Sezono pergalė: „Jonava“ svečiuose įveikė Vilniaus „Žalgirį“!

Pirmadienis, 06 November 2017 09:05 Parašė

A lygos XXXI ture „Jonavos“ futbolininkai savo gerbėjams padovanojo bene gražiausią sezono pergalę. Svečiuose charakterį parodę ir nuo antro kėlinio pabaigos mažumoje likę Mindaugo Čepo auklėtiniai 4:2 (3:1) įveikė čempionų vardą ginantį Vilniaus „Žalgirį“.

Rungtynių pradžioje aktyvesni buvo šeimininkai, bet pirma jų klaida pasinaudoję jonaviškiai parodė, ko atvyko į sostinę. Karoliui Šilkaičiui perėmus kamuolį, įsiveržęs dešiniuoju kraštu Laurynas Stonkus 7 min. nepagailėjo perdavimo Maksimui Marusičiui, kuris užtikrintai pasiuntė kamuolį į Armanto Vitkausko ginamus vartus – 1:0.

14 min. „Žalgiris“ atsakė pavojingu Vytauto Lukšos smūgiu į vartų kampą, tačiau Tadas Simaitis apgynė savo vartus. Deja, 18 min. „Jonavos“ vartininkas jau negalėjo padėti savo ekipai. Po kampinio tiksliai kamuolį galva į vartus nukreipė „Žalgirio“ gynėjas Mamoudu Mbodjis – 1:1.

Netrukus svečiai vėl persvėrė rezultatą, kai po baudos smūgio baudos aikštelėje buvo pargriautas Martynas Dapkus. Teisėjas nedvejodama skyrė 11 m baudinį, kurį be didesnių problemų realizavo M. Marusičius – 2:1.

29 min. jonaviškiai dar vienos greitos atakos metu vėl patikrino A. Vitkausko reakciją, tačiau po Aurimo Tručinsko perdavimo galva šį kartą netiksliai smūgiavo M. Marusičius. Kitos atakos metu ukrainietis atidavė kamuolį geroje pozicijoje atsidūrusiam Tautvydui Eliošiui, tačiau rungtynių teisėjas užfiksavo nuošalę.

Kėlinio pabaigoje žalgiriečiai turėjo dvi pavojingas standartines situacijas, bet T. Simaitis puikiai susitvarkė su Manto Kuklio bandymu, o dar vienas M. Mbodji smūgis galva šį kartą savo tikslo nepasiekė.

Kai jau atrodė, kad pirmame kėlinyje daugiau įvykių nebus, per pridėtą teisėjo laiką L. Stonkus pastebėjo į baudos aikštelę įkertantį Klaudijų Upstą, kuris trečią kartą nubaudė žalgiriečius – 3:1.

Antro kėlinio pradžioje Tv. Eliošius buvo pargriautas šalia baudos aikštelės linijos, tačiau po baudos smūgio stojusiam realizuoti Artiomui Osipovui perkelti kamuolio per sienelę nepavyko.

Žalgiriečiai nieko pavojingesnio sukurti nesugebėjo, o tuo metu svečiai toliau žaidė užsidegę ir tarsi ant sparnų. Visgi 73 min. K. Šilkaitis prasižengė ir užsidirbo antrą geltoną kortelę, po kurios saugas turėjo palikti aikštę.

Kiekybinę persvarą įgiję žalgiriečiai išnaudojo šią situaciją ir jau po kelių minučių sušvelnino skirtumą. Po Davido Slijngado perdavimo 77 min. kamuolį į vartus nukreipė po keitimo pasirodęs ir aktyviai į žaidimą įsijungęs Liviu Antalis – 3:2.

Žalgiriečiai pabandė užgulti T. Simaičio vartus, bet gavo dar vieną stiprų smūgį. 83 min. į priekį išsiveržęs K. Upstas perdavė kamuolį A. Tručinskui, kuris tiksliai smeigė jį į varžovų vartus – 4:2. Po šio įvarčio Vilniaus ekipa atsigauti nebesugebėjo, o „Jonava“ iškovojo pelnytą ir gražiausią sezono pergalę.

„Žalgiris“ 2 – 4 „Jonava“ (1:3)

„Žalgiris“: A. Vitkauskas, E. Vaitkūnas, D. Slijngardas, M. Mbodjis, A. Rogujlis, S. Blagojevičius, V. Lukša, M. Ljujičius (62 min. L. Antalis), M. Kuklys, D. Šernas ir Elivelto.

FK „Jonava“: T. Simaitis, L. Peričius, A. Tručinskas, A. Osipovas, M. Dapkus, K. Šilkaitis, Tv. Eliošius, K. Upstas, M. Grigaravičius, M. Marusičius (81 min. A. Paškevičius) ir L. Stonkus.

Įvarčiai: M. Marusičius (7, 21), M. Mbodjis (18), K. Upstas (46), L. Antalis (77), A. Tručinskas (83).

Geltonos kortelės: A. Osipovas (33), L. Stonkus (40), S. Blagojevičius (42), K. Šilkaitis (45),

Raudona kortelė: K. Šilkaitis (73).

A lygos turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, lygiosios, pralaimėjimai, įvarčiai, taškai):

1. Marijampolės „Sūduva“ 30 19 8 3 68:29 65
2. Vilniaus „Žalgiris“ 31 19 7 4 57:26 64
3. Trakų „Trakai“ 30 16 9 5 47:24 57
4. Jonavos „Jonava“ 31 9 7 14 37:49 37
5. Klaipėdos „Atlantas“ 30 8 9 13 33:37 33
6. Utenos „Utenis“ 30 8 8 14 25:46 32
7. Kauno „Stumbras“ 28 4 10 14 23:42 22
8. „Kauno Žalgiris“ 28 3 6 19 19:56 15