Paskelbtas Aktualijos

Nelegalūs rūkalai. „Maus apynasrius“

Ketvirtadienis, 17 November 2016 14:22 Parašė 

Gerbiamieji, jau greitai linksminsimės, socialiniuose tinkluose žiūrėdami vaizdo klipus „iš gyvenimo“. Bet nemanau, kad linksma bus klipų herojams. Tačiau viskas iš pradžių.

Visiškai suįžūlėjusiems prekeiviams, miesto turgaus teritorijoje siūlantiems pirkti kontrabandines cigaretes, bus bandoma „užmauti apynasrius“: Jonavos rajono savivaldybė pasirūpino, kad būtų įrengtos vaizdo kameros, garsiakalbis, kurio pagalba bus iš karto drausminami viešosios tvarkos pažeidėjai.

Užfiksavus pažeidimus (beje, puikiai matyti ne tik pirkėjų ir pardavėjų veidai, bet ir automobilių numeriai, ką jau kalbėti apie taksi vairuotojus, užsukusius pasipildyti rūkalų atsargas), filmuota medžiaga perduodama Jonavos rajono policijos komisariatui, kuris ir pradeda tyrimą.

Nuo šių metų rugsėjo dėl vaizdo kamerų jau paimta 300 pakelių kontrabandinių cigarečių, policijai perduoti 5 kompaktiniai diskai filmuotos medžiagos. Išsisukti nepavyks: tai, kas fiksuota vaizdo kameromis, yra prilyginama įrodymui administracinėse bylose.

Kaip sakė Jonavos rajono savivaldybės viešosios tvarkos skyriaus vedėjas Andrius Venckus, skyriaus specialistai ir toliau dės visas pastangas, kad nelegalių cigarečių pardavėjų ir pirkėjų neliktų. Tokie „prekybiniai mainai“ bus talpinami portaluose, socialiniuose tinkluose, tad remiančių šešėlinę ekonomiką veidus galės pamatyti ne tik draugai, bet ir kolegos, ko gero, teks aiškintis ir savo vadovams.

Beje, „trumpinami“ bus ne tik pardavėjai-nelegalai, bet ir jų „bendrininkai“ pirkėjai: abiem pusėms gresia baudos nuo 28 iki 86 eurų, o kad mažai nepasirodytų, dar ir cigaretes atims. Todėl jums rinktis: pirkti rūkalus parduotuvėse arba mesti rūkyti. Tiesa, galite ir toliau rizikuoti, bet ar verta?

Karolina VIČIŪTĖ