Startavusiame RKL čempionate kovas pradės ir Jonavos komanda

Praėjusį savaitgalį prasidėjo 2025-2026 metų Regionų krepšinio lygos („Nostra.lt-RKL“) čempionatas, kuris šiemet buvo pristatytas nauju formatu. Kaip jau tapo tradicija, komandos vėl pagal pajėgumą suskirstytos į du divizionus.

Pirmiausia, A divizione šiemet varžysis 17 komandų. Tai rekordinis skaičius RKL istorijoje. Praėjusio sezono A diviziono čempionai – Kėdainių sporto centras – sportiniu principu iškovojo teisę žaisti Nacionalinėje krepšinio lygoje (NKL), o jų vietą užėmė iš NKL iškritusi Joniškio „Delikateso“ komanda.

Tuo tarpu Akmenės komanda, praėjusiame sezone užėmusi priešpaskutinę vietą, turėjo iškristi į B divizioną, tačiau nusipirko A diviziono licenciją iš čempionatą paliekančios Kuršėnų SM „Grafų baldai“ komandos.

Istorinis sprendimas priimtas ir dėl paskutinėje vietoje likusios Druskininkų komandos – klubas komerciniu principu išsaugojo vietą A divizione sumokėdamas 50 tūkst. eurų trijų sezonų komercinį mokestį lygai. Tokiu būdu A divizionas išsiplėtė iki 17 komandų, tačiau čempionato vykdymo sistema liko nepakitusi.

Tuo tarpu B divizione rungtyniauja net 30 komandų (taip pat rekordinis skaičius), todėl šiemet pasikeitė ir varžybų vykdymo sistema. Padidėjus komandų skaičiui, B diviziono čempionato sistema keičiasi – komandos bus suskirstytos į tris grupes po 10 ekipų pagal teritorinį principą. Kiekvienos grupės dvi pirmosios komandos ir dvi geriausios trečią vietą užėmusios ekipos iškart pateks į atkrintamąsias, o likusios geriausios 16 komandų žais įkrintamosiose, kuriose vienos pergalės pakaks norint patekti į aštuntfinalį. Atkrintamosios startuos nuo aštuntfinalio su 16 geriausių B diviziono klubų rungtyniaujant serijoje iki dviejų pergalių.

Be to, B divizione startuos ir naujas Taurės turnyras, kuriame dalyvauti bus kviečiami visi B diviziono klubai. Taurės startas numatomas po pirmojo reguliaraus sezono rato.

Artėjantis sezonas žada būti vienas įdomiausių per pastaruosius metus – su stiprėjančiomis sudėtimis, naujomis komandomis ir atnaujinta sistema Regionų krepšinio lyga tęsia savo misiją auginti ne tik sportinį meistriškumą ir bendruomeniškumą visos Lietuvos mastu, bet ir prisidėti prie ateities talentų ugdymo.

Kaip jau minėta, B divizionas suskirstytas į tris grupes. Labiausiai Jonavos sporto mėgėjus gali dominti A grupė, kurioje tarp dešimties klubu varžysis ir Jonavos sporto centro (SC) ekipa. Šių metų RKL sezone Jonavos komandą sudarys jaunų ir jau brandžių žaidėjų derinys. Komandą toliau treniruos Edvinas Zinys ir jo asistentas Tomas Kepežinskas. Čempionatui užregistruoti šie žaidėjai: Vincas Daškevičius (19 m., 184 cm), Rokas Storpirštis (17 m., 194 cm), Ričardas Belopetravičius (29 m., 193 cm), Nojus Pankratjevas (24 m., 188 cm), Mantas Milukas (18 m., 196 cm), Šarūnas Dambrauskas (24 m., 187 cm), Nojus Rauluševičius (17 m., 172 cm), Algirdas Jaras (33 m., 198 cm), Matas Baniulis (25  m., 198 cm), Dominykas Gerasimovas (18 m., 180 cm), Arminas Puišys (23 m., 199 cm), Astijus Ivanovas (21 m., 196 cm), Justas Balionis (18 m., 192 cm), Mantas Gezevičius (18 m., 198 cm).

Šioje grupėje su jonaviečiais dar rungtyniaus Kauno technologijos universitetas (KTU), Kauno r. „Tornado KM-Tauras“, LKSK „Gijos klinikos“, Lietuvos sporto universitetas (LSU), Vytauto Didžiojo universitetas-2“ (VDU-2), „Kauno kolegija“, Prienų KKSC, Kauno „Žalgiris-Nordclinic“, Alytaus SRC.

Spalio 11 d.,, šeštadienį, savo sezoną pradės Jonavos SC komanda, kuri sporto centro salėje (Vasario 16-osios g. 1A) susitiks su „Kauno kolegija“ komanda. Rungtynių pradžia 13.00 val.

Spalio 14 d., antradienį, jonaviečiai vėl SC salėje varžysis su LKSK „Gijos klinikos“ klubu. Rungtynių pradžia 19.30 val.