REPLIKA. Kaip daugiabutis šilumą „taupo“

Dažnai tenka kulniuoti pro vieną daugiabutį Chemikų gatvėje. Namas kaip namas, eitum ir praeitum. Bet per didžiuosius šalčius, kai visi stengiasi šilumą taupyti, minėto daugiabučio trečioje laiptinėje – kiek einu, tiek „atvirų durų“ diena. Atlapotos iki maksimumo lauko durys (žr. nuotr.) šildo visą Rimkų mikrorajoną net gražu žiūrėt.

Neapsikentęs, gailėdamas ten gyvenančiųjų kišenių, uždarau tas duris: žmonėms vis mažiau teks už šilumą mokėti. O pats minu šaligatviu toliau ir galvoju: ar tos laiptinės gyventojai itin turtingi, kad gali lauką šildyti (įkaitas – visas daugiabutis!), ar kažkas iš ten gyvenančių gimęs traukinyje, kur durys užsidaro pačios?..

Jonas Norkus