Kovo 11-ąją Jonava vėl tapo bėgikų sostine. Praėjusį trečiadienį – Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dieną – surengtas tradicinis, jau 37-asis, bėgimas „Obeliskas A. Kulviečiui – Jonava“. 2021 metais bėgimas buvo visiškai išskirtinis, nes jis dėl COVID ligų protrūkio vyko virtuliai. Tačiau ir toks bėgimas įskaitytas, todėl dabar turime tokį jau didelį skaičių, kai pirmieji entuziastai buvo susirinkę dar Sąjūdžio priešaušryje 1989 metais.
Gilias tradicijas turintis bėgimas „Obeliskas A.Kulviečiui – Jonava“, sukviečia daugybę bėgimo entuziastų ne tik iš visos Lietuvos.Šįkart šventėje dalyvavo sporto entuziastai iš Latvijos, Ispanijos. 1989 metų vasario 15 d. slaptai, su Lietuvos trispalve, būrelis Jonavos krašto bėgikų paminėjo šalies vardą. Būtent tai davė pradžią šiai populiariai sporto šventei.
Per 1100 bėgikų savo jėgas išbandė skirtingose distancijose ir Lietuvos šventę paminėjo su puikiomis emocijomis ir pozityvia energija. Šis bėgimas yra Lietuvos bėgimo taurės (LBT) antrasis etapas. Dėl įskaitinių taškų varžėsi beveik 600 žmonių, kurie pasirinko įveikti nuo 2014 metų sertifikuotą 15 km distanciją nuo obelisko Abraomui Kulviečiui iki Jonavos centro.
Šis bėgimas yra Lietuvos bėgimo taurės (LBT) antrasis etapas. Dėl įskaitinių taškų varžėsi beveik 600 žmonių, kurie pasirinko įveikti 15 km distanciją nuo obelisko Abraomui Kulviečiui iki Jonavos centro.
Šioje distancijoje nugalėjo žinomi Lietuvos sportininkai – Lukas Tarasevičius ir Vaida Žūsinaitė-Nekriošienė. Daugkartinis Lietuvos bėgimo čempionas L. Tarasevičius (Vilniaus raj. SC) finišavo per 49 min. 21 sek. Nedaug nuo jo atsiliko antrąją vietą užėmęs latvis Kristaps Berzinš (49.32), o trečias finišo liniją kirto Aurimas Rimkus („Stadija“; 49.40).
Tarp moterų užtikrintai nugalėjo olimpietė Vaida Žūsinaitė-Nekriošienė („Million Steps“) – 53 min. 4 sek. Antra Jonavoje finišavo Auksė Linkutė („Stadija“; 54.01), trečia – Viktorija Varnagirytė („Lukas“; 57.04.9). Kone identišku laiku (57:05.3) finišavo jonavietė Monika Bytautienė („Sesės bėga“), kuriai atiteko ketvirta pozicija. Savo amžiaus M35 grupėje buvo trečia.
2 km bėgime nugalėtojais tapo marijampolietis Linas Diraitis (6.30) ir šiaulietė Austėja Šimelytė (7.27). Patys jauniausi bėgikai galėjo išbandyti savo jėgas 400 m trasoje, kur svarbiausias buvo ne rezultatas, o vaikų krykštavimai, džiaugsmo šūkiai ir šypsenos.
Savo pajėgumą bėgime pademonstravo ir Jonavos šios sporto šakos entuziastai. Puikiai pasirodė Justinas Čekanauskas (50:07.3), kuris 15 km nuotolyje aplenkė ne vieną pajėgų varžovą ir bendroje įskaitoje finišavo ketvirtas. Visgi, jonavietis V35 amžiaus grupėje tapo prizininku, iškovojęs antrąją poziciją.
Dar įvairiose amžiaus grupėse ant prizininkų pakylos lipo mūsų krašto atstovai. Senjorų V60 (1962-1966) amžiaus grupėje tarp vyrų antrąją vietą iškovojo „Maratonas“ klubo narys Virgilijus Muralis (1:00:52.4). M45 (1977-1981) amžiaus grupėje tarp moterų taip pat ant antrosios apdovanojimų pakylos pakopos lipo jonavietė Eglė Galimovienė iš klubo „Sesės bėga“ (1:10:49.1).
Jaunųjų sportininkų tarpe priziniu greičiu 15 km nuotolį įveikė Jonavos sporto centro auklėtinė. M20 (2006 m. ir jaunesnės) grupėje trečia finišavo Selina Mikulskytė (1:15:11.5).
Geriausią rezultatą pateikė ilgametė Jonavos krašto bėgikė, kuri dalyvauja įvairiose varžybose ir laimi gan nemažą skaičių apdovanojimų. BK „Maratonas“ narė Vilija Damašickienė varžėsi vyriausių M65 (1957-1961) kategorijoje ir tapo nugalėtoja. Nuotolį jonavietė įveikė per 1:17:36.3.
Trečiasis Lietuvos bėgimo taurės etapas – „Nuotykių lenktynės apink Rėkyvos ežerą“ – vyko jau praėjusį sekmadienį, kovo 15 dieną.
Kęstutis Putelis
Galerija iš K2: {gallery}9579{/gallery}
