Policija rūkančius nepilnamečius stebi ir iš paukščio skrydžio

Penktadienis, 19 May 2023 12:56 Parašė 

Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai (toliau – Kauno apskr. VPK) šiais metais nepilnamečius pažeidėjus stebi ir iš paukščio skrydžio. Kauno mieste šiais metais buvo pradėtas naudoti bepilotis orlaivis – dronas, kurio pagalba iš viršaus stebimi moksleiviai, kurie rūko. Tokia priemonė ypač palengvina policijos pareigūnų darbą.

Ketvirtadienį, Kauno apskr. VPK policijos pareigūnai miesto centre, vienoje iš Vytauto pr. esančioje ugdymo įstaigos teritorijoje, vykdė prevencinę priemonę „Narkotinės ir psichotropinės medžiagos tarp nepilnamečių“. Anot Kauno apskr. VPK Viešosios tvarkos valdybos Bendruomenės pareigūnų veiklos skyriaus viršininkės Agnės Greblikaitės, rūkymas tarp nepilnamečių – vis dar aktuali ir svarbi problema, todėl policijos pareigūnai pradėjo vykdyti ne tik tokias prevencines priemones, bet ir nuolat susitinka su moksleiviais bei užsiima švietėjiška veikla.

Vien praėjusiais metais Kauno mieste dėl rūkymo nustatyti 104 pažeidimai. Į policijos pareigūnų akiratį pateko ir protokolai pagal Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso 492 str. (Lietuvos Respublikos tabako, tabako gaminių ir su jais susijusių gaminių kontrolės įstatyme nustatytas tabako gaminių ar susijusių gaminių vartojimo ar jų turėjimo ribojimo pažeidimas) surašyti 49 nepilnamečiams nuo 16 iki 18 metų. Už tai gresia įspėjimas arba bauda nuo 20 iki 90 eurų. Taip pat užfiksuoti 55 pažeidimai, kai juos padarė nepilnamečiai iki 16 metų. Šie protokolai pagal Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso 73 str. 1 d. (Tėvų valdžios nepanaudojimas arba panaudojimas priešingai vaiko interesams) surašyti tėvams ar globėjams. Už tai gresia įspėjimas arba bauda iki 100 eurų. Taip pat visais atvejais iš nepilnamečių konfiskuojami tabako gaminiai bei skysčiai, kurie būna pilami į elektronines cigaretes. „Tokios prevencinės priemonės vykdomos nuolat, tačiau šiais metais pasitelktas ir bepilotis orlaivis – dronas. Tokiu būdu nepilnamečių daromi pažeidimai fiksuojami efektyviau ir lengviau“, – tikino pareigūnė.

Policijos pareigūnai prevencinę priemonę „Narkotinės ir psichotropinės medžiagos tarp nepilnamečių“, kurios metu siekiama nustatyti asmenis platinančius ar vartojančius narkotines medžiagas bei nepilnamečius asmenis, rūkančius ar turinčius su savimi tabako gaminių ar elektroninių cigarečių, vykdo ugdymo įstaigų prieigose ir nepilnamečių pamėgtose susibūrimų vietose visame Kauno mieste. Tokią prevencinę priemonę policijos pareigūnai vykdys iki pat moksleivių vasaros atostogų.

Kauno apskr. VPK informacija