Dažnai tenka kulniuoti pro vieną daugiabutį Chemikų gatvėje. Namas kaip namas, eitum ir praeitum. Bet per didžiuosius šalčius, kai visi stengiasi šilumą taupyti, minėto daugiabučio trečioje laiptinėje – kiek einu, tiek „atvirų durų“ diena. Atlapotos iki maksimumo lauko durys (žr. nuotr.) šildo visą Rimkų mikrorajoną net gražu žiūrėt.
Neapsikentęs, gailėdamas ten gyvenančiųjų kišenių, uždarau tas duris: žmonėms vis mažiau teks už šilumą mokėti. O pats minu šaligatviu toliau ir galvoju: ar tos laiptinės gyventojai itin turtingi, kad gali lauką šildyti (įkaitas – visas daugiabutis!), ar kažkas iš ten gyvenančių gimęs traukinyje, kur durys užsidaro pačios?..
Jonas Norkus
