Komandas rikiuoja ir RKL

Neseniai vykusioje neeilinėje visuotinėje Regionų krepšinio lygos (Nostra.lt–RKL) konferencijoje buvo patvirtintos A ir B divizionų komandų sudėtys 2025–2026 metų sezonui, o taip pat pristatyta atnaujinta B diviziono čempionato sistema.

Artėjančiame sezone A divizione varžysis net 17 komandų – tai rekordinis skaičius Regionų krepšinio lygos istorijoje. Šios komandos oficialiai patvirtintos dalyvauti 2025–2026 metų A diviziono čempionate: Šilalės „Lūšis“, Vilniaus „Rytas-MRU“, Prienų „Tikodenta“, Akmenės rajono sporto centras, Kauno „Žalgiris-3“, Širvintų „UHB-Group“, Kazlų Rūdos SC „Ataka-Danilus“, Vytauto Didžiojo universitetas, „Tauragė“, Joniškio „Delikatesas“, Druskininkų „Akvilė“, „Kupiškis“, „Biržai“, Birštono „Milasta“, LCC tarptautinis universitetas, Raseinių „Raseiniai“ ir Gargždų SC-2.

Praėjusio sezono A diviziono čempionai – Kėdainių sporto centras – sportiniu principu iškovojo teisę žaisti Nacionalinėje krepšinio lygoje (NKL), o jų vietą užims iš NKL iškritusi Joniškio „Delikateso“ komanda.

Tuo tarpu Akmenės komanda, praėjusiame sezone užėmusi priešpaskutinę vietą, turėjo iškristi į B divizioną, tačiau nusipirko A diviziono licenciją iš čempionatą paliekančios Kuršėnų SM „Grafų baldai“ komandos.

 Istorinis sprendimas priimtas ir dėl paskutinėje vietoje likusios Druskininkų komandos – klubas komerciniu principu išsaugojo vietą A divizione sumokėdamas 50 tūkst. eurų trijų sezonų komercinį mokestį lygai. Tokiu būdu A divizionas išsiplėtė iki 17 komandų, tačiau čempionato vykdymo sistema lieka nepakitusi.

Naujajame sezone B divizione varžysis net 30 komandų, o tai taip pat – rekordinis skaičius. Prie jau buvusių asociacijos narių šiemet prisijungė septynios naujos ekipos: Alytaus SRC, Kauno kolegija, Lazdijų „Briedis-Pietų Megrame“, Alytaus r. „Kadis“, Pajūrio „Jūra“, Prienų KKSC ir „Žalgiris Nordclinic“.

Likusi B diviziono sudėtis: Kauno r. „Tornado-Tauras“, Lietuvos sporto universitetas, Šiaulių KA „Saulė“ ŠSG, Ukmergės SC „Jusema“, LKSK „Gijos Klinikos“, Vilniaus rajono krepšinio klubas, Varėnos „Glassbee-KRS“, „Radviliškis“, Pakruojo SC „Lygumų ŽŪB“, Vytauto Didžiojo universitetas-2, Kauno technologijos universitetas, „Panevėžys“, Anykščių KKSC „Elmis“, „Trakai-Trakų SC“, „Dauniškio prekyba-Juventus“, Kaišiadorių „Savingė“, Vilniaus KM, Jonavos SC, Švenčionėlių „Rida“, VKKM-Neptūnas, Skuodo KKSC „Kuršasta“, Palangos SC ir Klaipėdos universitetas-KKM.

Padidėjus komandų skaičiui, B diviziono čempionato sistema keičiasi – komandos bus suskirstytos į tris grupes po 10 ekipų pagal teritorinį principą. Kiekvienos grupės dvi pirmosios komandos ir dvi geriausios trečią vietą užėmusios ekipos iškart pateks į atkrintamąsias, o likusios geriausios 16 komandų žais įkrintamosiose, kuriose vienos pergalės pakaks norint patekti į aštuntfinalį. Atkrintamosios startuos nuo aštuntfinalio su 16 geriausių B diviziono klubų rungtyniaujant serijoje iki dviejų pergalių.

Be to, B divizione startuos ir naujas Taurės turnyras, kuriame dalyvauti bus kviečiami visi B diviziono klubai. Taurės startas numatomas po pirmojo reguliaraus sezono rato.

Kęstutis Putelis