 29 September 2022 12:06

Savo akimis regėjęs krašto istoriją

Parašė į Laisvalaikis

Prie šio žmogaus jokios etiketės nelipo. Jis buvo toks įvairiapusis, kad galėjo su tavimi šnekėtis bet kuria tema, bet kuriuo rakursu. Vieną dieną jis buvo žvejas, kitą – keliautojas, trečią – kaimo korespondentas, besidomįs rugiapjūtės ar bulviakasio aktualijomis, kada nors vėl – reportažų iš meškeriojimo varžybų autorius, žurnalų redaktorius.

Praėjusį šeštadienį Jonavoje  šurmuliavusi rudens šventė „Sename Jonų dvare“  sukvietė į aikštę prie Šv. apaštalo  Jokūbo bažnyčios ne tik kaimo seniūnijų žemdirbius, kultūros darbuotojus bei amatininkus, bet ir sutraukė minią miestelėnų, panorusių pasigrožėti kaimo lysvėse išaugintomis daržovėmis, pasidalyti nuomonėmis apie gamtos krečiamas išdaigas, pasiklausyti muzikos. Ši sueiga – tai tarsi žemdirbių triūso rezultatas, darbštumo ir meilės žemei įrodymas. Šventės organizatoriai – Jonavos kultūros centras (JKC) ir rajono Savivaldybės Žemės ūkio skyrius (ŽŪS) – įdėjo daug pastangų, kad renginys būtų patrauklus, įdomus ir informatyvus.

Trečiadienis, 28 September 2022 11:37

Huawei P30 Lite išmaniojo telefono apžvalga

Parašė į Laisvalaikis

Kai ateina laikas išsirinkti naują telefoną, daugelis pirkėjų pasimeta gausioje pasiūloje ir ima abejoti, kurį modelį geriau įsigyti. Vis dar sklando labai gajus mitas, kad kuo naujesnis telefonas – tuo brangiau jis kainuoja. Vis dėlto ne išleidimo metai apsprendžia įrenginio kainą, o jo siūlomos funkcijos. Tikrai ne visi senesni ar tiesiog pigesni modeliai šiomis dienomis yra prasti. Vienas iš pavyzdžių – tai Huawei P30 Lite išmanusis telefonas.

Trečiadienis, 28 September 2022 11:27

Vandens svarba sodui ir daržui

Parašė į Laisvalaikis

Kaip ir žmonėms, vanduo yra tiesiog būtinas augalams, todėl laistymas - raktas į sveiką sodą ir daržą bei gausų derlių. Apie 80-85 procentus augalų svorio sudaro vanduo, be to, jis perneša maistingąsias medžiagas iš dirvožemio į augalo ląsteles.

Antradienis, 27 September 2022 11:20

Knygų terasa atgyja rudens šėlionėms

Parašė į Renginių kalendorius

Jonavos viešosios bibliotekos kiemelyje įkurta Knygų terasa gyvuoja ne tik vasarą, bet ir atvėsus orams. Jau šeštus metus iš eilės kviečiame miesto bendruomenes, įstaigas bei visus norinčiuosius susiburti į rudenėjančią Knygų terasą ir atskleisti kūrybiškumą konkurse „Moliūgų terasa“. Išradingumą čia gali parodyti kiekvienas!

Ketvirtadienis, 22 September 2022 12:06

Vėlyviai žydi rudenį

Parašė į Laisvalaikis

Po bespalvio žiemos sąstingio visi nekantriai laukiame pavasario atgimimo, žalio gamtos aprėdo, spalvingų žiedų jūros. Tačiau ne visi augalai pasiruošę mus linksminti pavasario fiestoje.  Kitiems labiau artimesnė tyli rudens melancholija ir tik žemei ruošiantis poilsio, jie skleidžia ryškų, visiems iš tolo matomą gražuolį žiedą, kurį pamatęs žmogus iš nustebimo nors akimirkai stabteli pamiršęs visus žemiškus rūpesčius. 

Puslapis 1 iš 100