Paskelbtas Krepšinis

D. Rediko vedama „Jonava“ stebuklingai išsigelbėjo Tauragėje

Pirmadienis, 29 January 2018 08:32 Parašė

2017-2018 metų Nacionalinėje krepšinio lygoje (Mezon-NKL) tęsiasi trečiojo rato varžybos. Savaitgalį sužaisti 29-ojo ir 30-ojo turų mačai. Nors iki atkrentamųjų ekipos dar turi nemažai susitikimų, bet jau dabar klubai siekia užimta kuo aukštesnes vietas, kad turėtų savo aikštelės pranašumą ir susitiktų su sąlyginai silpnesniu varžovu.

Nerijaus Zabarausko treniruojamas „Jonava“ klubas pastaruoju metu turi ir permainų. Vietoje į gimtinę išvykusio legionieriaus iš JAV John Robert Brisco, komandoje rungtyniaus dar vienas šios šalies atstovas Bryton Antonio Hobbs. 26-erių metų 183 cm ūgio krepšininkas 2014 metais baigė studijas Northeastern koledže. Pirmuosius dvejus profesionalo karjeros metus žaidėjas praleido antrajame pagal pajėgumą Australijos krepšinio divizione, kur gynė „Perry Lakes Hawks“ komandos garbę.

Antrajame sezone Australijoje B. Hobbsas vidutiniškai pelnydavo po 29,5 taško, atkovodavo po 6,5 kamuolio bei atlikdavo po 4,5 rezultatyvaus perdavimo.

Praėjusiame sezone amerikietis rungtyniavo Albanijos Diuresio „Teuta“ klube, kuris žaidė aukščiausiame Albanijos krepšinio divizione.

Pirmosiose rungtynėse Sporto arenoje su Vilniaus „Perlas“ klubu, amerikietis nežibėjo, bet jau antrajame mače Tauragėje įnešė gyvumo ir padėjo pasiekti pergalę.

Po trijų pergalių iš eilės, Jonavos komanda penktadienį Sporto arenoje 69:75 (17:14, 24:16, 9:16, 19:29) nusileido sostinės „Perlas“ klubui, nors po dviejų kėlinių aikštės šeimininkai pirmavo užtikrintai.

Jonavos komandos gretose Dovydas Redikas pelnė 21, Ebuka Anyaorah - 18, Karolis Šarukas – 10 taškų. Ekipos naujoko B. Hobbso sąskaitoje – 2 taškai.

Pačias įspūdingiausias rungtynes „Jonava“ klubas sužaidė jau kitą dieną, kai Tauragėje varžėsi su vietos klubu. Jame rungtyniauja jonavietis Tadas Sebežiovas, į buvusios komandos krepšį įmetė daugiausia – 23 taškus. Susitikimo pradžia jonaviečiams nieko gero nežadėjo, nes šeimininkai po dviejų kėlinių savo pranašumą įrodė turėdami jau net 20 taškų persvarą (26:46).

Puolimas stipriai strigo, tačiau po didžiosios pertraukos vaizdas pasikeitė. Trečiajame kėlinyje pabudę Jonavos komandos krepšininkai ėmė mažinti atsilikimą, nors dar ir turėjo dviženklį taškų deficitą. Tai netrukdė svečiams surengti stebuklingą žaidimą ketvirtajame kėlinyje. Nesulaikomai žaidė Dovydas Redikas. Būdamas arti trigubo dublio, krepšininkas atliko 9 rezultatyvius perdavimus, atkovojo 9 kamuolius ir pelnė 20 taškų. Jam puolime sėkmingai talkino 18 taškų pelnęs B. Hobbsas bei 16 pridėjęs N. Anyaorah. Įspūdingai veikusi puolimo mašina surinko net 37 taškus ir mačo pabaigoje tai leido palaužti Tauragės komandą rezultatu 91:87 (10:19, 16:27, 28:20, 37:21).

Kiti rezultatai: Molėtų „Ežerūnas“ – Tauragės KK 77:73, „Telšiai“ – Mažeikių „Ereliai“ 80:78, Kauno „Žalgiris-2“ – „Palanga“ 91:70, Klaipėdos „Neptūnas-Akvaservis“ – Joniškio „Delikatesas“ 79:65, „Šilutė“ – Šakių „Vytis“ 71:74, Marijampolės „Sūduva-Mantinga“ – Kauno KTU 81:77, „Vytis“ – „Sūduva-Mantinga“ 107:75, „Delikatesas“ – „Šilutė“ 84:89, „Palanga“ – „Neptūnas-Akvaservis“ 66:85, „Ereliai“ – „Žalgiris-2“ 75:66.

Po šių rungtynių čempionate užtikrintai pirmauja Šakių „Vytis“ (27 pergalės ir 3 pralaimėjimai) bei Marijampolės „Sūduva-Mantinga“ (24-6). „Jonava“ su 16 pergalių ir 14 pralaimėjimų žengia šeštojoje vietoje.

Vasario 2 d., penktadienį, „Jonava“ komanda rungtyniaus Klaipėdoje su „Neptūnas-Akvaservis“, o vasario 3 d., šeštadienį, sporto arenoje su Kauno „Žalgiris-2“ ekipa. Rungtynių pradžia 18.00 val.