Kluptelėjimas namuose nesutrukdė pasiekti rezultatyvią pergalę Palangoje

Pirmadienis, 27 November 2017 08:56 Parašė

Nacionalinės krepšinio lygos (Mezon-NKL) čempionate vyko eiliniai susitikimai ir komandos sužaidė dar po du mačus. Savaitgalio kovas nesėkmingai pradėjo Nerijaus Zabarausko treniruojamas „Jonava“ klubas. Šis sporto arenoje 73:80 (10L20, 22:17, 18:21, 23:22) nusileido Klaipėdos „Neptūnas-Akvaservis“ ekipai. Visgi, daug sėkmingiau Jonavos klubas sužaidė šeštadienį.

Tai buvo jau antroji šių komandų akistata sezone. Pirmąsias rungtynes Klaipėdoje šeimininkai laimėjo rezultatu 85:76. Dvikovoje Jonavoje klaipėdiečiai puikiai metė iš toli – pataikė net 14 metimų iš 35 bandymų (40 procentų). Šeimininkai atsakė 9 metimais iš 25.

Rungtynėse Jonavoje klaipėdiečiai galingai šovė į priekį, pataikę keturis tritaškius iš eilės ir po lygaus rezultatu (8:8) nutolo dviženkliu skirtumu (8:20). „Jonava“ sėkmingai naikino atsilikimą antrojo kėlinio pradžioje (18:22). Nors Valdas Vasylius svečių gretose vėl didino skirtumą tarp komandų (22:32), šeimininkai pirmąją mačo dalį užbaigė tikslesniu žaidimu (32:37).

Po septynių iš eilės Luko Grabausko taškų trečiojo kėlinio antroje dalyje „Jonava“ išsiveržė į priekį (49:48). Tiesa, šeimininkai persvara džiaugėsi neilgai – klaipėdiečiai ketvirtį užbaigė spurtu 1:10 bei prieš lemiamą kėlinį pirmavo (50:58). Ketvirtojo kėlinio metu „Neptūnas-Akvaservis“ toliau didino persvarą, kuri išaugo iki 13 taškų (57:70). Jonaviečiai bandė sugrįžti rungtynių pabaigoje (68:73), tačiau kelios klaidos puolime perimti iniciatyvos neleido.

„Jonava“: Johnas Brisco 16 taškų, Ebuka Anyaorah 13, Justas Vazalis 10, Tomas Miškinis, Mykolas Dieninis ir Lukas Grabauskas po 8, Martynas Pacevičius 6, Karolis Šarukas 3, Antanas Montrimavičius 1.

„Neptūnas-Akvaservis“: Aidas Einikis 17 taškų, Mindaugas Stašys ir Mantas Šerkšnas po 12.

Šeštadienį „Jonava“ klubas viešėjo Palangoje ir susitiko su vietos komanda. Mačas susiklostė permainingai ir rezultatyviai. Atkaklias rungtynes rezultatu 94:91 (22:19, 23:27, 23:20, 26:25) laimėjo „Jonava“ krepšininkai. Varžovų negelbėjo ir Tado Pažėros penyti 30 taškų.

Rungtynės prasidėjo dviem tolimais Mykolo Dieninio metimais, taškų pridėjo Ebuka Anyaorah, Lukas Grabauskas ir jonaviečiai išsiveržė į priekį 17:9. Tačiau aikštelės šeimininkai antrajame ketvirtyje ėmė vytis jonaviečius ir baigiantis kėliniui kelis kartus išlygino, o paskutinę savo ataką net ir persvėrė rezultatą (45:46).

Keli tritaškiai „Jonava“ komandos trenerį N. Zabarauską privertė sunerimti, nes palangiškiai po didžiosios pertraukos susikrovė didžiausią dešimties taškų persvarą (47:57). Jonavos klubui tai nebuvo problema sugrąžinti intrigą. Varžovams pirmaujant 60:64, Jonavos komanda spurtavo 8:0 ir jau patys buvo padėties šeimininkais (68:64).

Rezultatyvų žaidimą abi komandos pratęsė ir ketvirtajame kėlinyje. Karolio Šaruko ir Tomo miškinio bei Johno Brisco tritaškis „Jonava“ komandai suteikė jau patiems sukaupti dešimties taškų persvarą (77:67). Varžovai sumažino atsilikimą, nors Jonavos ekipos pranašumas išsilaikė iki mačo pabaigos. Paskutinį kartą intriga sugrįžo, kai iki ketvirčio pabaigos buvo likusios 10 sekundžių. Tuomet palangiškių žaidėjas Nerijus Barauskas pelnė taškus su pražanga ir Jonavos ekipai paliko vos dviejų taškų pranašumą (93:91). Po varžovų pražangos L. Grabauskas realizavo tik vieną baudos metimą, bet aikštės šeimininkai neišnaudojo paskutinės savo atakos, suklydus perduodant kamuolį ir tai lėmė pergalingą rungtynių baigtį jonaviečiams. Net šeši „Jonava“ ekipos žaidėjai pelnė po dešimt ir daugiau taškų.

„Jonava“ – Lukas Grabauskas – 18 (7 rez. perd., baudos 8/11), Johnas Brisco – 14 (6 rez. perd., tritaškiai 2/4), Martynas Pacevičius – 13 (metimai 6/9), Ebuka Anyaorah – 11 (5 rez. perd., metimai 5/7), Mykolas Dieninis ir Tomas Miškinis (metimai 5/7) – po 10 taškų, Justas Vazalis (7 atk. kam.) ir Karolis Šarukas – po 9.

Kiti rezultatai: Mažeikių „Ereliai“ – „Palanga“ 77:53, Kauno „Žalgiris-2“ – Joniškio „Delikatesas“ 75:53, Kauno KTU“ – „Šilutė“ 84:96, Molėtų „Ežerūnas“ – „Telšiai“ 76:92, Tauragės KK – Vilniaus „Perlas“ 57:74, Marijampolės „Sūduva-Mantinga“ – Šakių „Vytis“ 81:67, „Žalgiris-2“ – „Ereliai“ 70:79, „Šilutė“ – „Delikatesas“ 78:56, „Perlas“ – „Ežerūnas“ 101:85, „Vytis“ – Tauragės KK 98:71, „Neptūnas-Akvaservis“ – „Sūduva-Mantinga“ 82:77, „Telšiai“ – KTU 61:50.

Po šių rungtynių turnyrinė lentelė atrodo taip (vieta, komandos, rungtynių skaičius, pergalės, pralaimėjimai, įmesti-praleisti taškai, pelnyti taškai):