Paskelbtas Sportas

Jonavos lengvaatletė – olimpinėse žaidynėse

Pirmadienis, 08 July 2024 11:04 Parašė 

Gabija Galvydytė  – 24-erių Lietuvos lengvaatletė, besispecializuojanti vidutinių nuotolių bėgime. 2023 m. Europos žaidynėse iškovojo bronzos medalį, 1500 m bėgimo rungtyje užėmusi trečią vietą. Ši gabi ir perspektyvi sportininkė yra jonavietė ir dar prieš septynerius metus G. Galvydytė dalyvavo U-18 pasaulio čempionate, kur merginų 400 m barjerinio bėgime iškovojo ketvirtąją vietą.

G. Galvydytę Jonavos sporto centre treniravo Vidutė Lebeckienė, vėliau Galvydytė persikėlė į Panevėžyje įsikūrusią Raimundo Sargūno sporto gimnaziją ir į ją atėjo nuo jos susikūrimo, t.y. 2014 m. rugsėjo 1 dienos. Stoti į gimnaziją ją paskatino pirmoji trenerė Vidutė Lebeckienė . Čia sportavimui buvo geresnės sąlygos, o jos noras – rezultatai.

Visgi, jonavietės sportiniai rezultatai taip pat nestovėjo vietoje. Dabar G. Galvydytė jau penkerius metus studijuoja Oklahomoje (JAV) ir gina universiteto garbę lengvosios atletikos varžybose. Būtent JAV studijuojanti 24-erių lengvaatletė Gabija Galvydytė užėmė aukščiausią asmeninę vietą NCAA pirmojo diviziono uždarų patalpų čempionate.

Šių metų pradžioje jonavietė dalyvavo Luboke vykusiame „Big 12“ konferencijos čempionate. 800 m atrankos bėgime ji finišavo antra (2:05,87) ir vėliau bėgo finale. Jame ji užėmė antrą vietą ir pagerino Lietuvos uždarų patalpų rekordą – 2 min. 01,07 sek., kuris (2:01,23) nuo 2011 metų priklausė Eglei Balčiūnaitei.

Tačiau jos šuolis sportinėje karjeroje tuo nesibaigia ir dabar G. Galvydytė pasiekė tai, ko trokšta daugelis sportininkų. Jonavos lengvaatletė gabija Galvydytė – olimpinėse žaidynėse!

Palangoje savaitgalį vykęs Lietuvos lengvosios atletikos čempionatas buvo paskutinės varžybos mūsų lengvaatlečiams prieš pasibaigiant olimpinei atrankai. Olimpinių žaidynių kvalifikacijos sistema užsidarė liepos 1 d., o galutinė lengvaatlečių rinktinė turėtų paaiškėti liepos 7 d. – dar turi tikimybę užsitikrinti vietą ir likę už brūkšnio sportininkai, jei atsisakys į Paryžių vykti kelialapius jau turintys kitų šalių atstovai.

800 m rungties čempione penktą kartą iš eilės tapo G. Galvydytė. Pastaroji distanciją įveikė per 2 min. 01,68 sek. ir nepaliko vilčių konkurentėms. Vidutinių nuotolių bėgikė po šių varžybų olimpiniame reitinge pakilo iš 46 į 43 poziciją ir užsitikrina vietą Paryžiaus olimpinėse žaidynėse, jos rungtyje dalyvaus 48 bėgikės.