„Teida“ Lietuvos moterų tinklinio čempionate prasidėjo atkrintamųjų varžybų metas. Ketvirtfinalio etapas startavo gana intriguojančiai, nes favoritėmis laikomos ekipos sulaukė rimtų iššūkių.
Trečiąją vietą reguliariajame sezone užėmusi KSM „Starto-Viktorijos-Svajos“ ekipa pirmosiose rungtynėse išvykoje po dramatiškos kovos 2:3 (25:18, 22:25, 25:18, 17:25, 14:16) pralaimėjo Vilniaus universiteto (VU) tinklininkėms ir serijoje iki dviejų pergalių atsiliko 0-1.
Antrosiose rungtynėse kaunietės jau padarė reikiamas išvadas ir namuose 3:0 (25:15, 25:21, 25:14) atsirevanšavo VU ekipai, taip išlygindamos serijos rezultatą 1-1.
Lemiamos ketvirtfinalio rungtynės bus žaidžiamos Kaune kovo 26 dieną. Kauniečių trenerė J. Kontvainienė neslepia, kad prieš lemiamą akistatą šiek tiek nerimo yra – mat nemaža dalis komandos savaitgalį varžysis Lietuvos U19 tinklinio čempionato finaliniame etape.
Lietuvos vicečempionė Jonavos „Aušrinė-JSC“ pirmosiose ketvirtfinalio rungtynėse svečiuose 3:1 (25:17, 22:25, 25:13, 25:14) palaužė Kauno LSU ekipą.
Čia nebuvo laukiama didelės intrigos, nes LSU tinklininkės reguliariajame sezone liko be pergalių. Visgi antrajame sete jos pademonstravo, kad gali žaisti ir sugebėjo išlyginti rezultatą. Tik tuomet „Aušrinė“ nusprendė nebejuokauti ir užtikrintai laimėti du likusius setus.
Jonavos klubui 23 taškus pelnė Iryna Jakutavičienė, 17 – Miglė Šidlauskaitė, 11 – Emilija Barkauskaitė. LSU gretose 16 taškų surinko Laura Simanavičiūtė, po 8 – Eva Dambrauskaitė ir Gerda Juknevičiūtė.
Antrosios rungtynės buvo žaidžiamos Jonavos sporto centro salėje. Tik pirmajame sete prireikė atkaklios kovos, tačiau šeimininkėms įvarė nemažai streso rungtynių pradžia. Pirmojo seto pradžioje neatrodė, jog viešnios gali rimčiau pasipriešinti šeimininkėms. Jonavos tinklininkės pirmavo 18:11, bet pasirodo, LSU jaunosios tinklininkės tuomet perėmė iniciatyvą ir netgi seto baigtis pakibo ant plauko. Jonavietės buvo priverstos radikaliai keisti žaidimą, nes pabaigoje jau net ir atsiliko 22:23. Tuomet Viktorija K. Mišeikytė pelnė du taškus be atsako ir setą pergalingai užbaigė Greta Morkūnaitė (25:23).
Antras ir trečias setai buvo visiškai kitokie, nes „Aušrinė-JSC“ tinklininkės vėl išsiveržė į priekį ir jau pasimokiusios iš pirmojo seto klaidų, jau nebepaleido turėtos persvaros.
Jonavos komanda šventė užtikrintą pergalę rezultatu 3:0 (25:23, 25:14, 25:11). Nugalėtojoms Miglė Šidlauskaitė pelnė 15, V. Mišeikytė – 14, Emilija Barkauskaitė ir G. Morkūnaitė – po 8, Martyna Vybornaitė – 6 taškus.
Vietas „Teida“ Lietuvos moterų tinklinio čempionato pusfinalyje jau turi Baltijos lygos vicečempionė „Kauno-VDU“ komanda bei reguliariojo sezono nugalėtojos VMSM „Sostinės tauro-VTC“ tinklininkės.
Lietuvos moterų tinklinio čempionato finalai vyks kovo 29-30 dienomis VDU V. Adamkaus sporto centre. Pusfinalyje Jonavos „Aušrinė-JSC“ kovo 29 d. 15.00 val. susitiks su VMSM „Sostinės tauras“-VTC klubu.
Kęstutis Putelis
