Paskelbtas Futbolas

R. Poškus: „Sezoną vertinčiau devynetu“

Pirmadienis, 28 November 2016 08:44 Parašė 

Po 27 m. pertraukos į aukščiausią šalies futbolo lygą grįžusios Jonavos „Lietavos“ vyr. treneriui Robertui Poškui šis sezonas buvo permainingas: sudėtinga pradžia, optimalios sudėties paieškos, įsimintinos pergalės ir skaudūs pralaimėjimai. Šiais metais buvusiam Lietuvos rinktinės puolėjui teko išties nemažai atlaikyti, tačiau R. Poškus sezonui rašo gana aukštą balą ir sako, kad jo vadovaujama komanda sugebėjo įgyvendinti pagrindinius iškeltus uždavinius.

37 m. futbolo specialistas prie „SMScredit.lt A lygos“ debiutantų prisijungė vos prieš sezono startą. R. Poškui teko ne tik paruošti žaidėjus, bet ir prisiimti daugiau nei vien trenerio atsakomybę. Vis dėlto komandos startas buvo sėkmingas, o vėliau sezono metu „Lietava“ ne kartą visus maloniai nustebino.

„Sezonas buvo banguotas, bet vertinu jį, aišku, pozityviai. Ką turėjome įgyvendinti – išlikti lygoje – tą padarėme likus dar devyniems turams iki čempionato pabaigos. Neslėpsiu, pradžia buvo labai sunki. Kai atėjau, komanda nebuvo paruošta. Prasidėjus čempionatui, daug įvarčių mušdavome, bet daug ir praleisdavome. Paskui mus paliko Savio, Aleksandr Šušnjar, vėl prasidėjo kaita. O aš tuo metu buvau vienas, be pagalbininkų, teko daug vaidmenų prisiimti. Palengvėjo tuomet, kai atvyko Petro Kushlyk. Vėliau atėjo į komandą nepasiruošę Edgaras Žarskis, Tautvydas Eliošius, vėl iš naujo reikėjo juos ruošti, keisti viską. Tačiau susitvarkėme, vasarą buvo šiek tiek daugiau laiko, stipriai dirbome, sutvarkėme gynybą, bet puolimas tada ėmė strigti. Paskui prasidėjo traumų lavina, negalėjome optimaliausios formos atrasti. O įsigyti ko nors naujo irgi, deja, negalėjome. Prie visų kitų aplinkybių prisidėjo ir besikeičianti vadovybė, tad buvo išties nelengva. Bet ačiū vaikinams, kad atlaikė tokį sezoną. Pagrindiniai uždaviniai įgyvendinti. Dešimtbalėje sistemoje sezoną vertinčiau devynetu, galbūt su minusu“, – apie klubo pirmąjį sezoną aukščiausioje šalies lygoje kalbėjo R. Poškus.

Ketvirtas ratas – sėkmingiausia klubo atkarpa

Didžiausias sunkumas, su kuriuo šiais metais susidūrė R. Poškus, buvo gero psichologinio komandos klimato palaikymas, o, kalbėdamas apie daugiausia džiaugsmo suteikusius epizodus, futbolo specialistas paminėjo ketvirtąjį ratą. Tada „Lietava“ lygiosiomis sužaidė su čempionato lyderiais – Marijampolės „Sūduva“ ir Klaipėdos „Atlantu“, iškovojo įspūdingą pergalę 2:0 prieš tada dėl pirmos vietos kovojusius „Trakus“. Klubas pralaimėjo tik čempionui Vilniaus „Žalgiriui“ ir šį sezoną neįveiktam bene pagrindiniam konkurentui Kauno „Stumbrui“.

„Labai sunku buvo išlaikyti žaidėjus. Reikėjo dirbti su jais psichologiškai ir tai buvo sunkiausias mano darbas. Kiekvienam reikėjo viską aiškinti, atskirai kalbėtis. Ketvirto rato atkarpa man – įsimintiniausia. Tada gerai pasiruošėme, dirbome, atvyko E. Žarskis, perstatėme pagrindinę sudėtį. Aišku, dabar kalbėti apie tai, kas būtų buvę, jeigu būtų, yra vėlu, tačiau apmaudu, kad paleidome A. Šušnajr. Jei būtume jo nepaleidę, galbūt rezultatas būtų dar geresnis. Pradėjome lygiosiomis su „Sūduva“, paskui sekė nepralaimėtų rungtynių ir nepraleistų įvarčių atkarpa. Bet tada Laurynas Stonkus iškrito susilaužęs pėdą. Kai tik gynybą susitvarkėme, tada priekis iškrito. Pradžioje čempionato nebuvo gynybos, buvo priekis, o paskui atvirkščiai. Šis etapas, mano akimis, tikrai buvo pozityviausias, jis mums leido užsitikrinti išlikimą lygoje“, – kalbėjo „Lietavos“ strategas.

Nors R. Poškus pažymėjo, kad komanda įvykdė pagrindinį uždavinį, tačiau paatviravo, kad penktos vietos praradimas vis dėlto šiek tiek apkartino džiaugsmą.

