NKL čempionate – fantastiška pergalė, prieš baltarusius – triuškinantis rezultatas

Pirmadienis, 23 December 2019 13:15 Parašė

Fantastišką pergalę Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) čempionate iškovojo „Jonavos“ krepšininkai, namuose po pergalingo Redo Jakubausko metimo 84:83 (23:11, 23:32, 16:27, 22:13) įveikę Kauno „Žalgirio“ dublerius.

„Jonavos“ klubas puikiai pradėjo rungtynes ir po pirmųjų dešimties minučių turėjo dviženklį pranašumą – 23:11.

Visgi žalgiriečiai sugrįžo į dvikovą antrojo kėlinio metu ir buvo perėmę iniciatyvą – 41:38, tačiau Nerijaus Zabarausko auklėtiniai pirmąją mačo dalį dar užbaigė pirmaudami – 46:43.

Svečiai iš Kauno pradėjo trečiąjį kėlinį spurtu 8:0 ir pavojingai nutolo – 51:46. „Jonavos“ krepšininkų reikalai tapo dar prastesni, kai ketvirčio pabaigoje komandas jau skyrė 9 taškai – 52:61. Prieš lemiamą dešimties minučių atkarpą jonaviečiai atsiliko rezultatu – 62:70.

Ilgą ketvirtojo kėlinio dalį „Jonava“ vijosi varžovus, tačiau likus žaisti 1:47 min „Žalgiris-2” pirmavo – 82:75. Sudėtingu momentu dvitaškį pelnė Ianas Gardeneris, o du taškus su pražanga pridėjo Kahlilas Thomasas – 80:82.

Žalgiriečiai atsakė buvusio „Jonavos“ žaidėjo Justino Ramanausko baudos metimu (83:80), tačiau jau kitoje atakoje K. Thomasas iki minimumo sumažino svečių pranašumą. Kauniečiai suklydo savo atakoje ir „Jonava“ lemiamam išpuoliui turėjo 22 sekundes. R. Jakubauskas ėmėsi iniciatyvos ir aštriu reidu į baudos aikštelę pataikė pergalingu tapusį metimą – 84:83.

Jonavos „Jonava“: Kahlilas Thomasas 20 taškų, Ianas Gardeneris 19, Martynas Pacevičius 15, Martynas Linkevičius 11, Modestas Žaunieriūnas 10, Redas Jakubauskas 5, Justas Vazalis 3, Juozas Balčiūnas 1, Ernestas Mankauskas taškų nepelnė.

Penktadienį jonaviečiai namuose sužaidė bendro NKL ir Baltarusijos turnyro susitikimą su Minsko „Tsmoki-2” ekipa. Pirmajame kėlinyje nei vienai komandai nepavyko įgyti solidesnės persvaros,  tačiau nuo antrojo aikštelės šeimininkų dominavimas tapo akivaizdus. Visi dešimt aikštelėje žaidė BC „Jonava“ krepšininkai šiame mače pelnė taškų.

Skirtumas tik didėjo, o po didžiosios pertraukos jonaviečių persvara tapo triuškinančia. Jonavos ekipa šventė pergalę rezultatu 93:56 (17:14, 27:10, 25:14, 24:18). Rezultatyviausiai šįkart žaidė Ianas Gardeneris, pelnęs 16, Kahlilas Thomasas ir Martynas Pacevičius – po 13, Juozas Balčiūnas ir Justas Vazalis – po 10 taaškų.

NKL čempionate toliau užtikrintai pirmauja „Telšiai“, savo sąskaitoje turintys 20 pergalių ir 2 pralaimėjimus. Po to, kai Šilalės „Lūšis“ svečiuose pasiekė pergalę, dabar trys komandos („Lūšis“, BC „Jonava“, Tauragės krepšinio klubas) turnyrinės lentelės gale turi po 6 pergales ir dalinasi 13-15 vietas.

NKL čempionate skelbiamas šventinis laikotarpis ir komandos į kovas vėl kibs nuo sausio 4 d. BC „Jonava“ sausio 5 d., sekmadienį, Jonavos sporto arenoje susitiks su „Šilutė“ klubu. Rungtynių pradžia 16.00 val.