Atkrintamąsias pradėjo pergale

Trečiadienis, 03 April 2024 10:35 Parašė

Atrodo visai neseniai baigėsi 2023-2024 metų Regionų krepšinio lygos („Nostra.lt-RKL) reguliarusis sezonas, o jau po kelių dienų prasidėjo atkrintamosios varžybos. Edvino Zinio treniruojama Jonavos sporto centro komanda savo A grupėje užėmė ketvirtąją vietą ir aštuntfinalio etape iki dviejų laimėtų rungtynių žaidžia su B grupėje penktąją vietą užėmusiu Šiaulių „Saulė-ŠSG“ klubu.

Pirmosios šių komandų rungtynės praėjusią savaitę vyko Jonavos sporto centro salėje. Nuo pat pirmųjų susitikimo minučių jonaviečiai iš karto ėmėsi pirmaujančiųjų vaidmens. Sužaidus keturias minutes ir iš toli pataikius vidurio puolėjui Lukui Piliponiui, Sporto centro ekipa buvo priekyje 10:2. Visgi, svečiai atsitokėjo greit ir šeimininkams neleido nutolti. Taip grįžo intriga (22:19).

Labai panašiai vyko ir antrasis ketvirtis. Šiaulių krepšininkai buvo ir patys išsiveržę į priekį (33:34, 40:41), bet jonaviečiai po dviejų kėlinių išsaugojo dviejų taškų pranašumą (45:43).

Kai trečiajame kėlinyje, taip ir prasidėjus ketvirtajam nei vienai komandai  nepavyko turėti solidesnės persvaros. Ketvirtajame kėlinyje sužaidus penkias minutes rezultatas vis dar buvo lygus (76:76). Ir būtent nuo šio momento ėmė ryškėti Jonavos krepšininkų pranašumas. Tritaškį pataikė Mantas Gezevičius, lyderio vaidmens ėmėsi Nojus Pankratjevas. Dar vėliau tritaškį pridėjo Šarūnas Dambrauskas, Nedas  Rauluševičius sumetė abi baudas ir pranašumas išaugo iki dviženklio (91:80). Varžovams atsitiesti nebeliko laiko ir pirmąsias rungtynes Sporto centro komanda laimėjo rezultatu 96:83 (22:19, 23:24, 26:25, 25:15).

Jonavos komandai taškus pelnė: N. Pankratjevas – 24 (7 rez. perd., tritaškiai 5/10), Š. Dambrauskas – 19, N. Rauluševičius – 14, M. Gezevičius – 13, L. Piliponis – 12, Vytautas Kružikas – 9, Matas Baniulis – 5.

Kiti B diviziono A ir B grupių komandų atkrintamųjų rezultatai: „Birštonas-Milasta“ – Pakruojo SC-Lygumų ŽŪB 94:72 (serija 1-0), Skuodo KKSC-„Kuršasta“ – Vilniaus VKM-NAPC 91:79 (1-0), KTU – „Druskininkai“ 69:94 (0-1), „Trakai-Magnus“ – VDU-2 95:67 (1-0), „Radviliškis-ŠSPC“ – Molėtų „Ežerūnas“ 91:81 (1-0), „Druskininkai“ – KTU 90:78 (2-0), „Ežerūnas“ – „Radviliškis-ŠSPC“ 64:69 (0-2), Gargždų SC – Anykščiai KKSC-„Elmis“ 84:66 (1-0), Utenos „Juventus-Užpaliai“ – Klaipėdos „VKKM-Neptūnas“ 90:68 (1-0), Pakruojo SC-Lygumų ŽŪB - „Birštonas-Milasta“ 67:101 (0-2), VKM-NAPC – KKSC-„Kuršasta“ 64:88 (0-2), KKSC-„Elmis“ – Gargždų SC 69:77 (0:2).

Atsakomosios rungtynės vyko antradienį Šiauliuose. Rungtynių pradžia buvo itin sunki ir Jonavos krepšininkams teko vytis varžovus (18:36). Po tokio šoko, Sporto centro komanda atsitiesė ir sugrąžino mače intrigą (38:42). Iki pat susitikimo pabaigos aikštelės šeimininkai turėjo nežymią kelių taškų persvarą. Baigiantis mačui jonaviečiai turėjo progą persverti rezultatą. Likus kelioms sekundėms jonaviečiai prasižengė, bet varžovai pataikė pirmąją baudą, o antrąją prametė ir Jonavos krepšininkams nebeliko laiko surengti rezultatyvią ataką. Jonavos SC payrė nesėkmę rezultatu 88:91 (16:28, 25:22, 24:18, 23:23).. Jonaviečių gretose po 22 taškus pelnė Nojus Pankratjevas ir Šarūnas Dambrauskas, 17 – Vytautas Kružikas.

Serijos rezultatas tapo lygus 1:1. Todėl iki dviejų pergalių rungtyniaujančios komandos vėl persikelia į Jonavą.