Besibaigiant salės futbolo reguliariajam sezonui

Pirmadienis, 01 March 2021 08:51 Parašė

Į pabaigą artėja 2020-2021 metų Lietuvos Optibet salės f futbolo čempionatas, kuriame dalyvauja 10 komandų. Šiemet varžybas pakoregavo ir vyraujanti pandemija, tačiau jau greitu metu vyks atkrintamosios varžybos. Šią savaitę bus sužaisti paskutinieji dvi reguliaraus sezono rungtynės.

Į atkrintamąsias varžybas patenka 1- 6 vietas užėmusios komandos: 1-2 vietos iškart patenka į pusfinalį, 3-6 vietos tarpusavyje varžosi dėl dviejų paskutinių vietų pusfinalyje. Visos atkrintamųjų varžybų poros žaidžia po dvejas rungtynes. Jei komandos pasidalina po pergalę ar abi rungtynės baigiasi lygiosiomis, po antrųjų rungtynių žaidžiami du papildomi kėliniai po 5 minutes. Papildomo laiko metu rezultatas skaičiuojamas iš naujo, tačiau pražangos ir drausminės nuobaudos lieka galioti. Jei rezultatas po papildomo laiko būna lygus, mušami 6 metrų baudiniai (po 5 kiekviena komanda - gali mušti baudinį visi kas registruoti rungtynėms). Įvarčių pranašumas atkrintamosiose varžybose reikšmės neturi. Pertraukos tarp pratęsimo kėlinių ir iki baudinių serijos nėra numatytos.

Dabar A lygos komandos baigia reguliarųjį sezoną. Itin nemažai praleistų rungtynių savo sąskaitoje turi Kauno „Žalgiris“, kuris dar praėjusią savaitę oficialiai pakeitė pavadinimą. Anksčiau, kaip daugelis žino, komanda ilgus metus vadinosi „Vyčio“ vardu.

Kauniečiai praleistose rungtynėse triuškino savo varžovus. Šie 6:1 įveikė „Panevėžys-Sportidus“, o kitame mače be gailesčio net 14:2 nušlavė FA „Šiaulius“. Šiame susitikime Lukas Sendžikas pasižymėjo keturiais įvarčiais ir stipriai pasivijo rezultatyviausiu lygos  futbolininkus.

Po šių pergalių Kauno „Žalgiris“ beveik užsitikrino pirmąją vietą reguliariajame sezone, tačiau į šią poziciją dar turi galimybę pakilti ir Jurijaus Jeremejevo vadovaujami Jonavos „Vikingai“. Tiesiog jonaviečiai praleistose rungtynėse turi įveikti kauniečius ir tikėtis, jog paskutinėse savo rungtynėse „Žalgiris“ patirs dar vieną nesėkmę prieš Mažeikių VIP. Aišku, tai tik teorija.

Po šių susitikimų salės futbolo A lygos turnyrinė lentelė atrodo taip (vieta, komandos, rungtynių skaičius, pergalės, lygiosios, pralaimėjimai, įmušti-praleisti įvarčiai,  taškai):

10 Panevėžys 18 3 2 13 56-89 11

Rezultatyviausiai čempionate rungtyniauja Jurij Jeremejev („Vikingai“) ir Vytautas Lukša („Dainava“), pelnę po 25 bei Lukas Sendžikas („Žalgiris“) – 24 įvarčiai.

Besiruošdami pusfinalio kovoms, „Vikingai“ draugiškose rungtynėse rezultatu 7:2 įveikė praeitų metų taurės finalininkę "Aleksoto" komandą. Jonavos ekipos gretose Gytis Vasylius pasižymėjo net keturiais įvarčiais, po vieną įvartį pelnė Benas Spietinis, Vladimir Derendiajev bei Martynas Stankevičius.

Kovo 3 d., trečiadienį, Jonavos „Vikingai“ su Kauno „Žalgiriu“ žais Prienų sporto ir pramogų arenoje. Rungtynių pradžia 19.30 val.