Paskelbtas Sportas

Jonavos stalo tenisininkas – pajėgiausias jaunųjų sportininkų gretose

Pirmadienis, 31 October 2016 11:24 Parašė 

Į Šalčininkus suvažiavo pajėgiausi šalies jaunieji stalo tenisininkai. Čia vyko Lietuvos jaunųjų (1999 metų gimimo ir jaunesni) pajėgiausių stalo tenisininkų finalinės kovos. TOP-12 varžybose dalyvavo po dvylika merginų ir vaikinų, kurių gretose dėl geriausiųjų vardo grumės ir trys Jonavos kūno kultūros ir sporto centro jaunieji sportininkai.

Jaunių grupėje nebuvo tik kaunietis Medardo Stankevičiaus, kuris pastaruoju metu su dar trejomis kylančiomis stalo teniso žvaigždėmis treniruojasi Eurotalentų stovykloje Tokijuje (Japonija).

Vaikinų grupėje dalyviai pirmajame etape buvo suskirstyti į keturis pogrupius. Vienuoliktąją vietą užėmė jonavietis Lukas Valeiša, o kiti du tenisininkai rungtyniavo sėkmingai, tačiau jų keliai susikirto ketvirtfinalyje. Pirmajame etape Rimas Lesiv (treneris Saulius Bureika) 3:0 įveikė vilnietį Eligijų Klarenbeeką, o kitame susitikime tik po permainingos kovos 3:2 palaužė Klaidą Čepaitį iš Panevėžio. Pirmajame atkrintamųjų mače R. Lesiv susitiko kitu Jonavos atstovu Roku Bartusevičiumi ir jį lengvai įveikė rezultatu 4:0. R. Bartusevičius galutinėje įskaitoje buvo aštuntas.

Tuo tarpu R. Lesiv toliau demonstravo savo pajėgumą ir situacija prie stalų parodė, kad Jonavos sportininkas turi galimybių užlipti ant aukščiausios vietos apdovanojimų laiptelio. Pusfinalyje R. Lesiv 4:2 pranoko vilnietį Adomą Zabelevičių, o finale be didesnio vargo 4:0 įveikė Vilniui atstovavusį Benediktą Vaitkevičių. Trečioji vieta atiteko Agniui Kačerauskui bei tapo pajėgiausiu šalies stalo tenisininku jaunių grupėje.

Šiose finalinėse varžybose užfiksuotas įdomus faktas, kad tiek sostinės atstovai iškovojo net penkias prizines vietas iš šešių. Tik vienintelis R. Lesiv įsiterpė į sostinės atstovų gretas.

TOP-12 finalinės kovos buvo pirmasis iš keturių varžybų dėl žaidėjų patekimo į Lietuvos jaunučių ar jaunių rinktines, kurios tikslas dalyvauti Europos čempionatuose.

Gytis RAMANAUSKAS