Paskelbtas Futbolas

„Lietava“ dėliojasi prioritetus kitam sezonui

Pirmadienis, 19 December 2016 09:04 Parašė 

Po 27 m. pertraukos į „SMScredit.lt A lygos“ pirmenybes grįžusi Jonavos „Lietava“ po sėkmingo debiuto neketina sustoti. Kitam sezonui besiruošianti ekipa su naujuoju vyr. treneriu Donatu Vencevičiumi po truputį dėliojasi prioritetus ir būsimus tikslus.

Šeštą vietą aukščiausioje šalies lygoje užėmusi Jonavos miesto ekipa po sezono nesustojo dirbti ir jau galvoja apie būsimą sezoną. Prieš jo pradžią klubas paskelbė atsisveikinantis su buvusiu vyr. treneriu Robertu Poškumi ir pasirašantis sutartį su nauju strategu – D. Vencevičiumi, kuris kelerius metus dirbo Lenkijos klube „Wigry“. Sausio mėnesį jau pradės aiškėti būsimos komandos kontūrai.

„Mums, kaip klubui, reikia žengti toliau ir galvoti apie savo ateitį. Mes turime ilgalaikių tikslų dešimties metų laikotarpiui ir po truputį ketiname jų siekti. Tam mums reikalingi futbolui atsidavę žmonės. Su tokiais mes norime kurti Jonavos futbolo ateitį. Mūsų misija – ambicingas, skaidrus ir Lietuvos futbolo žaidėjus auginantis klubas, prisidedantis prie šalies futbolo lygio kėlimo. Norime viską daryti atsakingai ir skaidriai – šiuo aspektu išties norime būti pavyzdys Lietuvos futbole. Mūsų ateities vizija – tapti Europos standartus atitinkančiu klubu, kovojančiu dėl prizinių vietų šalies čempionate. Žinoma, svajojame išeiti ir į Europą, bet apie tai dar anksti kalbėti, nes laukia daug darbo“, – apie klubo viziją ir pagrindinius tikslus kalbėjo klubo direktorius Marijus Stankevičius.

Ne mažiau dėmesio „Lietava“ ketina skirti vietiniam jaunimui. Jaunieji futbolininkai praėjusį sezoną sėkmingai buvo integruoti į komandą ir padėjo siekti iškeltų tikslų.

„Kadangi esame Jonavos miesto komanda, turime tikslą auginti vietos jaunimą ir išnaudoti jo potencialą. Nebūsime toks klubas, kuris prisiperka legionierių ir ant suolo laiko vietinius žaidėjus. Norime, kad komandos pagrindą sudarytų perspektyvus vietinis jaunimas, tam skiriame ir skirsime daug dėmesio. Praėjusį sezoną ekipoje sėkmingai debiutavo 17-metis Gytis Vasylius, puikiai įsiliejo 19-metis Edgaras Makarovas, pasirašėme sutartis su dar keliais perspektyviais vietos žaidėjais. Gerai visą sezoną atrodė Arnas Paškevičius, tapęs pagrindinės sudėties žaidėju. Tikimės, kad jų vaidmuo laikui bėgant augs. Prie jų pridėjus kelis stiprius žaidėjus, tikrai galima suburti pajėgią ekipą. Norisi, kad talentai būtų auginami ne tik Vilniuje ar Kaune, bet ir mažesniuose miestuose“, – vietos jaunimo potencialą išskyrė klubo direktorius.

Kalbėdamas apie būsimą sezoną, M. Stankevičius patikino, kad galutiniai taškai bus sudėlioti sausį darbą pradėjus naujam strategui, tačiau klubas, įkvėptas praėjusių metų sėkmės, žiūri tik į priekį.

„Formuosime jauną, bet patirties turinčią ambicingą komandą. Į klubą tikrai atvyks naujų žmonių: pradedant medikais, baigiant kitais nariais. Treneris formuos savo štabą, rinksis žaidėjus ir pagalbininkus. Svarbiausias prioritetas – tai futbolui atsidavę ir praeityje jokių dėmių neturintys žmonės. Mums tai labai svarbu. Norime viską daryti kuo sąžiningiau ir padėti keisti šalies futbolo veidą. Praėjusį sezoną vertiname teigiamai, komanda įgyvendino pagrindinį iškeltą tikslą – išlikti lygoje. Kai jau turėsime aiškesnius kontūrus ir vyr. treneris D. Vencevičius pradės savo darbą, tada visi susėsime ir nusimatysime uždavinius kitam sezonui. Tačiau, žinoma, žvelgiame tik į priekį ir siekiame daugiau. Tad tikslai bus aukštesni, nei kėlėme prieš debiutinį sezoną. Kaip ir sakė treneris, antras sezonas debiutantams visada būna sunkesnis, bet mes esame tam pasiruošę ir nieko nebijome“, – apie būsimą sezoną kalbėjo M. Stankevičius.

Naujasis ekipos vyr. strategas D. Vencevičius darbą darbą pradės sausio pradžioje, o šio mėnesio antroje pusėje žaidėjai pradės pasiruošimą kitam sezonui.

fklietava.lt informacija