Antrajame kėlinyje sustoję Jonavos futbolininkai nusileido pirmenybių lyderiams

Trečiadienis, 09 August 2023 11:12 Parašė

Praėjusį šeštadienį, rugpjūčio 5 d., Jonavos centriniame miesto stadione vyko Lietuvos futbolo federacijos I lygos 17-ojo turo rungtynės, kuriose vietos FK „Jonava“ klubas priėmė vienvaldžius čempionato lyderius Vilniaus rajono „TransINVEST“ (Jonavos futbolininkai čempionate užima paskutiniąją, šešioliktąją vietą, tad lygiosios jau būtų teigiamas rezultatas). Nors pirmajame kėlinyje jonaviečiai laikėsi lygiai prieš varžovus, antrajame kėlinyje svečiai iš sostinės įjungė aukštesnę pavarą ir laimėjo 4:0, į savo sąskaitą įsirašydami eilinius tris taškus.

FK „Jonava“ vadovai ir treneriai prieš mačą nestokojo optimizmo žinodami, kad saugų grandį sustiprino dvidešimt dvejų metų brazilas Italo Pablo Alves Pereira ir dvidešimtmetis Amedome Godwords iš Ganos, o puolime rungtyniaus dar vienas legionierius, dvidešimt dviejų Ba Mohammed Rassoul iš Senegalo. Taigi, iš viso šiuo metu Jonavos komandoje rungtyniauja aštuoni žaidėjai iš užsienio šalių. Be to, po ilgesnės pertraukos į aikštelę sugrįžo traumą išsigydęs Tadas Eliošius.

Pirmoje rungtynių pusėje Jonavos futbolininkai vertė varžovų trenerius sukti galvą dėl ginamų vartų saugumo, kadangi aikštės šeimininkai jau iš pat pradžių kibo į darbus. 9-ąją minutę Jonavos žaidėjai surezgė dvi nesėkmingas atakas, o 23-ąją min. buvo arti įvarčio – svečius išgelbėjo virš vartų skriejęs Jonavos futbolininko smūgiuotas kamuolys. Viso kėlinio metu abi komandos keitėsi gausiomis, tačiau netiksliomis atakomis, todėl į pertrauką išėjo esant lygiam rezultatui 0:0.

Antrajame kėlinyje pirmenybių lyderiai „FK Jonava“ atstovams parodė savo jėgą. Jau 47-ąją minutę rezultatyviausias čempionato žaidėjas iš Brazilijos H. Sarmengue Devens į aikštės šeimininkų vartus įmušė pirmąjį komandos įvartį (dar prieš mačą šiam žaidėjui federacijos atstovė įteikė naudingiausio birželio mėnesio žaidėjo prizą).

Po kelių minučių jonaviečiai turėjo sugerti dar vieną skausmingą smūgį – 52 min. „TransINVEST“ komandos saugas I. Kaškelevičius antrąsyk nuginklavo Jonavos ekipos vartų sargą, komandos kapitoną Romą Margelį. „FK Jonava“ strategas  Christian Efros dėl diskvalifikacijos vis dar negalėjo būti ant atsarginių suolo, todėl komandai vadovavęs jo asistentas rumunas Vadim Carabetchi atliko tris keitimus. Vis dėlto jie norimo rezultato neatnešė: aikštės šeimininkų atakos buvo bevaisės.

74-oji minutė pažymėta varžovų komandos saugo L. Pilibaičio tiksliu smūgiu į jonaviečių ginamų vartų tinklą. Lyg to būtų maža, už 10 min. O. Kobakhidze įmušė ketvirtą „TransINVEST“ ekipos įvartį, kuris, kaip vėliau paaiškėjo, tapo paskutiniu nesėkmingai jonaviečiams pasibaigusiose rungtynėse. Mačas pralaimėtas, o padėtis turnyrinėje lentelėje dar labiau komplikuojasi.

FK „Jonava“ sudėtis: Romas Margelis; Rusnius Ragelis; Ba Mohammed Rassoul (62 min. N. Baye Moustapha), Arnas Neimantas (62 min. D. Ročka), Maximiliano Juan De Esperanza, Šarūnas Činikas, Bohdan Mytsyk, Amedome Godwords, Tadas Eliošius (62 min. M. Ganusauskas), Artūras Rocys (76 min. P. Osauskas), Taras Onufrak (84 min. I. P. Alves Pereira).

Kiti 17-ojo turo rezultatai: Kėdainių „Nevėžis“ – Kretingos „Minija“ 2:1, Plungės „Babrungas“ – „Panevėžys B“ 5:2, Kauno „BE1 NFA“ – „Šiauliai B“ 2:1, Marijampolės „MML City“ – „Garliava“ 1:3, Klaipėdos „Neptūnas“ – Vilniaus „Riteriai B“ 1:2, Vilniaus „Žalgiris B“ – „Vilniaus BFA“ 1:6, „Kauno Žalgiris B“ – Panevėžio „Ekranas“ 2:2.

Po šių rungtynių turnyrinė lentelė atrodo taip (vieta, komandos, rungtynių skaičius, pergalės, lygiosios, pralaimėjimai, įmušti-praleisti įvarčiai, taškai):