FK „Jonava“: išlipti iš gilios duobės sudėtinga

Antradienis, 22 August 2023 16:19 Parašė

2023 metų Lietuvos futbolo federacijos (LFF) pirmosios lygos čempionate visą savaitgalį ir pirmadienį buvo sužaisti devynioliktojo turo susitikimai. Visiškas šios lygos autsaideris Jonavos futbolo klubas toliau didina sužaistų rungtynių skaičių, bet niekaip negali padidinti skaičių pergalių grafoje. Po savo diskvalifikacijos ant komandos suolo grįžęs ir vienuoliktuką išrikiavęs vyriausiasis treneris Cristian Efros nusitaikė į pergalių ir siekė savų žiūrovų akivaizdoje panaikinti taškų badą.

Pirmajame kėlinyje šiokią tokią žaidybinę persvarą turėjo svečiai iš Kretingos. „Minijos“ futbolininkai rezgė ataką, o jas nutraukti ne kartą padėjo ir jonaviečių vartų sargas Martynas Matuzas. Savo progų ir galimybių ieškojo ir Jonavos futbolininkai, kurie turėjo itin realią progą pirmojo kėlinio pabaigoje. 34 min. po pakelto kamuolio į varžovų baudos aikštelę, ten buvęs puolėjas Ba Mohammed Rassoul galvos smūgiu jau varžovų vartininkui teko pademonstruoti savo meistriškumą. Šis kamuolį atrėmė ir atsitrenkusį į virpstą, kretingiškiai gynėjai išmušė į kampinį.

Iki pirmojo kėlinio pabaigos buvo likusios vos kelios minutės. O atsitiko pats blogiausias variantas, kokį galima buvo sugalvoti. Jonavos ekipa gavo įvartį į rūbinę, bet pasirodo, to dar buvo maža. Dar šiame kėlinyje, per teisėjo pridėtą laiką svečiai ir antrą kartą džiūgavo įvarčiu. Per pertrauką Jonavos komandos treneriams teko spręsti sudėtingą dilemą, kaip sugrąžinti žaidėjus į žaidimą toliau siekti pergalės.

Fortūna atsisuko šeimininkams 53 min., kai Marius Ganusauskas pamėgino pabėgti nuo gynėjų prieš vartininką, bet šis prieš pat baudos aikštelę buvo sustabdytas. Už paskutinės vilties pražangą „Minijos“ žaidėjas  buvo nubaustas raudona kortele ir FK „Jonava“ įgijo vieno žaidėjo persvarą.

Pasirodo, tai svečiams tapo išbandymu. Po šio epizodo, lyg kas pakeitė komandas. Kretingos futbolininkai daugiau užsidarė gynyboje. O jonaviečiai be perstojo ėmė atakuoti varžovų vartus. Po labai ilgos pertraukos, žiūrovai pagaliau galėjo pasidžiaugti ir Jonavos komandos pelnytu įvarčiu. Praėjus kelioms minutėms po pašalinimo, 57 min. M. Ganusauskas atidarė FK „Jonava“ įvarčių sąskaitą, kai galvos smūgiu iš arti pasiuntė kamuolį į vartus (1:2). Tai buvo pirmasis Jonavos komandos įvartis po penkių iš eilės „sausų“ susitikimų.

Iki susitikimo pabaigos buvo likę dar labai daug laiko. Jonavos futbolininkai toliau spaudė varžovus ir kūrė vieną progą po kitos. Visgi, apmaudu, kad aikštelę futbolininkams teko palikti nuleistomis galvomis. Mačas pralaimėtas 1:2. Tai reiškia, kad toliau jonaviečiai komplikuoja savo padėtį ir tikslus pakilti iš paskutinės turnyrinės lentelės vietos. Ir tai prisidėjo pirmadienį rungtyniavusios jaunųjų žalgiriečių Kauno ir Vilniaus komandos, iškovojusios pergales.

FK „Jonava“ sudėtis – Martynas Matuzas, Maximiliano Juan De La Esperanza, Bohdan Mytsyk, Rusnius Ragelis, Artūras Rocys (nuo 75 min. Tadas Eliošius), Taras Onufrak (nuo 75 min. Italo Pablo Alves Pereira), Amedome Godwords (nuo 81 min. Ndiaye Baye Moustapha), Airidas Kabošius, Paulius Osauskas, Marius Ganusauskas, Ba Mohammed Rassoul.

Kiti 19-ojo turo rezultatai: Plungės „Babrungas“ – Panevėžio „Ekranas“ 3:1, Kėdainių „Nevėžis“ – FK „Garliava“ 1:1, Vilniaus „Riteriai B“ – Vilniaus r. „TransINVEST“ 1:2, Kauno Be1 NFA – FK „Panevėžys B“ 3:1, Klaipėdos FC „Neptūnas“ – FA „Šiauliai B“ 3:0, „Kauno Žalgiris B“ – Vilniaus BFA 2:0, Vilniaus „Žalgiris B“ – Marijampolės MML City 6:0.

Po šių rungtynių turnyrinė lentelė atrodo taip (vieta, komandos, rungtynių skaičius, pergalės, lygiosios, pralaimėjimai, įmušti-praleisti įvarčiai, taškai):