Paskelbtas Renginiai

Tapybos darbų parodoje – 1000 gyvenimo spalvų

Antradienis, 22 November 2016 11:51 Parašė 

Viešosios bibliotekos Skaitykloje atidaryta Birutės Gadišauskienės tapybos darbų paroda „1000 mano gyvenimo spalvų“. Į parodos atidarymą susirinkusius svečius jau fojė pasitiko muzikos garsai, salėje prie molbertų su paveikslais neslėpdama jaudulio lūkuriavo renginio „kaltininkė“. Kaip susidėliojo jos gyvenimo paveikslas? Buvusi chemikė inžinierė, dviejų nuostabių sūnų Sauliaus ir Andriaus mama, išėjusi į pensiją verslininkė B. Gadišauskienė tądien pristatė pirmąją savo tapybos darbų parodą.

„Manyje atsidarė naujas langelis – tapyba. Prisišaukiau mūzą. Širdis džiaugiasi ir dainuoja. Ta proga surinkau per metus nutapytus darbus ir pakviečiau savo draugus, grupiokus, bendradarbius, kaimynus, šeimą, pažįstamus, buvusius kolegas į parodą. Kiekvieną galiu vadinti savo mokytoju, todėl šiandieną noriu visiems pasakyti ačiū, kad mano gyvenimo kelyje esate ar buvote, kad leidote iš jūsų mokytis. Pagaliau supratau: kad žmonėms būtų įdomu gyventi, šeimoje ar darbe, pasirodo, reikia iššūkio. Darykite akibrokštus – pamatysite, kiek turite draugų ir bendramičių. Mano tapybos darbai gimsta įvairiai, vieni – per mėnesį, kiti – iš karto, prie kitų sugrįžtu po kažkiek laiko. Planuoju savo darbų turą po Lietuvą! Tikiuosi, tai bus pačios gražiausios mano kelionės“, – atviravo B. Gadišauskienė.

Vienas po kito parodos autorę sveikino klasiokė iš Kupiškio, buvusio Kauno politechnikos instituto grupiokai. Rima Molytė perskaitė eilėraštį apie draugės profesinę brandą „Achemoje“, jaunystės kryžkeles ir Amūro strėles. Prie buvusių bendradarbių sveikinimų prisidėjo Adelija Mykolaitienė ir Vytautas Venckūnas, Kristina Bartininkienė ragino suruošti parodą „Achemos“ baltuosiuose rūmuose. Nuoširdžiausius sveikinimo žodžius skyrė UAB „Ergo“ kolektyvo buvęs direktorius Kęstutis Sinkevičius ir bendradarbiai Daiva ir Ričardas Klimai, „Ergo“ Nevėžio skyriaus vadovas Almantas Šimėnas ir Jonavos atstovybės darbuotojai. ŽŪB „Pauliukai“ darbuotojos Rita Jakaitienė ir Rima Jakubonienė prašė nupiešti žalmargę, sakė pasiilgusios kaimiškos temos paveiksluose. Tada p. Birutė papasakojo, kaip ji dirbdama draudime fotografuodavo sužeistus galvijus ir tas baisias nuotraukas siųsdavo savo viršininkui, taip gąsdindama kompiuteristus. „Žinoma, supratimą apie gyvulių anatomiją turiu, ką gali žinoti, gal imsiu ir nutapysiu karvutę“, – juokavo p. Birutė.

Dailės mokytoja Inga Šišovienė negailėjo pagyrų savo mokinei, o atėjusios klasiokės Angelė Masiukienė ir Loreta Giedrienė padovanojo autorei baltą drobę.

Sūnus Saulius labai vaizdžiai pasakojo susirinkusiems, kaip mama piešia, o jaunėlis Andrius stovėjo greta ir tylėjo. „Sūnūs – mano angelai“, – nusišypsojo p. Birutė, kai jie abu karštai pabučiavo mamą. Medikė, profesorė, Trečiojo amžiaus universitete dėstanti anglų kalbą Marta Šiušienė drąsino autorę parodą perkelti į plačiuosius vandenis, jos pamokos padės susišnekėti svetur. Birutė Platkauskienė sveikindama pasakė, kad ši paroda yra staigmena visiems pažinojusiems B. Gadišauskienę. Prie sveikintojų prisidėjo Jonavos Migracijos skyriaus viršininkė Nijolė Šiaučiulienė, Viešosios bibliotekos direktorė Skirmutė Gajauskaitė, buvusi ilgametė Šilų seniūnė Irena Kuršatienė. Ūkininkė Nijolė Radzivonaitė – buvusi Taukadažių dvaro savininkė – kvietė vasarą į plenerą.

Šiltas ir jaukus vakaras, Rimos Molytės iškalbos talentas man priminė senus gerus laikus, išvykas, gamyklos jubiliejines šventes „Achemos“ salėje, vėliau – Kultūros centre. Kaip šaunu, kad žmonės brandžiame amžiuje atranda savyje meną, jų darbai suteikia ne tik jiems patiems gražių emocijų, bet ir visiems aplinkiniams.

B. Gadišauskienės paveikslai – tai bandymas atkartoti matytą akimirką. Jie skirtingi savo išraiška, emocija, perteiktu kūno judesiu, paįvairinti nuostabiais gamtos motyvais. Darbai švyti begale ryškių spalvų su 1000-iu atspalvių. Norėčiau prisijungti prie daugumos sveikintojų ir palinkėti sėkmės!

Eitvydė PRANEVIČIENĖ