Paskelbtas ELTA

Jonavoje trys asmenys nuteisti dėl romų diskriminacijos kavinėje

Antradienis, 09 July 2024 13:24

Kauno apylinkės teismo Jonavos rūmai penktadienį dvi barmenes bei kavinės darbininką pripažino kaltais dėl romų tautybės asmenų diskriminavimo, jiems skirtos laisvės apribojimo bausmės.

Kavinės darbininkui teismas skyrė ir baudžiamojo poveikio priemonę – 1 tūkst. 250 eurų dydžio įmoką į Nukentėjusiųjų nuo nusikaltimų asmenų fondą, pranešė prokuratūra.

Baudžiamosios bylos duomenimis, kaltinamosios L. K. ir I. B., dirbdamos barmenėmis vienoje Jonavos kavinių, neaptarnavo užėjusių trijų romų tautybės moterų ir mažamečio vaiko.

Nustatyta, kad nuteistosios atsisakė priimti nukentėjusiųjų užsakymą pavalgyti vietoje, motyvuodamos tuo, kad romų tautybės asmenys kavinėje nepageidaujami.

Bylos duomenimis, 2022 m. liepos 15 d. į kavinę užėjo 3 romų tautybės moterys su mažamete. Manoma, kad joms atsisėdus prie laisvo staliuko bei paprašius priimti atsakymą, kavinėje tuo metu dirbusios barmenės atsisakė jį priimti ir nurodė, kad romų tautybės asmenys šioje kavinėje nėra pageidaujami.

Kavinės darbininkas A. Ž. kaltintas, kad, rodydamas aiškų žmogaus negerbimą, kitų klientų akivaizdoje panaudojo fizinį smurtą prieš nukentėjusiąsias. Nustatyta, kad vyras, sugriebęs nukentėjusiosioms už drabužių, jėga jas stūmė iš kavinės ir liepė išeiti.

Ikiteisminiam tyrimui vadovavo ir valstybinį kaltinimą teisme palaikė Kauno apygardos prokuratūros Kauno apylinkės prokuratūros penktojo skyriaus prokurorė. Tyrimą atliko Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato Jonavos rajono policijos komisariato Veiklos skyriaus pareigūnai.

Teismo nuosprendis nėra galutinis ir per 20 dienų nuo jo paskelbimo gali būti skundžiamas Kauno apygardos teismui.

Ingrida Steniulienė (ELTA)

Atnaujinta Antradienis, 09 July 2024 16:01