Paskelbtas Renginiai

Orchidėjų auginimo paslaptys atskleistos Jonavos bibliotekoje

Trečiadienis, 10 July 2024 16:08 Parašė 

Renginyje „Orchidėjų auginimo paslaptys“, vykusiame Jonavos bibliotekoje, paskaitą vedė lektorė Viltė Pranevičiūtė, internetinės orchidėjų augintojų bendruomenės „Orchidėjų laboratorija“ įkūrėja. Lektorė Viltė džiaugėsi sulaukusi daugybės klausimų apie Phalaenopsis orchidėjų auginimo mitus, padėdama atskirti tiesą nuo socialinių tinklų išmislų.

Savo pranešime ji paaiškino, kuo epifitinės orchidėjos skiriasi nuo mums įprastų naminių augalų, ir kaip šias žinias pritaikyti kasdienėje orchidėjų priežiūroje. Epifitiniai augalai, kaip paaiškino lektorė, auga ne žemėje, bet ant medžių ore. Džiunglėse jie įsitvirtina savo šaknimis ant medžių kamienų ar šakų, todėl jiems svarbi labai didelė oro cirkuliacija tarp šaknų ir mažai drėgmės. Šis unikalus auginimo būdas lemia, kad orchidėjos auga lėtai ir ilgai žydi, palyginti su kitais augalais. Lektorė pabrėžė, kad orchidėjas reikia sodinti ne durpėse ar kitose žemėse, bet stambiame substrate, pvz., pušų žievėse. Siekiant tolygiai paskirstyti vandenį vazone, ji rekomendavo papildomai naudoti kiminius – labai gerai vandenį paskirstančias samanas.

Lektorė Viltė nustebino klausytojus, atskleisdama, kad namuose dažnai auginamos ne tik Phalaenopsis, bet ir Oncidium bei Dendrobium rūšies orchidėjos, ir suteikė vertingų patarimų, kaip tinkamai jas prižiūrėti.

Be to, buvo apžvelgti dažniausiai pasitaikantys orchidėjų kenkėjai, tokie kaip skydamariai, voratinklinės erkutės, amarai, šliužai, ir pateikti būdai, kaip su jais kovoti.

Po paskaitos dalyviai diskusiją pratęsė šalia esančioje kavinėje. Kur galėjo artimiau susipažinti ir prisijungti prie augančios Orchidėjų laboratorijos bendruomenės.

Norintys daugiau sužinoti apie orchidėjų auginimą, gali rasti „Orchidėjų laboratoriją“ Facebook ir Instagram grupėse „orchidėjų laboratorija“. Taip pat verta apsilankyti kituose „Orchidėjų laboratorijos“ renginiuose:

  • Liepos 19 d. 16:00 Kaune, orchidėjų persodinimo dirbtuvėse Ąžuolyno bibliotekoje, Radastų g. 2.
  • Rugpjūčio 15 d. Vilniuje „Orchidėjų Brunch“ – paskaita apie mus supančias orchidėjas kartu su vėlyvaisiais pusryčiais „Pure Eats“ kavinėje, Verkių g. 39-541, Vilnius.

Alio Jonava inf.