Po pergalės uostamiestyje, namuose – nesėkmė prieš jaunuosius žalgiriečius

Pirmadienis, 05 February 2018 09:03 Parašė

2017-2018 metų Nacionalinėje krepšinio lygoje (Mezon-NKL) per savaitgalį sužaisti dar dviejų turų susitikimai. „Jonava“ krepšinio klubas su varžovais pasidalino po pergalę ir pralaimėjimą.

Penktadienį Klaipėdoje pergalę iškovojo „Jonavos“ (17-14) ekipa, 81:77 (18:21, 17:21, 22:12, 24:23) įveikusi šeimininkus „Neptūno-Akvaservis“ (20-11) krepšininkus.

Tai buvo pirmoji šio sezono „Jonavos“ pergalė prieš klaipėdiečius po patirtų dviejų pralaimėjimų pirmuose dvejose NKL reguliariojo sezono ratuose. Rungtynėse uostamiestyje du „Jonavos“ krepšininkai – Dovydas Redikas ir Lukas Grabauskas – buvo netoli įspūdingo pasiekimo – trigubo dublio.

Pirmasis per 36 minutes pelnė 17 taškų, atliko 9 rezultatyvius perdavimus, atkovojo 8 ir perėmė net 7 kamuolius bei surinko 30 naudingumo balus, tuo metu L. Grabauskas pasižymėjo 9 taškais, 9 atkovotais kamuoliais ir 9 rezultatyviais perdavimais per 37 žaidimo minutes.

Pirmąją rungtynių Klaipėdoje dalį kontroliavo šeimininkai, kurie po geriau sužaisto pirmojo ir antrojo kėlinių turėjo 7 taškų pranašumą (42:35).

Beveik pusę trečiojo kėlinio klaipėdiečiai turėjo 9 taškų pranašumą (47:38). Martyno Pacevičiaus dvitaškio su pražanga užvesta „Jonava“ vos per keturias minutes išlygino rezultatą (52:52). Negana to, ketvirtį taikliu tritaškiu užbaigęs D. Redikas leido prieš lemiamą kėlinį „Jonavai“ pirmauti (57:54).

Per kiek daugiau nei penkias ketvirtojo kėlinio minutes tris tritaškius pataikiusi ir gerai gynyboje dirbusi „Jonava“ pirmavo 4 taškais (66:62). Brytono Hobbso ir Martyno Pacevičiaus metimai kėlinio atomazgoje stiprino jonaviečių pozicijas (71:64).

Likus žaisti mažiau nei dvi minutes „Jonava“ jau turėjo 9 taškų pranašumą (75:66). Klaipėdiečius bandė patraukti Džiugas Slavinskas (75:70). Paskutinę rungtynių minutę „Neptūnas-Akvaservis“ bandė gelbėtis tolimais metimais bei buvo priartėję iki pavojingo atstumo (79:77). Visgi tiksliai likusią 7 sekundžių rungtynių atkarpą tiksliai sužaidę jonaviečiai iškovojo pergalę (81:77).

„Jonava“: Brytonas Hobbsas 18 taškų, Dovydas Redikas 17 (8 atk. kam., 9 rez. perd., 7 per. kam.), Antanas Montrimavičius 14 (10 atk. kam.), Martynas Pacevičius 13 (4 blokai), Lukas Grabauskas 9 (9 atk. kam., 9 rez. perd.).

Šeštadienį Jonavoje vykusiose rungtynėse „Jonava“ neatsilaikė prieš Kauno „Žalgirio“ dublerius ir nusileido jiems rezultatu 85:93 (29:22, 14:22, 19:26, 23:23).

Jonaviečių nuo pralaimėjimo neišgelbėjo rezultatyviausias karjeros rungtynes NKL čempionate sužaidęs Lukas Grabauskas dvikovoje pelnęs 25 taškus. Turnyro lentelėje „Jonavos“ ekipa užima šeštąją poziciją, pergalę išvykoje jaunieji žalgiriečiai – penkti.

„Jonava“: Lukas Grabauskas 25 taškai, Martynas Pacevičius 18, Antanas Montrimavičius 13, Bryton Hobbs 10, Dovydas Redikas 9 (8 rez. perd.), Tomas Miškinis 7 (10 atk. kam.), Šarūnas Dambrauskas 3, Heng Yu ir Karolis Šarukas taškų nepelnė.

Kiti rezultatai: „Žalgiris-2“ – „Telšiai“ 79:84, „Šilutė“ – Molėtų „Ežerūnas“ 92:66, Marijampolės „Sūduva-Mantinga“ – Tauragės KK 83:76, Šakių „Vytis“ – Vilniaus „Perlas“ 81:69, Joniškio „Delikatesas“ – Mažeikių „Ereliai“ 87:88, Kauno KTU – „Palanga“ 101:78, „Palanga“ – „Delikatesas“ 74:85, „Ereliai“ – „Vytis“ 74:83, „Perlas“ – „Sūduva-Mantinga“ 79:83, Tauragės KK – „Šilutė“ 79:69, „Ežerūnas“ – „Neptūnas-Akvaservis“ 53:81, „Telšiai“ – KTU 51:77.

Po šių rungtynių turnyrinė lentelė atrodo taip (vieta, komandos, rungtynių skaičius, pergalės, pralaimėjimai, įmesti-praleisti taškai, pelnyti taškai):