Ketvirtas kartas garantavo: Jonavos krepšininkai šventė pirmąją pergalę

Pirmadienis, 16 October 2017 08:57 Parašė

2017-2018 metų Nacionalinėje krepšinio lygoje (Mezon-NKL) savaitgalį buvo sužaisti dviejų turų susitikimai. Per dvi dienas vyko 3-iojo bei 4-ojo turų mačai. Ne itin sėkmingai naujasis lygos sezonas prasidėjo Jonavos BC „Jonava“ komandai, kuri pralaimėjo tris rungtynes iš eilės.

Penktadienį BC „Jonava“ krepšininkai viešėjo Klaipėdoje, kur susitiko su „Neptūnas-Akvaservis“ klubu ir nusileido šeimininkams rezultatu 76:85 (20:27, 19:19, 19:18, 18:21) bei patyrė trečiąją nesėkmę iš eilės.

Ketvirtojo kėlinio pradžioje po Antano Montrimavičiaus dvitaškio svečiai priartėjo iki 66:69, tačiau tuomet klaipėdiečiai spurtavo 7:0 ir susikrovė dviženklę persvarą (76:66), kurios pakako iki mačo pabaigos. Šeimininkus į pergalę vedė „Neptūnui“ priklausantis Mikalauskas. Puolėjas per 25 minutes pelnė 18 taškų, atkovojo 11 kamuolių ir surinko 28 naudingumo balus.

Jonavos komandos gretose rezultatyviai žaidė po 15 taškų pelnę Martynas Pacevičius (9 atk. kam., baudos 9/9) ir Nnaebuka Anyaorah, po 9 taškus pridėjo Tomas Miškinis ir Karolis Šarukas.

Šeštadienį BC „Jonava“ rungtyniavo namuose. Sporto arenoje susitiko su taip pat iki šio mačo pergalių neturėjusiu „Palanga“ klubu. Ši komanda lygoje išsiskiria aukštaūgiu gausa. Aukščiausias lygos krepšininkas amerikietis Blake W Veder (224 cm) susitikime niekuo taip ir nepasižymėjo, tačiau antras pagal ūgį olandas Bob van Zijverden buvo vienas rezultatyviausių ekipos žaidėjų.

Pirmuosius rungtynių taškus pelnę šeimininkai ėmė didinti apsukas iki pat antrojo kėlinio pabaigos. Įpusėjus antrajam kėliniui Jonavos komanda pirmavo 28:24, tačiau nuo šio momento atotrūkis ėmė sparčiai augti. Kelis metimus pataikė Mintautas Bulanovas, vienas po kito savo atakas rezultatyviai baigė kiti krepšininkai ir BC „Jonava“ po pirmosios rungtynių dalies susikrovė net 17 taškų persvarą (44:27).

Tuoj prasidėjus trečiajam ketvirčiui M. Bulanovo taškai įtakojo didžiausiai šiame mače 19 taškų persvarai (46:27). Visgi, drastiškai reikalai aikštelėje ėmė blogėti, nes svečiai atrado savyje tai, kas vertė jų atakas taškais. Skirtumas ėmė mažėti ir nors, Jonavos ekipos naujokas Margiris Vaznaitis baigė rezultatyviai ataką, bet paskutinėmis kėlinio sekundėmis tolimas varžovų metimas netgi atstatė pusiausvyrą. Kėlinys šeimininkams susiklostė košmariškai, kai jį pralaimėjo net 13:30.

Paskutiniajame ketvirtyje Palangos klubui netgi pavyko ir persverti rezultatą (62:65), bet Jonavos ekipos krepšininkams baigiantis mačui pavyko sužaisti sėkmingą atkarpą. Ne kartą rezultatas buvo lygus. Po Mykolo Dieninio rezultatyvios atakos BC „Jonava“ pirmavo 74:72, o varžovų žaidėjas nesugebėjo pataikyti baudos (74:73). Šaltakraujiškai baudas realizavo ir N. Anyaorah, o svečiams metimai nekrito. Raimondas Žuklevičius taikliomis baudos užtikrino pagaliau pirmąją pergalę Jonavos komandai rezultatu 79:73 (21:14, 23:13, 13:30, 22:16).

BC „Jonava“ komandos gretose M. Pacevičius pelnė 13, N. Anyaorah ir M. Bulanovas – po 12, M. Dieninis ir Karolis Šarukas – po 9 taškus.

„Palanga“ – Nerijus Barauskas – 17, B. van Zijverden – 16, Tadas Pažėra – 15 taškų.

Kiti 3-iojo ir 4-ojo turų rezultatai: „Palanga“ – Mažeikių „Ereliai“ 68:81, Joniškio „Delikatesas“ – Kauno „Žalgiris-2“ 74:69, „Šilutė“ – Kauno KTU 85:76, „Telšiai“ – Molėtų „Ežerūnas“ 57:68, Vilniaus „Perlas“ – Tauragės KK 71:80, Šakių „Vytis“ – Marijampolės „Sūduva-Mantinga“ 82:84, „Sūduva-Mantinga“ – „Neptūnas-Akvaservis“ 88:66, Tauragės KK – „Vytis“ 77:92, „Ežerūnas“ – „Perlas“ 84:79, KTU – „Telšiai“ 63:78, „Delikatesas“ – „Šilutė“ 74:97, „Ereliai“ – „Žalgiris-2“ 79:65.

Po šių rungtynių turnyrinė lentelė atrodo taip (vieta, komandos, rungtynių skaičius, pergalės, pralaimėjimai, įmesti-praleisti taškai, pelnyti taškai):

14.KTU 4 0 4 298-365 4

Spalio 20 d., penktadienį, BC „Jonava“ sporto arenoje susitiks su Molėtų „Ežerūnas“ klubu. Rungtynių pradžia 18.00 val. Spalio 21 d., šeštadienį, Jonavos komanda rungtyniaus Šilutėje su vietos klubu (16.00 val.).