Paskelbtas Krepšinis

RKL čempionatą pradės 8 naujos komandos, Anykščiai traukiasi

Ketvirtadienis, 08 September 2016 15:46 Parašė 

Natural Pharmaceuticals-RKL čempionatas po praėjusio sezono smarkiai išaugo. Neseniai posėdžiavęs lygos Vykdomasis komitetas patvirtino net 8 naujas komandas, kurios gerokai praplėtė lygos geografiją.

Klaipėdos „Neptūnas“, Utenos „Juventus“, Rokiškio „Feniksas“, Kaišiadorių „Kaišiadorys“, Pasvalio „Pasvalio melioracija“, Jurbarko „Jubarkas“, Vilniaus SKM-„Safety Style“, Kauno „Snaiperis“. Visos šios naujos ekipos rungtyniaus 2016-2017 m. pirmenybėse.

Negana to, lygos vadovybė paliko laiko dar dviems komandoms apsispręsti dėl savo dalyvavimo. Apie naują dublerių ekipą po posėdžio ėmė svarstyti ir Panevėžio „Lietkabelis“. Savo norą taip pat išreiškė Širvintų klubas. Abiejų komandų vadovams duota laiko iki savaitės pabaigos.

Iš lygos dėl finansinių sunkumų pasitraukė Pabradės „Žeimena“ ir Anykščių KKSC-„Volupis“. Kauno „Sabonio krepšinio centras“, kuris praėjusiame sezone užėmė 15-tą vietą A divizione ir iškrito į B, nusprendė nebežaisti.

Anykščiai dėl finansinių sunkumų savo komandos dalyvavimą čempionate stabdo. Klubas „Volupis“ savo teisę rungtyniauti A divizone perleido Ukmergės „Olimpui“. Pastaroji komanda 2015-2016 m. čempionato B divizione liko 4-ta. Iš viso A divizione, kaip ir praėjusiais metais, žais 16 komandų.

„Džiugu, kad lyga ne tik plečiasi, bet ir jaunėja. Vasarą mus džiugino RKL žaidžiančio jaunimo pasirodymai rinktinėse, o sezono metu matome, kad jaunų komandų skaičius auga. Negalime į tai neatsižvelgti. Todėl lyga pamažu keičia savo kryptį ir dės didesnes pastangas jaunimo ugdymui“, – sakė RKL prezidentas Darius Gudelis.

Vykdomojo komiteto nariams buvo pristatyta jaunųjų talentų ugdymo programa, kurią apims pavasarį po RKL vėliava vyksiantis dublerių čempionatas bei vasaros stovykla perspektyviausiems žaidėjams.

Posėdžio metu taip pat patvirtinti kai kurie čempionatų nuostatų pakeitimai. Oficialiai įtrauktas punktas, leidžiantis klubams perleisti savo teises į dalyvavimą A divizione. Nuostatuose patikslintas Lietuvos krepšinio federacijos (LKF) Vykdomojo komiteto sprendimas dėl 2 jaunų žaidėjų, gimusių 1997 m. ir vėliau, galimybės turėti dviejų lygų licencijas. Būtina sąlyga, kad šie žaidėjai komandose būtų įregistruoti iki 2016 m. lapkričio 1 dienos.

Regionų krepšinio lygos inf.