Parklupdė vilnietes

Lietuvos moterų „Teida“ tinklinio čempionate šiemet varžosi viso  labo keturios komandos. Reguliariajame sezone ekipos sužais labai mažą skaičių rungtynių – po 6. Praėjusią savaitę paskutiniąsias rungtynes reguliariajame sezone sužaidė Jonavos „Aušrinė-JSC“ komanda  (trenerė Raimonda Strelkauskaitė).

Jonavietės savo aikštelėje sužaidė puikias rungtynes ir pasiekė revanšą prieš Vilniaus „Sostinės Tauras-VTC“ klubą. Pirmajame rate Jonavos tinklininkės buvo patyrusios nesėkmę,  tačiau šįkart jaunosios žaidėjos buvo pranašesnės už varžoves.

Nuo pirmųjų pirmojo seto akimirkų jonavietės išsiveržė į priekį ir pirmavo ilgą, tačiau, palaipsniui viešnios ėmė mažinti atsilikimą, kol lūžis įvyko ir rezultatas tapo  lygus (21:21). Visgi, „Aušrinė-JSC“ tinklininkės pademonstravo valią ir ryžtą bei po Gintarės Nutautaitės bei dviejų Kamilės Kiaušaitės  taškų, šeimininkės išplėšė sėkmingą setą (25:23).

Antrojo seto pradžia buvo labai  panaši, tačiau jonavietės jį pradėjo dar sėkmingiau. Po starto 4:0, Jonavos tinklininkės ir vėliau išlaikė solidų pranašumą. Tačiau seto baigtis vėl buvo ne itin gera. Sostinės komanda dar kartą pasivijo aikštelės šeimininkes. Jonavietės dar kartą balansavo ties lūžio tašku. Seto pabaigoje kiekviena  klaida kainavo brangiai. Paskutinę klaidą padarė varžovės ir tai lėmė šeimininkių laimėjimą 25:22.

Po tokių dviejų setų „Aušrinė-JSC“ ekipa buvo visiškai arti pergalės. Visgi, Vilniaus tinklininkės dar pamėgino sugrąžinti intrigą ir trečiajame sete Jonavos tinklininkės jau nerado galimybių pabaigti rungtynes. Setas pralaimėtas 19:25.

Lemiamas buvo ketvirtasis setas, kurį įspūdingai taškais pradėjo Greta Mikoliūnaitė, kai po jos taškų serijos „Aušrinė-JSC“ pirmavo 8:2. Nors varžovės dar mėgino kažką pakeisti, bet išlaikiusios turėtą pranašumą, Jonavos tinklininkės įsibėgėjusios G. Mikoliūnaitės taškais pabaigė susitikimą, laimėdamos 3:1.

„Aušrinė-JSC“ gretose G. Mikoliūnaitė pelnė 18, Emilija Barkauskaitė – 15, G. Mikoliūnaitė – 12, K. Kiaušaitė – 11, Neda Šveikauskaitė – 8, Morta Gailiūtė – 3, Marija Brazdauskytė – 2 taškus.

Po šio susitikimo čempionate tvirtai pirmauja TK „Kaunas-VDU“, iškovojęs visas 5 pergales. Jonavos „Aušrinė-JSC“ su 2 pergalėmis ir 4 pralaimėjimais kilstelėjo į trečiąją vietą ir taškais susilygino su „Sostinės Tauras-VTC“ ekipa. Artimiausiu metu paaiškės galutinė turnyrinė lentelė bei atkrintamųjų poros pusfinaliuose.

Kęstutis Putelis