„Žinoma, visada norisi daugiau. Jei atvirai, aš pats ir visi mes norėjome tos penktos vietos. Nors ji ir nieko nelemia, bet pirmam sezonui tai būtų buvęs didžiulis pasiekimas. Viskas susidėjo: traumos, nuovargis, kitos problemos. Mes neturėjome didelio žaidėjų pasirinkimo. Iškrito Laurynas, reikėjo vėl viską keisti: Tadą Eliošių pastūmėme į priekį ir tada buksavo puolimas“, – priežastis vardijo futbolo specialistas.

Be sėkmingo ketvirto rato, specialistą nudžiugo ir tai, kad žaidėjus ir jo pastangas įvertino nacionalinių ekipų strategai.

„Dar vienas pozityvus dalykas, kad mažo miesto ir klubo žaidėjai buvo pastebėti rinktinių trenerių. Labai dėl to džiaugiuosi. Arnas Paškevičius pirmą kartą buvo pakviestas į jaunimo (U-21) rinktinę, kurioje jau anksčiau žaidė Julius Aleksandravičius. Paskui ten išvyko Rokas Krušnauskas, E. Žarskis. Td. Eliošius buvo po pertraukos pakviestas į nacionalinę ekipą, nors į pagrindą nepateko, bet jam tai išėjo į naudą. Žinoma, didžiausias pozityvas – kad klubas po 27 m. sėkmingai sužaidė sezoną, įvykdė tikslus, neiškrito. Manau, tai tikrai daug davė miestui, klubo gerbėjams. Tikiuosi, kad tokio palaikymo ir iš miesto, ir iš valdžios sulauksime ir toliau“, – dėstė treneris.

Gyrė branduolį, pasigedo vietinio jaunimo atsidavimo

Kalbėdamas apie savo auklėtinius, futbolo strategas išskyrė gerą atmosferą komandoje, draugiškumą. Treneris teigė esąs patenkintas branduoliu, tačiau jaunieji komandos futbolininkai, R. Poškaus nuomone, neatidavė savęs taip, kaip galėjo.

„Komanda yra draugiška, turėjome stiprų branduolį. Pas mus buvo 15-16 žmonių, kurie nuolat žaidė. Jie yra šaunuoliai, jie mus traukė visą sezoną. Ačiū jiems už tai. Džiugino tai, kad Dominykas Galkevičius šį sezoną neturėjo daug traumų. Žinodami jo traumų istoriją, planavome, kad jis galės mažiau mums padėti. Bet jis ištempė visą sezoną, šaunuolis. Td. Eliošius labai daug naudos davė komandai. Tautvydas Eliošius, nors ir nedaug žaidė dėl traumos, įnešė didelį indėlį. Valdemar Borovskij visą sezoną stabiliai sužaidė. Esu šiek tiek nusivylęs vietiniu jaunimu. Vienu momentu jie eina į priekį, dirba, paskui sustoja ir krinta. Ir vėl iš naujo. Žinoma, jie jauni, nieko keista, kad forma nėra stabili, bet galbūt aš nepamačiau jų didelio noro žaisti futbolą. Kartais atrodė, kad jie negyvena futbolu. Apskritai, kiek pastebiu, šiuolaikiniam jaunimui ne visada žaidimas yra pirmoje vietoje. O jei futbolas nėra svarbiausias – nieko nebus“, – apgailestavo R. Poškus.

Apie norą tobulėti ir perspektyvas

Futbolo strategas teigė, kad šis nelengvas sezonas jam davė itin vertingos patirties, kuri padės jam augti kaip treneriui.

„Treniruodamas „Klaipėdos Granitą“, aš viską mačiau vienaip, o šiame sezone – kitaip. Bet ši patirtis man, kaip treneriui, žinoma, davė daug. Dariau nemažai klaidų, žinau tai. Galbūt net pakeisčiau kai kuriuos savo sprendimus. Gal reikėjo keisti žaidėjų rotaciją. Aš per ilgai mėčiausi. Ilgai ieškojau optimalios sudėties. Jau pirmame rate reikėjo ieškoti greitų sprendimų, kaip sutvarkyti gynybą, nors, kita vertus, neturėjau daug galimybių ką nors daryti, ieškoti naujų žaidėjų. Po sezono dar reikės ramiai viską apgalvoti. Bet kuriuo atveju tai buvo didžiulė patirtis. Čempionatas jau baigėsi, o aš noriu dirbti toliau, tobulėti ir eiti į priekį“, – kalbėjo R. Poškus.

Kalbėdamas apie futbolo ateitį Jonavoje, ją R. Poškus brėžė gana šviesiomis spalvomis.

„Žvelgiant į ateitį, perspektyvos tikrai geros. Dirbtinę aikštę su federacijos ir savivaldybės pagalba pasistatėme, mums jos labai reikėjo. Yra planų pasistatyti naujas tribūnas, futbolo bazę, greitai šalia stadiono bus atidaryta sporto arena. Jonava, jei viskas bus įgyvendinta, tikrai turės vienas geriausių futbolo sąlygų visoje šalyje. O toliau jau viskas priklausys nuo klubo vadovybės darbo“, – konstatavo„Lietavos“ vyr. treneris.

„SMScredit.lt A lygos“ sezoną „Lietava“ su 33 taškais baigė 6-oje lentelės vietoje. Iš 33 kovų lygos debiutantai laimėjo aštuonias, tiek pat kartų sužaidė lygiosiomis ir septyniolika kartų pripažino varžovų pranašumą.

fklietava.lt informacija