Paskelbtas Aktualijos

Žemės savininkai jau gali sužinoti, kiek mokės žemės mokesčio

Ketvirtadienis, 27 October 2016 14:11 Parašė 

Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) informuoja, kad nors žemės mokesčio deklaracijas mokėtojams VMI turi pateikti iki lapkričio 2 d., žemės savininkai VMI elektroninio deklaravimo sistemoje (EDS) (http://deklaravimas.vmi.lt), taip pat „Mano VMI“ sistemoje jau gali susipažinti su deklaracijų duomenimis. Mokėtojams, kurie nėra EDS vartotojai, popierinės deklaracijos siunčiamos paštu. Žemės mokesčio informaciją patogu peržvelgti ir naudojantis e. VMI programėle (skirta tiek „iOS“, tiek „Android“ sistemoms - www.vmi.lt/cms/mobiliosios-programeles). Žemės mokestį jos savininkai šiemet turi sumokėti iki lapkričio 15 d.

VMI duomenimis, Jonavoje yra apie beveik 17 tūkst. žemės mokesčio mokėtojų. Skaičiuojama, kad į Jonavos savivaldybės biudžetą 2016 m. bus sumokėta daugiau nei 383 tūkst. eurų žemės mokesčio: apie 338 tūkst. eurų sumokės gyventojai, apie 45 tūkst. eurų – įmonės ir kt. juridiniai asmenys.

2016 m. žemės mokestis tiek fiziniams, tiek juridiniams asmenims kinta ir šiemet, o tam įtakos, kaip ir ankstesniais metais, turi nuo 2013 m. taikomos naujos Žemės mokesčio įstatymo nuostatos. Žemės mokesčio dydis priklauso ir nuo savivaldybių tarybų patvirtintų žemės mokesčio tarifų ir lengvatų.

2016 m. savivaldybių tarybų patvirtintus žemės mokesčio tarifus galima sužinoti VMI svetainėje http://www.vmi.lt/cms/zemes-mokestis2.

VMI atkreipia dėmesį, kad žemės mokesčio mokėtojui pateikiamoje deklaracijoje nurodytas mokesčių specialistas ir jo kontaktai. VMI atstovas, mokesčių mokėtojui pageidaujant, galės patarti, kaip sumokėti žemės mokestį naudojantis VMI e. paslaugomis. Žemės mokestį galima sumokėti ne tik bankuose (VMI atsiskaitomoji sąskaita atidaryta daugelyje šalies bankų), bet ir pašto skyriuose, „Perlo“ terminaluose, „Maximos“ kasose, spaudos kioskuose, kitose mokėjimus priimančiose įstaigose. VMI ragina žemės mokesčio mokėtojus laiku sumokėti mokestį, nes priešingu atveju automatiškai skaičiuojami delspinigiai, kurie šiuo metu – 0,03 proc. už kiekvieną pradelstą dieną.

Sužinoti, kokio dydžio žemės mokestį reikia mokėti už turimą žemę ir kitą rūpimą informaciją galima paskambinus VMI Mokesčių informacijos centro trumpuoju telefonu 1882, savarankiškai rasti VMI interneto svetainėje www.vmi.lt. Konsultacijas žemės mokesčio klausimais teikia ir specialistai, kurių kontaktai nurodyti Žemės mokesčio deklaracijoje

Parengta pagal VMI inf.