SKAITYTOJAS KLAUSIA. Kenkia ar ne?

– Neseniai per TV mačiau reportažą apie sveikatai nepalankius virtuvės įrankius, pagamintus iš juodojo plastiko. Namuose turime metalinį arbatinį, kurio dugno „siūlės“ yra kiek parūdijusios. Ar šios rūdys nekenkia sveikatai, ypač kai vanduo arbatinuke pastovi ilgiau, o mūsų šeimoje jis, jau atvėsęs, naudojamas atsigerti? – klausė skaitytojas Mykolas R. iš Prezidento g. 

Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Konsultavimo ir dokumentų valdymo skyrius: „Informuojame, kad jei gaminio, kuris skirtas liestis su maistu (šiuo atveju – virdulio) vidinis paviršius yra akivaizdžiai pažeistas (pvz., surūdijęs), padidėja tikimybė, jog jo naudojimo metu iš pažeistų paviršių cheminės medžiagos su maistu (gėrimu) pateks į organizmą. Tai gali būti nesaugu ir todėl tokių gaminių naudoti nerekomenduojama“.

„Alio Jonavos“ inf.