Paskelbtas ELTA

Apeliacinis teismas išnagrinėjo M. Sinkevičiaus bylą, verdiktas bus skelbiamas rugsėjį

Ketvirtadienis, 11 July 2024 11:44
Apeliacinis teismas atvėrė Jonavos mero M. Sinkevičiaus bylą. Apeliacinis teismas atvėrė Jonavos mero M. Sinkevičiaus bylą. ELTA / Julius Kalinskas

Už piktnaudžiavimą, dokumentų suklastojimą ar disponavimą suklastotu dokumentu, taip pat turto pasisavinimą Jonavos merui Mindaugui Sinkevičiui paskelbtas nuosprendis yra adekvatus ir teisingas, sako prokuroras.

„Aš prašau atmesti apeliacinį skundą, o nuosprendį laikyti pagrįstu“, – per Apeliacinio teismo posėdį trečiadienį sakė Kauno apygardos prokuratūros prokuroras Darius Valkavičius.

Trijų teisėjų kolegija prioritetinę baudžiamąją bylą išnagrinėjo per vieną posėdį, verdiktas, atsižvelgiant į teisėjų atostogas ir užimtumą, bus skelbiamas rugsėjo 19 dieną.

Jonavos meras savo bylos nagrinėjime nedalyvavo, jo dalyvavimas nebuvo privalomas, jam atstovavo advokatas.

Pasak advokato, nuosprendis merui pažeidžia esminius lygybės prieš įstatymą principus – M. Sinkevičiaus veiksmai nebuvo pasiekę tokio pavojingumo lygio, kad būtina taikyti baudžiamąją atsakomybę.

„Apkaltinamasis nuosprendis priimtas neišsiaiškinus realios žalos. Jis (M. Sinkevičius – ELTA) neturėjo siekio piktnaudžiauti“, – sako advokatas. Jis taip pat prašo teismo apsvarstyt galimybę jo kliento veiką pripažinti mažareikšme.

Į Seimą kandidatuojantis M. Sinkevičius kaltu yra pripažintas Kauno apygardos teismo nuosprendžiu, bet jis neįsiteisėjo, nes politiko advokatas jį apskundė aukštesnės instancijos teismui.

Ingrida Steniulienė (ELTA)