Paskelbtas Renginiai

Rašytoja Gintarė Adomaitytė: rašymas kaip šokis

Ketvirtadienis, 15 December 2016 14:50 Parašė 

Senamiesčio gimnazijos bibliotekos vedėja Vida Šereikienė, bendradarbiaudama su lietuvių kalbos mokytojomis, kasmet gruodžio mėnesį pakviečia į susitikimą su rašytojais, menininkais. Šį kartą gruodžio 9 d. gimnazijoje lankėsi žurnalistė, literatūrologė, 13 knygų vaikams ir paaugliams autorė Gintarė Adomaitytė. Tyliojoje skaitykloje susirinkę gimnazistai klausėsi sielą virpinančių viešnios žodžių apie kūrybinio kelio pradžią, įkvėpimą skatinusias muzikos pamokas, apsisprendimą tapti rašytoja.

Klausydamiesi mokytojos Linos Vaškevičienės skaitomos novelės ,,Raišoji mano sesuo” gimnazistai juste juto po kojomis spindinčius sniego deimantus, perlus ir briliantus, prie kurių, anot rašytojos, visai lengva neprisirišti. Paaiškėjo, kad taip mergaitėms patinkanti pasaka apie Pelenę kūrėjos visai nežavi, tačiau jos motyvas vis atsiranda kūryboje.

Ar sunki rašytojo duona? Anot G. Adomaitytės, rašymas kaip šokis, malonus, bet varginantis. Atrodo taip gražu ir lengva, bet kiek reikalauja pastangų ir ne kiekvienam pavyksta.

Paklausta apie didžiausią gyvenimo vertybę, rašytoja neabejojo – tai gerumas. Jos nuomone, geras žmogus taip pat profesija, juk tiek daug gydytojų, mokytojų, psichologų kiekvieną dieną dalijasi gerumu. G. Adomaitytė palinkėjo išguiti iš kasdienybės pavydą ir tuštybę – kuo tokių dalykų mažiau, tuo geriau gyventi. Paklausta apie kasdienį mūsų palydovą nuobodulį kūrėja nustebo – kaip gali būti neįdomu gyventi, mokytis, juk kiekviena diena kitokia, kupina naujų įvykių. Gimnazistai džiaugėsi turiningu susitikimu ir dėkojo rašytojai už įkvepiantį įdomumą gyventi.

Gražina BOREIŠAITĖ

Lietuvių kalbos mokytoja