Rugsėjo 12 d. Jonavos Grigorijaus Kanovičiaus viešojoje bibliotekoje aštuntą kartą bus įteikta kasmetinė respublikinė Grigorijaus Kanovičiaus literatūrinė premija.
Renginio metu bus pristatyta Innos ir Michael Rogatchi (Suomija) parodą „Štetlo istorijos ir prisiminimai“.
„Štetlo istorijos ir prisiminimai“ – nepaprastas projektas, kuris padeda geriau suprasti ir daugiau sužinoti apie Lietuvos žydų gyvenimo būdą ir kultūrą. Projekto tikslas – novatoriškai iliustruoti žydų kultūros istoriją Lietuvoje, taip pat išryškinti gerbiamo lietuvių autoriaus Grigorijaus Kanovičiaus (1929-2023) gyvenimo darbus ir sėkmingas knygas.“ -Dr. Hannu Takkula
„Bendra dviejų menininkų kūrybos kolekcija gali būti suvokiama kaip muzikos kūriniai, sukurti dviem klavišiniams ar dviem fortepijonams. Inna ir Michaelis veikia tokioje bendrystėje per meilę savo gyvenimui, atmintį ir meną, todėl jų darbai kyla iš šių trijų ramsčių, iš kurių ketvirtasis yra judaizmas. Jų bendrystės rezultatas – 25 kūriniai: piešiniai, etiudai, eskizai ir originalūs darbai ant popieriaus. Ši kolekcija yra jų atminimo apogėjus, perteikiantis meno stiprybę, kilusią iš litvakų kultūros ir tradicijos šaknų.“ -Michaelis de Saint Cheronas
Paroda „Štetlo istorijos ir prisiminimai“ bus eksponuojama Bibliotekos erdvėse rugsėjo 12 - lapkričio 30 dienomis.
-------------------------------------------------------------------------
Rugsėjo 12 d. Jonavos Grigorijaus Kanovičiaus viešojoje bibliotekoje aštuntą kartą bus įteikta kasmetinė respublikinė Grigorijaus Kanovičiaus literatūrinė premija.
Kviečiame susitikti su šių metų nugalėtoju ir pasiklausyti nuostabaus styginių dueto „Duettissimo“ koncerto.
Renginio metu taip pat pristatysime Innos ir Michael Rogatchi (Suomija) parodą „Štetlo istorijos ir prisiminimai“.
Plačiau apie renginio dalyvius:
„Duettissimo“ gimė prieš 10 metų Vienoje. Dueto pavadinimas atėjo su Vytauto Barkausko kūriniu, dedikuotu Daliai Dėdinskaitei ir Glebui Pyšniakui. Šio kūrinio smuikui ir violončelei (op.137) premjera koncertų salėje „Musikverein“ Vienoje 2014 m. buvo ypatingai gerai priimta publikos, o dueto koncertus lydėjo sėkmė ir kitose šalyse.
DALIA DĖDINSKAITĖ yra viena ryškiausių jaunosios kartos Lietuvos smuikininkių, respublikinių bei tarptautinių konkursų laureatė. Nuo 2017 metų - didžiausio pasaulyje muzikos universiteto Vienoje žymaus austrų profesoriaus Christian Altenburger klasės asistente. 2020 - 2022 metais - Lietuvos nacionalinio simfoninio orkestro pirmoji koncertmeisterė. 2010- aisias Dalia laimėjo pagrindinį prizą tarptautiniame konkurse Vokietijoje "Violine in Dresden", po kurio buvo pakviesta atlikti L. van Beethoveno koncertą smuikui prestižiniame festivalyje "Dresdner Musikfestspiele 2012". D. Dėdinskaitė koncertavo daugelyje Europos valstybių, JAV ir Naujojoje Zelandijoje, griežė solo su Lietuvos valstybiniu simfoniniu, Lietuvos nacionaliniu simfoniniu, "Dresdner Kappelsolisten" ir Drezdeno "Carl Maria von Weber" simfoniniu orkestrais, diriguojant Sauliui Sondeckiui, Juozui Domarkui, Georgui Mark ir kt., plačiau Dalia Dėdinskaitė, violinist - Official website (dalia-dedinskaite.com)
GLEB PYŠNIAK dar būdamas 14 metų kaip solistas debiutavo su Lietuvos kameriniu orkestru (dirigentas prof. Saulius Sondeckis) Lietuvos nacionalinėje filharmonijoje. Šiandien legendinės violončelininkės Natalijos Gutman auklėtinis pasirodo garsiausiose pasaulio salėse, tokiose kaip Vienos "Musikverein", Amsterdamo "Concertgebouw", Maskvos konservatorijos Didžiojoje salėje, pasirodė solo su Maskvos konservatorijos simfoniniu, Lietuvos nacionaliniu simfoniniu, Lietuvos valstybiniu simfoniniu, Lietuvos kameriniu, Šv. Kristoforo kameriniu, Porto simfoniniu orkestrais ir kt. Aukščiausius įvertinimus muzikas pelnė reikšminguose nacionaliniuose ir tarptautiniuose konkursuose. Nuo 2019 metų - Lietuvos muzikos ir teatro akademijos lektorius, plačiau Gleb Pyšniak, cellist - Official Website - News (glebpysniak.com)
Premijos steigėjas – Jonavos rajono savivaldybė
Konkursą organizuoja – Jonavos Grigorijaus Kanovičiaus viešoji biblioteka