Sezoną Sporto klubas baigė trisdešimtuoju pralaimėjimu

Pirmadienis, 27 February 2017 09:24 Parašė

2016-2017 Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) čempionate baigėsi reguliarusis sezonas. Iš pradžių 14 komandų tarpusavyje sužaidė dviem ratais, o vėliau pagal rezultatus pasidalino į dvi grupes. Ekipos rungtyniavo dėl pirmųjų septynių ir 8-14 vietų. Pagal NKL čempionato nuostatus, dvylika komandų pateko į atkrintamąsias varžybas, tryliktą vietą užėmusias klubas išsaugojo vietą šioje lygoje, o paskutinę vietą užėmusi komanda privalės palikti šią lygą.

Visgi, Jonavos Sporto klubas (treneris Nerijus Zabarauskas) tapo blogiausia lygos komanda ir užėmė paskutinę vietą. Jonavos komanda turi galimybių pasilikti šioje lygoje, jei Regionų krepšinio lygos (RKL) nugalėtojas neatitiks NKL keliamų reikalavimų. Be to, mieste jau atsidarė sporto arena, todėl būtų apmaudu, jei Jonavos krepšinio klubas nukristų taip žemai.

Paskutiniosiose savo rungtynėse, Sporto klubas KKSC salėje žaidė su „Mažeikiai“ ekipa. Susitikimo pradžioje aikštelės šeimininkai tiesiog apipylė varžovus taškų lavina. Pataikė Mykolas Dieninis, Lukas, Grabauskas, tritaškį švystelėjo Mintautas Bulanovas ir Sporto klubas antrąją minutę jau pirmavo 10:2. Ir nors dar pirmajame ketvirtyje mažeikiškiai įstengė net išlyginti rezultatą, bet vėl įspūdingai atkarpą sužaidę Jonavos komandos krepšininkai antrojo kėlinio pradžioje sukaupė rekordinę 18 taškų persvarą (41:23). Atrodė, kad pavyks lygoje trinktelėti durimis. Tačiau to padaryti nepavyko.

Trečiajame kėlinyje svečiams buvo pavykę dar kartą atstatyti pusiausvyrą, bet aikštelės šeimininkams pavyko juos sustabdyti, išlaikant bent nežymią persvarą (63:59).

Paskutiniojo kėlinio ketvirtąją minutę, po ilgokos pertraukos „Mažeikių“ komanda tolimu metimu persvėrė rezultatą (65:66). Likus pusantros minutės Ričardo Verbicko penki taškai iš eilės vėl persvėrė rezultatą Sporto klubo naudai (77:74). Teigiamo rezultato išsaugoti nepavyko. Likus 8 sek. varžovai pataikė iš toli, kurie vėliau prasižengę pasiuntė Raimundą Žuklevičių prie baudos metimų linijos. Antrąją prametus, R. Verbickui pavyko atkovoti kamuolį ir mesti į krepšį, bet metimas tikslo nepasiekė ir Jonavos komanda patyrė trisdešimtąją nesėkmę sezone rezultatu 80:82 (26:18, 20:22, 17:19, 17:23).

Sporto klubas – R. Verbickas – 20 (5 rez. perd., tritaškiai 4/7), M. Dieninis – 15 (metimai 7/11), L. Grabauskas – 11 (5 rez. perd., tritaškiai 2/3).

„Mažeikiai“ – Rytis Biliartas – 23 (5 kl., 7 atk. kam., metimai 10/14), Ernestas Bružas – 22 (4 kl., 4 rez. perd., baudos 6/6, tritaškiai 4/8), Aidas Einikis – 17 (baudos 5/5, metimai 5/10).

Paskutinieji reguliaraus sezono rezultatai: pirma grupė – Raseinių „Rasai“ – Marijampolės „Sūduva-Mantinga“ 85:64, Vilniaus „Perlas“ – „Šilutė“ 84:64, „Telšiai“ – Klaipėdos „Nafta-Uni-Akvaservis“ 66:57, „Šilutė“ – „Rasai“ 96:78, „Perlas“ – Šakių „Vytis“ 61:75, „Sūduva-Mantinga“ – „Telšiai“ 89:71.

Antra grupė – Molėtų „Ežerūnas“ – Kauno „KTU“ 73:63, Kauno „Žalgiris-2“ – Joniškio „Delikatesas“ 83:80, „Mažeikiai“ – „Ežerūnas“ 97:88, „Žalgiris-2“ – „KTU“ 83:61.

Galutinė reguliaraus sezono turnyrinė lentelė atrodo taip (vieta, komandos, rungtynių skaičius, pergalės, pralaimėjimai, įmesti-praleisti taškai, pelnyti taškai):