Paskelbtas Sveikata

Lubrikantų įvairovė. Kaip „nepasiklysti“ lubrikantų gausoje?

Pirmadienis, 16 May 2022 00:36 Parašė 

Stresas, amžius, įvairios ligos ir kitos priežastys sąlygoja tai, kad intymių santykių metu moters makštis nepakankamai sudrėgsta, todėl intymūs santykiai būna skausmingi bei itin nemalonūs. Poroms, kurios propaguoja analinį seksą, efektyvus drėkinimas ir geras slydimas taip pat yra būtinas, kad meilės naktis būtų sklandi ir neskausminga. Solo žaidėjams, naudojantiems įvairius sekso žaislus, papildoma lubrikacija taip pat yra itin svarbi. Lubrikantai internetu ar įsigyti fizinėse parduotuvėse yra ta priemonė, kuri gelbėja visais išvardytais atvejais.

Kokia yra lubrikantų paskirtis?

Lubrikantai, kurie įprastai yra skirstomi į vandens pagrindo, silikono pagrindo, natūralius bei mišrius, yra priemonės, užtikrinančios puikų slydimą ir visišką komfortą vaginalinės sueities, analinio sekso bei solo žaidimų, panaudojant įvairius žaislus, metu. Pažymėtina, kad lubrikantai, pasižymintys šildymo arba šaldymo savybėmis, efektyviai prisideda ir prie papildomos abiejų partnerių stimuliacijos: lubrikanto įgalintas dilgčiojimas sukelia malonius pojūčius, taip pat šis lubrikantas padeda prailginti lytinį aktą, efektyviai stimuliuoja klitorį, G-tašką bei vyro varpą.

Lubrikantų rūšys

Kaip jau buvo minėta, lubrikantai yra skirstomi į keturias stambias rūšis. Pirmoji iš jų – lubrikantai, pagaminti vandens pagrindu. Nealergizuojantys, nelipnūs ir dėmių nepaliekantys lubrikantai puikiai tinka oraliniam seksui. Juos galima naudoti su visų rūšių prezervatyvais bei sekso žaislais. Pažymėtina, kad pirmosios rūšies lubrikantai gali būti naudojami ir tada, kai norima įsidėti menstruacinę taurelę. Antroji rūšis – tai silikono pagrindo lubrikantai. Šios rūšies lubrikantai pasižymi itin geru slydimu, tačiau, atsižvelgiant į jų sudėtį, jų negalima naudoti su silikoniniais sekso žaislais bei dedantis menstruacinę taurelę. Jų taip pat nepatartina naudoti ir oralinio sekso metu. Trečioji rūšis yra mišrūs lubrikantai, t. y., lubrikantai, pagaminti vandens-silikono pagrindu. Šie lubrikantai yra nepamainomi analinio sekso pagalbininkai. Ir paskutinė lubrikantų rūšis – natūralūs lubrikantai. Šie lubrikantai savo sudėtyje neturi parabenų, glicerino ir naftos produktų, todėl yra tinkami alergijomis besiskundžiantiems žmonėms.

Vaginaliniai lubrikantai

Pagrindinė vaginalinių lubrikantų paskirtis – sumažinti nepageidaujamą trintį, kuri galima, kai moters makštis nepakankamai sudrėgsta vaginalinės sueities metu. Vaginaliniai lubrikantai, kurie yra pagaminti vandens arba vandens-silikono pagrindu, gali būti naudojami tiek su latekso prezervatyvais, tiek su įvairiais sekso žaislais. Silikono pagrindu pagaminti prezervatyvai tuo tarpu gali būti naudojami tiek su latekso prezervatyvais, tiek su prezervatyvais be latekso.

Lubrikantai oraliniam seksui

Oraliniam seksui būtina rinktis prezervatyvus, kurie yra pagaminti vandens pagrindu, nes tokius lubrikantus yra saugu nuryti. Pažymėtina, kad oraliniams malonumams skirti lubrikantai yra įvairiausių skonių. Tiesa, būtina paminėti ir faktą, kad šio tipo lubrikantai „draugauja“ su visų rūšių prezervatyvais bei gali būti naudojami ne tik oralinio, bet ir vaginalinio sekso metu.

Lubrikantai analiniam seksui

Efektyvus drėkinimas – savybė, kuria pasižymi analiniam seksui skirti lubrikantai. Tokie lubrikantai yra nepamainoma priemonė, siekiant išvengti sausumo, per stiprios trinties bei skausmo mėgaujantis analiniu seksu. Vandens, vandens-silikono arba tik silikono pagrindu gaminami lubrikantai gali būti praturtinti hialurono rūgštimi, jojobos, pipirmiečių aliejaus ir pantenolio, alavijų bei kitais ekstraktais. Daugiau informacijos apie analiniam seksui skirtus lubrikantus ir platų jų pasirinkimą rasite, sekdami šią nuorodą: https://aistra.lt/sekso-prekes/lubrikantai/analiniai-lubrikantai.