Paskelbtas Aktualijos

„Lidl Lietuva“ lyderystė rinkoje – toliau didins parduotuvių darbuotojų atlyginimus

Penktadienis, 17 November 2023 10:59 Parašė 

Siekdama išlaikyti lyderystę rinkoje, „Lidl Lietuva“ nuo sausio 1 d. didins parduotuvių darbuotojų atlyginimus, darbo užmokestis jiems augs nuo 4 iki 9 procentų. Atlyginimai šiems darbuotojams didės jau trejus metus iš eilės.

Šiuo metu Jonavoje veikia viena „Lidl“ tinklo parduotuvė. Padidinus atlyginimus, planuojama, kad lojalaus parduotuvės darbuotojo darbo užmokestis šioje parduotuvėje sieks 1600 eurų (įskaitant priedus), neatskaičius mokesčių. Be to, prireikus dirbti viršvalandžius, juos įmonė apmoka minutės tikslumu.

„Lidl Lietuva“ siekia visapusiškai pasirūpinti komandos narių gerove, todėl ir toliau bus tęsiamos papildomos atlygio paketo stiprinimo priemonės. Pavyzdžiui, šiemet visiems darbuotojams kas mėnesį buvo skiriamos „Lidl“ dovanų kortelės, kurias darbuotojai gali panaudoti apsipirkdami prekybos tinkle. Šį finansinį pastiprinimą įmonė žada tęsti ir toliau, nuo sausio mėnesio parduotuvių ir logistikos centro darbuotojams kortelių vertė didės 50 proc.

„Nuolat siūlome konkurencingiausią vidutinį atlyginimą sektoriuje, todėl tiek praėjusių, tiek ir šių metų pradžioje darbo užmokestį didinome parduotuvių ir logistikos centro darbuotojams. Šį rugsėjį jis didėjo ir įmonės administracijos komandai. Siekdami būti geriausiu darbdaviu, aktyviai analizuojame pokyčius darbo rinkoje, stebime ekonominę šalies situaciją ir priimame reikalingus sprendimus“, – sako „Lidl Lietuva“ valdybos narė ir personalo vadovė Sandra Savickienė.

Šių metų trečiąjį ketvirtį „Lidl Lietuva“ darbuotojų atlyginimų vidurkis prieš mokesčius buvo didžiausias tarp maisto produktais prekiaujančių penkių didžiųjų šalies prekybos tinklų.

Parduotuvių darbuotojams taip pat taikoma pakopinė darbo užmokesčio sistema, kuri, pasak S. Savickienės, leidžia darbuotojams jaustis stabiliai ir užtikrintai, kadangi vos tik įsidarbinę darbuotojai aiškiai žino tikslų kelerių metų atlyginimo augimo planą.

Visapusiškas rūpestis darbuotojais

„Lidl Lietuva“ daug dėmesio skiria darbuotojų gerovei, fizinei ir emocinei sveikatai. Visi įmonės komandos nariai jau penktus metus iš eilės yra apdrausti papildomu sveikatos draudimu. Sveikatai stiprinti skiriamos ir kitos papildomos priemonės – vitaminų ir maisto papildų rinkiniai, galimybė visiems norintiems darbuotojams ir jų vaikams iki 14 metų nemokamai pasiskiepyti nuo gripo.

Siekiant pasirūpinti komandos emocine sveikata, „Lidl Lietuva“ suteikia galimybę nemokamai apsilankyti dešimtyje gydytojo psichoterapeuto ar psichologo-psichoterapeuto psichoterapijos seansų per metus. Taip pat darbuotojai gali naudotis konsultacijų programa „Gali mumis pasikliauti!“ ir anonimiškai užduoti klausimus psichologui, teisininkui ar asmeninių finansų specialistui.

Įmonė skiria itin daug dėmesio ne tik darbuotojams, bet ir jų šeimos nariams. Pavyzdžiui, „Lidl Lietuva“ kasmet mokslo metų pradžios proga, darbuotojų vaikams įteikia reikalingiausių priemonių rinkinius, o prieš gražiausias metų šventes komandos nariai ir jų artimieji džiuginami šventiniais produktais ir 100 eurų vertės „Lidl“ dovanų kortelėmis.

Įmonė puoselėja ir komandos tarpusavio bendradarbiavimą, todėl kasmet organizuoja įvairius konkursus, bendrus renginius, didžiausio populiarumo sulaukia šeimos šventė, kurioje gali dalyvauti ne tik darbuotojai, bet ir jų artimieji.

Šiuo metu Lietuvoje iš viso veikia 71 „Lidl“ parduotuvė 26 šalies miestuose: Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose, Alytuje, Marijampolėje, Kėdainiuose, Telšiuose, Kretingoje, Mažeikiuose, Tauragėje, Jonavoje, Panevėžyje, Ukmergėje, Utenoje, Plungėje, Palangoje, Elektrėnuose, Visagine, Šilutėje, Radviliškyje, Vilkaviškyje, Druskininkuose, Rokiškyje, Kaišiadoryse ir Nemenčinėje.