Paskelbtas Aktualijos

Traktorių priekabos - kaip išsirinkti?

Penktadienis, 20 September 2024 10:48 Parašė 

Žemės ūkio priekabos yra viena iš pagrindinių įrangų, reikalingų kiekviename ūkyje. Priekaba daugiausia naudojama kroviniams, įskaitant žemės ūkio produkciją, gabenti. Priešingai nei atrodo, jos pasirinkimas turi būti kruopščiai apgalvotas ir priekabos tipas pritaikytas prie ūkio profilio, jos dydžio ir atliekamų darbų pobūdžio. Žemės ūkio priekabos, esančios rinkoje, pasižymi skirtingomis paskirtimis, savybėmis ir techniniais parametrais. Galima rinktis iš universalių modelių, kuriuose galima gabenti įvairaus tipo krovinius, ir specializuotus modelius, pritaikytus tik konkrečiam krovimo tipui. Sužinokite, kokią žemės ūkio priekabą pasirinkti ir į ką atkreipti dėmesį nusprendus ją įsigyti.

Žemės ūkio priekabos - tipai

Žemės ūkio traktorinės priekabos paprastai skirstomos į universalias ir specializuotas. Pirmosios yra vadinamieji savivarčiai, kurie dėl tripusio krovinių dėžės apvertimo leidžia greitai ir efektyviai iškrauti krovinį. Specializuotos žemės ūkio priekabos skirtos tam tikros rūšies kroviniams vežti. Siaura specializacija, viena vertus, yra saugumo garantija, tačiau, kita vertus, riboja galimybę gabenti kitus krovinius. Specialių tipų specializuotos priekabos yra gyvuliams vežti skirtos priekabos ir ryšulių priekabos, turinčios būdingą konstrukciją, leidžiančią gabenti šiaudus ryšuliuose.

Kitas priekabų klasifikavimo būdas remiasi ašių skaičiumi ir jų išdėstymu. Išskiriame čia:

  • vienaašės priekabos – mažos ir lengvos, tačiau gana mažos keliamosios galios (iki 5 tonų), todėl tinka mažiems ūkiams;
  • dviašės priekabos – turi didesnę keliamąją galią, tačiau tuo pačiu yra sunkesnės ir sunkiau manevruojamos, tačiau puikiai tinka didesniems ūkiams;
  • triašės priekabos – jas labai lengva manevruoti ir pakrauti, todėl jas noriai renkasi stambių ūkių savininkai;
  • tandeminės priekabos – jos gali turėti dvi arba tris ašis, dedamos galinėje priekabos dalyje, kurių dėka dalis priekabos svorio apkrauna galinę traktoriaus ašį. Toks sprendimas palengvina priekabos tempimą, tačiau sunkiau prikabinti priekabą prie traktoriaus ir nuo jo atkabinti;
  • kevalinės priekabos – skirtos vežti žemės ūkio produkciją, pavyzdžiui, bulves, burokėlius, morkas, taip pat grūdus, pvz., kukurūzus ar rapsus.

Žemės ūkio priekabos – į ką atkreipti dėmesį perkant?

Prieš nuspręsdami įsigyti žemės ūkio priekabą, atidžiai išanalizuokite savo poreikius, lūkesčius dėl įrangos ir finansines galimybes. Rinkoje esančios priekabos skiriasi tam tikrais parametrais, tokiais kaip:

  • keliamoji galia, t.y. didžiausias krovinio svoris, kurį vienu metu galima pakrauti į transporto priemonę;
  • priekabos dydis – jis turėtų būti parenkamas pagal vežamos žemės ūkio produkcijos kiekį;
  • techniniai parametrai, ašių skaičius ir kėbulo struktūra.

Žemės ūkio priekabos įsigijimas dažniausiai yra nemaža investicija, todėl visada verta išanalizuoti visus rinkoje esančius sprendimus, kad priekabą pritaikytumėte savo poreikiams ir galimybėms.